DÜNYA MUTFAĞI Etiler-Boğaz GECE KULÜBÜ TÜRK MUTFAĞI

Oligark İstanbul

oligark
Yazan: Bora Sarısu

Reina’ya yapılan hazin saldırının ardından geçen 2 sene boyunca Bebek-Ortaköy arasındaki sahil hattı en sakin dönemini geçirdi. Aslında Kuruçeşme bölgesi, 20 hatta 30 senedir özellikle yazları, gece hayatının merkezi durumundaydı. Bölgede içerisinde farklı restoran markalarını bulunduran gece kulübü konseptlerinden başta Pasha, Laila ve Havana sadece Türkiye değil dünyaca ünlü markalar oldular. Bu aradan sonra Mart 2019’da açılan Oligark İstanbul, Kuruçeşme’ye tekrar eski günlerine götürecek bir yatırım olarak gözüküyor. Muallim Naci caddesi 58 Numarada açılan mekan özlenilen, denize sıfır yazlık mekan açığını da giderecek.

oligark

Bey Lokantası

Oligark İstanbul’da açılan ilk mekanlar kendi işletmeleri olan Bey lokantası ve kendi adıyla hizmet verecek gece kulübü (Oligark İstanbul) oldu. Mekan, yatırımının hakkını verecek tecrübeli işetmeciler ve servis kadrosu yola çıkmış. Gatto, chocolate gibi markaların yaratıcısı Raşit Karakuş ve zamanın hit gece kulübü Nyx’in patronu Burak Akkök işletmenin başındaki kişiler olacak. Anadolu mutfağı üzerine olan Bey Lokantası’nın başında ise yetenekli tecrübeli şef Umut karakuş var. Yaza doğru yaklaştıkça ise açılacak 7 restoran markası ve 2 lounge bölümü ile mekan tamamlanacak. Bu restoranlardan Dessert gruba ait Ringa (Deniz mahsulü üzerine) yakın zamanda açılacakken, Ali Ocakbaşı’nın da Dessert ve Köşebaşı ortaklığında Oligark İstanbul’da yerini alacağı biliniyor.

Oligark İstanbul Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Cd. No:58, 34345 Beşiktaş
Telefon: (0212) 265 65 12
oligark

Oligark’ın alt katındaki gece kulübü

 

 

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.