Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar

Parantez Karaköy

parantez

Tarihi dokusu ile Karaköy’ün sosyal hayattaki yeri her geçen gün artıyor. Ancak bölgedeki mekanların gelen dalgaya cevap verebilecek seviyeyi zaman zaman tutturmada zorlandığı görülüyor. Bu sebeple Karaköy mekanları tarzına göre kendilerine uygun bölgelerde toparlanmakta. Bu ayrışmada Fransız Geçidi ve civarında daha nitelikli mekanlar olduğu görülüyor. Parantez Karaköy Bir süredir bu bölgede Türk mutfağı üzerine lezzetler ile hizmet vermekteydi. Yakın zamanda içki servisine başlayan mekan keyifli bir şarap barı konsepti ile karşımıza çıkıyor. Sevilen kokteylleri ile Asmalı Mescit’ten tanıdığımız Parantez Karaköy, yeni şarküteri-barında (delicatessen-bar) müdavimlerini, kendine has lezzetler sunuyor.

parantez karaköy

Yüksek tavanlı tarihi bir binanın içerisinden yer alan Parantez Karaköy, açık mutfağı ve sıcak ortamı ile tipik bir Fransız bistrosu kıvamında bir mekan. İşletmenin şef sahibi Emre Sarpkan birçok ürünü kendi hazırlarken, doğaçlama bir menüyle misafirlerini ağırlıyor. Mekanın samimi bahçesinde şarabınızı yudumlarken, arkadaki özel fırında islenmeye bırakılan balıkların kokusunu alabiliyorsunuz. Özellikle sakatat üzerine uzman olan mekanda, tabaklar ortaya paylaşıma uygun olacak şekilde sunuluyor.

parantez karaköy

Ekşi maya ekmek ile servis edilen kendi mutfağında hazırladıkları salam ve sucukların yanısıra, Parantez’de o güne özel Kuzu Tandır, Ciğer Sarma, Ekşili Levrek gibi tabaklar sunuluyor. Restoran-barda isteğe göre hazırlanan makarna ve paella’lar da denenmesi gereken lezzetlerden. Tabi meşhur Parentez kokteyllerini de Karaköy’deki mekanın barında deneyimleyebilmek mümkün.

parantez karaköy

Asmalı Parantez’de olduğu üzere Karaköy’de de, misafirin mekanı düzenli ziyaret edebileceği bir fiyat politikası izlenmiş. 150 TL’den başlayan şarap şişe fiyatları, 50 TL’den başlayan şarküteri tabakları ve tadımlık alınabilecek mini tabakları ile Müdavimlerini üzmeyen fiyatlar sunuyor. Mekanın en keyifli taraflarından birisi de, istediğiniz peynir, salam yada balığı kestirip, kendi zevkinize göre tabağınızı oluşturabilmeniz. Bu sayede çoğu mekanda gördüğümüz, tabağın yarısını kaplayan siyah üzüm yerine gerçek şarküteri lezzetleri deneyimleyebiliyorsunuz. Parantez Karaköy, Keyifli Türkçe jazz parçaları, enerjik ortamı ve özel lezzetleri ile bölgeye renk katacağa benzer.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:28, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 243 17 91

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.