DÜNYA MUTFAĞI Etiler-Boğaz GECE KULÜBÜ TÜRK MUTFAĞI

Oligark İstanbul

oligark
Yazan: Bora Sarısu

Reina’ya yapılan hazin saldırının ardından geçen 2 sene boyunca Bebek-Ortaköy arasındaki sahil hattı en sakin dönemini geçirdi. Aslında Kuruçeşme bölgesi, 20 hatta 30 senedir özellikle yazları, gece hayatının merkezi durumundaydı. Bölgede içerisinde farklı restoran markalarını bulunduran gece kulübü konseptlerinden başta Pasha, Laila ve Havana sadece Türkiye değil dünyaca ünlü markalar oldular. Bu aradan sonra Mart 2019’da açılan Oligark İstanbul, Kuruçeşme’ye tekrar eski günlerine götürecek bir yatırım olarak gözüküyor. Muallim Naci caddesi 58 Numarada açılan mekan özlenilen, denize sıfır yazlık mekan açığını da giderecek.

20 Haziran itibarı ile Oligark, her gün 18:00 itibarı ile yazlık bölümünde aktif olacak.

oligark

Bey Lokantası

Bey Lokantası ve Oligark Kulüp

Colonie’nin yaratıcılarından Anıl Toroslu ve zamanın hit gece kulübü Nyx’in patronu Burak Akkök’ün işletmesinde olan Oligark, yazlık bölümünde 5 restoran ve gece kulübü ile aktif olacak. Oligark İstanbul’da açılan ilk mekanlar kendi işletmeleri olan Bey lokantası ve kendi adıyla hizmet verecek gece kulübü (Oligark İstanbul) olmuştu. Anadolu mutfağı üzerine olan ve başında Şef Umut karakuş olan Bey Lokantası, yaz boyunca teras bölümünde, boğaza hakim manzarası ile hizmet vercek. Mekanın kışlık klüp bölümü ise, aşağıya inerek restoranların arasındaki yerini alacak. Giriş ücreti uygulaması bulunmayan Oligark’ın yazlık kulüp bölümü, denize yakın bölümdeki kare bar ve üst taraftaki lounge barından oluşacak. Şişe fiyatlarının 1.100 TL’den başladığı Oligark İstanbul’a yaz boyunca şort ile (erkekler için) girilemeyeceği uyarısını da yapmakta fayda var.

oligark

Oligark’ın alt katındaki gece kulübü

Ringa Oligark

Oligark’ın içesinde 20 Haziran itibarı ile yerini alan ve kışları da açık olacak olan Ringa, deniz mahsulü ve meze üzerine bir restoran. Dessert grubu (Colonie, Escale, Rana, Monkey Bar…vs) tarafından açılan mekan, denize sıfır konumu ile Oligark’ın en güzel yerlerinden birinde hizmet verecek. Meze üzerine başlangıçların olduğu Ringa Kuruçeşme’de, özgün sunumlu deniz mahsulü ara sıcaklar servis edilecek. Kalamar Izgara, Fener Kavurma gibi klasiklerin yanı sıra, Şarap Soslu Kydonia, Deniz Börülceli Deniztarağı gibi özgün tabaklar olarak menüde yer alacak. Geniş bir deniz mahsulü bölümü olan menüde deniz ürünlü tartarlar ve makarnalar bölümü de dikkat çekiyor. Başlangıç mezlerin 19-25 TL olduğu Ringa’da Izgara Kalamar 60 TL, Denzi Mahsullü Risotto 85 TL, Paella 220 TL’den menüdeki yerini almış.

ringa

Ringa Kuruçeşme

Ali Ocakbaşı Oligark

Karaköy ve Gümüşsuyu’nun sevilen kebap restoranı Ali Ocakbaşı Oligark’ın denize sıfır konumdaki diğer restoranı olarak hizmet verecek. Oligark’ın açılış tarihi olan 20 Haziran itibarı ile hizmet vermeye başlayan restoran kebap konusundaki deneyimini keyifli manzaraya karşı konuşturucak. Daha çok ateşten çıkan başlangıçların servis edildiği Ali Ocakbaşı’nda Yoğurtlu Brokoli, Kuru Cacık gibi kebaplar ile güzel eşlik edecek mezeler sunulacak. Restoranın spesiyali Ali Kebap’ın yanı sıra, Uykuluk, Çöp Şiş, Fıstıklı Kebap gibi ocakbaşı lezzetleri mekanda sunulacak. Kebapların yanısıra Ali Ocakbaşı Kaburga, Kokoreç gibi seçenekler sunarak sadece kebap değil, et üzerine bir restoran kimliğiyle hizmet vercek. Başlangıç mezelerin ortalama 25 TL olarak fiyatlandığı Ali Ocakbaşı Kuruçeşme’de Kebaplar ve et tabaları 59-75 TL olarak fiyatlanıyor.

ali ocakbaşı

Ali Ocakbaşı Kuruçeşme

Ali Ocakbaşı Kuruçeşme Rezervasyon: (0533) 669 74 88

Yada Sushi Oligark

İstinye’nin sevilen sushi restoranı Yada, yaz boyunca Oligark’da misafirlerini ağırlayacak. Yazlık bölümdeki lounge barın yanında hizmet verecek olan Yada Sushi, gece saatlerinde de aktif olacak.

Oligark İstanbul Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Cd. No:58, 34345 Beşiktaş
Telefon: (0212) 265 65 12

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

MÜDAVİMİ INSTAGRAM'DA

TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

insta