Plaj

Paramount Bodrum 4 Butik Restoran

alancha

Torba merkeze 2 km uzaklıkta bulunan, Zeytinlikahve mevkinde ki, The Bodrum by Paramount Hotels & Resorts içerisindeki özellikli restoranları ile dikkat çekiyor. Paramount grubu, Kaliforniya tarzı lüks ve rahat yaşam konseptini, ilk olarak iklimin de benzediği Bodrum’da uygulamıştı. Dışarıdan izole alanında otel, misafirlerine şık ve konforlu bir ortamda, koyun güzel doğasını sunuyor. Konaklamada herşey dahil ve Oda & Kahvaltı seçenekleri sunan Paramount Bodrum, A la Carte seçim yapmak isteyen konukları için de, üst düzey yeme içme alternatifleri oluşturmuş. 180 odalı otelde bulunan 4 A la Carte restoran, yemek ve atmosfer anlamında otel ve dışarıdan gelen misafirlerine benzersiz deneyimler vaat ediyor.

sea grill

Sea Grill Bodrum

Sea Grill

Paramount Bodrum, içerisinde bulunan 4 restoranın menülerini oluştururken tazelik, sezonsallık ve yaratıcılık unsurlarını ön planda tutmuş. Fine Dining restoran felsefesinin olmazsa olmaz bu ilkeleri servis ve atmosfer bileşinleri ile tamamlanıyor. Örneğin yeme-içme alanları ve restoranlar için yapılan tüm ekmekler, Boyoz’dan, glutensize kadar otel bünyesinde yapılıyor. Otelin en güzel konumlarından birinde yer alan Sea Grill, meze ve deniz mahsulü üzerine sokak balıkçısı konseptinde bir restoran. Mekanın menüsünde, coğrafyamızın yeme-içme kültürüne ait başlangıç mezeler ile temini uğraş gerektiren özel deniz mahsullerine bir arada sunuyor.

sea grillSea Grill Balık Mostrası

Sea Grill, sokak balıkçısı konsepti ile başlangıç olarak, Ege’nin 2 kıyısından seçme mezeler sunuyor. Ege otları başta olmak kaydıyla sunulan mezeler, dönemsel olarak değişmekle beraber enginar ve patlıcan menünün daimi baş rol oyuncuları. Balık restoranı ara sıcak olarak sunduğu Kalamar ve Ahtopot’u özel olarak İzmir’den getirtiyor. Glaze edilmemiş (işlem görmemiş) Ahtopot, Sea Grill’in imza tabağı Deniz Mahsullü Şevketi Bostan’da ağızda dağılan yumuşaklığı ile hemen kendini belli ediyor. Havyar, İstiridye ve Deniz Tarağı gibi özel deniz mahsullerinin bulunduğu restoranda balık günlük olarak temin ediliyor. Sea Grill’in şık ortamı, sokak balıkçısı konsepti ve bazı gecelerdeki Buzuki Orhan müziği ile sıcak bir ortama dönüşüyor.

Sea Grill Bodrum

Tora

Klasik Japon mutfağının özgün dokunuşlar ile modernleştirmiş hali olarak tanımlanan Tora,“Contemporary Japanese” tarzı bir restoran. Bu restoran tarzında, Sushi kadar, özel soslu Dry aged steak’ler, salata haline dönüştürülmüş Sashi’miler gibi deneyim odaklı yemekler sunuluyor. Tora’nın, ev sahipliği yapması için otel de yüksek tavanlı, otantik bir uzak doğu ortamı yaratılmış. Kapalı ve açık alandan oluşan mekanda zaman geçirirken, yemek ve ortam anlamında gerçek bir uzak doğu atmosferi  yaşıyorsunuz.

tora

Tora Bodrum

Japon ve Asya mutfağının Bodrum’daki en önemli temsilcilerinden Tora, geniş coğrafyanın önemli yemeklerini menüsünde bulunduruyor. Thai mutfağından yemeklere de oldukça fazla yer verildiği menüde Tom Yum Goong ve Thai Duck Soup başlangıç olarak hemen dikkat çekiyor. Tora’nın iddalı menüsünde ön plana çıkan imza tabaklar ise Asian Spicy King Crab ve Miso Black Cod olarak sayılabilir.

