Kapanan Mekanlar

Park Şamdan Pera (Kapandı)

Rixos Pera otelin üzerinde geçen sene Şamdan 13 olarak hizmet veren mekan, bu sene Park Şamdan Pera ismiyle yeni sezona girdi. Mekanın yeni konseptini anlatmadan önce biraz Şamdan markasından ve bölgenin son durumundan bahsetmek lazım. Yaklaşık 50 sene önce Şamdan markası sonrasında gece hayatına uzun yıllar yön verecek işletmeciler, tarafından Etiler’de açılmıştı. Sonrasında mekanın iştemecileri 3’e ayrılarak kabaca Etiler Şamdan, Park Şamdan ve Ulus 29 markalarıyla yollarını devam etti. Yakın tarihlerde Park Şamdan, Nişantaşı’nda uzun yıllardır ikamet ettiği adresten ayrılarak Kuruçeşme’ye geçiş yaparken, Etiler Şamdan sahibinin vefatıyla tümden kapandı. Vefa bozacısını anlatır gibi yaptığımız bu tarihi girizgahtan sonra konuyu da fazla karıştırmadan Pera’daki mekanı aşağıda anlatalım.

Park Şamdan Yerine Açılan Golden Hour Pera İçin Tıklayın

park şamdan

Bir dönem gece hayatının ana merkezi haline gelen Asmalı Mescit ve Pera bölgesi, konjonktürel etkiler ile dibe vurduktan sonra özellikle teras mekanları ile tekrar odak nokta haline gelmeye başladı. Geçen sene modern meyhane tarzı ile hizmet veren Rixos’un terasındaki mekan ise, bu yıla menüsüne büyük ölçüde şekil veren Park Şamdan markasıyla giriyor. Yani yeni sezonda Park Şamdan Pera, yakında devreye girecek sushi barı ile de birlikte dünya mutfağı ağırlıklı bir menü sunacak. Park Şamdan Pera’yı tek cümlede anlatmak istersek eğer manzara, canlı müzik ve Park Şamdan yemeklerinin bir araya geldiği bir dünyadan bahsedilebilir. Zira mekan haftanın 3 günü canlı müzik programlarına ev sahipliği yaparken, Park Şamdan’ın mutfağından bazı spesiyaller sunuyor. Yemek konusunda ise aşağıdaki menüden a la carte seçim yapılabileceği gibi, 330 TL’lik  limitli içki içeren menü de seçilebilir. (%10 servis ücreti üzerine eklenecektir.)

park şamdan

Park Şamdan Adres: Kamer Hatun, Meşrutiyet Cd. Rixos Pera İstanbul Roof No:44, 34435 Beyoğlu
Telefon:  (530) 952 85 52

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.