Etiler-Boğaz Sağlıklı Yaşam

Overdose Etiler

Ülkede Vegan, vejetaryen ve glutensiz besinler sunan, sağlıklı içerikleri bulunan restoran sayısı oldukça az sayıda. Sağlıklı bir yaşam prensibiyle hayatını geçirenler arttıkça, bu gibi restoran ve lifestyle mekanlara talep de artacak ve bir bir açılmaya başlayacak bana kalırsa. Bu anlamda Overdose İstanbul, şehirdeki büyük bir açığı da kapatacak gibi görünüyor.

Sağlıklı beslenmeyi seçenler için, Etiler’de bulunan Overdose, fiyat ve kalite açısından fazlasıyla mutluluk verici. Overdose, sağlıklı yaşam ve beslenme adına pek çok ürün ve yiyeceğe ulaşabileceğiniz bir yer. Glutensiz ve Vegan ürünler çoğunlukta. Ayrıca sağlıklı yaşam ve bakım konseptine uygun alanları da mevcut. Mekan Etiler’de zevkli bir üç katlı binanın içerisinde. İnsanda saatlerce oturma isteği yaratacak kadar huzurlu bahçesi ve sağlıklı beslenme ile ilgili kitapları inceleyip uzun uzun zaman geçirebileceğiniz soft renklerle döşenmiş, bitkilerle dolu bir iç kısmı var.

Rahatlatıcı atmosferi bir yana, menü gerçek anlamda özellikle sağlıklı beslenenleri, spor yapan kişileri ve detox yiyecekleri sevenleri fazlasıyla memnun edecek düzeyde. Smoothie, juice veya protein shakes ile güne başlayabileceğiniz gibi geniş kahvaltı ve bowl menüsünden de seçimler yapabilirsiniz. Tüm yiyeceklerin yanında kalorileri ve glutensiz olup olmadıklarına ilişkin bilgilendirmeler mevcut. Özellikle Overdose Avocado Toast (60 TL), muz, yaban mersini, açai tozu, elma suyu, diğer taze meyveler, granola ve akçaağaç şurubundan oluşan Overdose Açai Bowl (70 TL), sadece haftasonları mevcut olan ve ev yapımı ürünler (glutensiz ekmek, şekersiz reçel gibi) ile bezeli Turkish Breakfast (220 TL), Menemen ve Fit Omlet gibi seçenekler kahvaltı için en lezzetlilerden.

Bunlarla birlikte kendi isteğinize ve damak zevkinize göre oluşturabileceğiniz sağlıklı bowllar da mevcut. Ana Yemeklerde de özellikle salatalar ve Overdose Impossible Pizza (80 TL), Noodle Bowl (80 TL), Teriyaki Grilled Salmon (160 TL) gibi seçenekler ilgi çekici. Tüm bunlarla birlikte, paketli ürünler ve shotlar da bulunuyor ki bana kalırsa özellikle spor yapanlar, sağlıklı yaşam çerçevesinde hayatını sürdürenler için çok önemli ve her yerde bulunamayacak özellikte ürünler bunlar. Her gün 09:00 – 00:00 arasında açık olan bu sağlıklı yaşam merkezine mutlaka uğrayın derim!

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.