Tora

Tora Bodrum

Alancha Bodrum

Anadolu mutfağından çıkan lezzetleri kendi yorumlarıyla hazırlayıp sunan Alancha, Alaçatı’da başladığı yolculuğuna kışları İstanbul Maçka, yazları ise Paramount Bodrum’da devam ediyor. Şefleri ve mutfağı ile ünlü mekan son yıllarda yemek deneyiminin yanına, canlı müzik sahnesi koyarak sunduğu eğlence ile de dikkat çekmeye başladı. Alancha, Paramount Bodrum’un en güzel manzaraya sahip olan bölümlerinden birinde, tamamı açık alan üzerine kurulu bir mekan. Yaz akşamı keyfini en güzel çıkarak yerde, kumsala bitişik olarak konumlanan mekan, dekorasyonunda kullanılan aksesuar ve tüller ile egzotik bir atmosfere sahip.

alancha

Alancha Bodrum

Alancha Bodrum, set tadım menüsü veya A la Carte seçenekleri sunuyor. Restoranın Tüm zamanlardaki klasiklerininde bulunduğu set menüde, yaza özel sezonsal tabaklara da yer verilmiş. Sunumlarınında masada orijinal bir şekilde yapıldığı Yabani Semizotlu Börek ve Taş Ezmesi Çiğ Köftesi, tadım menüsündeki klasiklerden ikisi. Ana yemek olarak Bodrum’dan ilham alınarak Çökertme’nin eklendiği Alancha, kuzu kaburga ve pirzoladan Balıkesir Kuzu Tenceresi imza yemeklerden. Mekana özel kokteylleri de oldukça sevilen Alancha, yemek ve eğlence deneyimin beraber yaşanabileceği bir Paramount Bodrum restoranı.

alancha

Alancha Anadolu mutfağından seçmeleri sunuyor

Vito’s İtalian

Paramount Bodrum’un İtalyan restoranı Vito’s, şık ve yüksek tavanlı iç ve manzaralı dış mekanı ile keyifli bir yapının içersinde. İhtişamlı ama sade renklerden oluşturulmuş mekanda, bir Avrupa kentindeki sarayın odasında oturuyormuş gibi hissediyorsunuz. Atmosfer ve menüsü anlamında Vito’s ristorente’yi, Fine Dining bir İtalyan restoranı olarak tarif etmek mümkün. Restoran, Paramount Hotels & Restorts’un “Tarladan Çatala” konseptine uygun olacak şekilde malzemelerini yerli çiftçiden temin ediyor. Doğal ürünlerin kullandığı restoranda, İtalyan mutfağının gerekli malzemeleri ise kendi ülkesindeki uygun üreticilerden alınıyor.

vitos

Vito’s Ristorante

İtalyan mutfağını, şık bir atmosferde sunan Vito’s Ristorante, menüsündeki bazı yemeklerde, Fine Dining restoran mantığıyla, Moleküler Gastronomi tekniklerini kullanıyor. Yemek Sunumunda fark yaratan bu teknik, geleneksel mutfağa, modern dokunuş uygulamaları arasında gösteriliyor. Pizzası taş fırında yapılan mekanda, Lazanya gibi klasikler de servis ediliyor. İçerisindeki kuşkonmazı Balıkesir’de özel bir üreticiden temin edilen Uova Mimoza, restoranın imza başlangıçlarından. Ağır ateşte pişen Kuzu sırtı ve Tereyağında sarımsak ve midye soslu Istakoz kuyruğu restoranın ön plana çıkan ana yemek tabakları arasında.

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."