Butik Gece Kulübü Etiler-Boğaz Türk Mutfağı Yemek Sonrası Kulüp

Oligark İstanbul

oligark
Yazan: Bora Sarısu

Reina’ya yapılan hazin saldırının ardından geçen 2 sene boyunca Bebek-Ortaköy arasındaki sahil hattı en sakin dönemini geçirdi. Aslında Kuruçeşme bölgesi, 20 hatta 30 senedir özellikle yazları, gece hayatının merkezi durumundaydı. Bölgede içerisinde farklı restoran markalarını bulunduran gece kulübü konseptlerinden başta Pasha, Laila ve Havana sadece Türkiye değil dünyaca ünlü markalar oldular. Bu aradan sonra Mart 2019’da açılan Oligark İstanbul, Kuruçeşme’yi tekrar eski günlerine götürecek mi olduka merak ediliyor. Ancak işletmenin oldukça büyük olan denize sıfır dış alanının, 2019 yazının bitimine doğru, başta hedeflenen noktadan uzak olduğu gözleniyor. Bir ara içerisinde 7 adet restoran olacağı belirtilen mekan 3 + 1 (kendi restoranları) restoran ile yaz sezonunu tamamlıyor olacak.

Aşağıda Oligark içerisindeki restoranlara bir göz atalım;Oligark Wine & Dine ve Oligark Kulüp

Oligark İstanbul’da açılan ilk mekanlardan kendi işletmeleri olan Bey lokantası yaz itibarı ile yeni ismi Oligark Wine & Dine olarak hizmet verecek. Dünya mutfağına lokal dokunuşlar ile yaklaşan restoranın başında tecrübeli şef Şef Umut karakuş olacak. Oligark Wine & Dine yaz boyunca teras bölümünde, boğaza hakim manzarası ile hizmet vercek. Mekanın kışlık kulüp bölümü ise, aşağıya inerek restoranların arasındaki yerini alacak. Giriş ücreti uygulaması bulunmayan Oligark’ın yazlık kulüp bölümü, denize yakın Beach Bar ve üst taraftaki Lounge Bar’ından oluşacak. Denize yakın olan Beach Bar bölümünün restoranlara gelen misafir ile daha yüksek yaş ortalamasınına hitap ettiği söylenebilir. 23:00 itibarı ile hareketlenen Oligark Lounge Bar ise, stant ve loca düzeniyle, İstanbul’un en büyük gece kulübü olarak hizmet verecek.

reztoran

⬆️
Oligark Restaurant Rezervasyon İçin Tıkla
oligark

Oligark Beach Bar

Ringa Oligark

Oligark’ın içesinde 20 Haziran itibarı ile yerini alan ve kışları da açık olacak olan Ringa, deniz mahsulü ve meze üzerine bir restoran. Desert grubu (Colonie, Escale, Rana, Monkey Bar…vs) tarafından açılan mekan, denize sıfır konumu ile Oligark’ın en güzel alanlarından birinde hizmet verecek. Meze üzerine başlangıçların olduğu Ringa Kuruçeşme’de, yerel mutfak ve dünya mutfağından yemekler servis ediliyor. Kalamar Izgara, Fener Kavurma gibi klasiklerin yanı sıra, Şarap Soslu Kydonia, Deniz Börülceli Deniztarağı gibi özgün tabaklar olarak menüde yer alıyor. Geniş bir deniz mahsulü bölümü olan menüde, deniz ürünlü tartarlar ve makarnalar bölümü de dikkat çekiyor. Başlangıç mezlerin 19-25 TL olduğu Ringa’da Izgara Kalamar 60 TL, Deniz Mahsullü Risotto 85 TL, Paella 220 TL’den menüdeki yerini almış.

reztoran

⬆️

Ringa Rezervasyon İçin Tıkla
İletişim: (0212) 265 65 12 
ringa

Ringa Kuruçeşme

Ali Ocakbaşı Oligark

Karaköy ve Gümüşsuyu’nun sevilen kebap restoranı Ali Ocakbaşı Oligark’ın denize sıfır konumdaki diğer restoranı olarak hizmet verecek. Oligark’ın açılış tarihi olan 20 Haziran itibarı ile hizmet vermeye başlayan restoran, kebap konusundaki deneyimini keyifli manzaraya karşı konuşturucak. Daha çok ateşten çıkan başlangıçların servis edildiği Ali Ocakbaşı’nda Yoğurtlu Brokoli, Kuru Cacık gibi kebaplar ile güzel eşlik edecek mezeler sunulacak. Restoranın spesiyali Ali Kebap’ın yanı sıra, Uykuluk, Çöp Şiş, Fıstıklı Kebap gibi ocakbaşı lezzetleri mekanda sunulacak. Kebapların yanısıra Ali Ocakbaşı Kaburga, Kokoreç gibi seçenekler sunarak sadece kebap değil, et üzerine bir restoran kimliğiyle hizmet vercek. Başlangıç mezelerin ortalama 25 TL olarak fiyatlandığı Ali Ocakbaşı Kuruçeşme’de Kebaplar ve et tabakları 59-75 TL olarak fiyatlanıyor.

ali ocakbaşı

Ali Ocakbaşı Kuruçeşme

reztoran
⬆️
Ali Ocakbaşı Rezervasyon İçin Tıkla
İletişim: (0533) 669 74 88

Yada Sushi Oligark

İstinye’nin sevilen sushi restoranı Yada, yaz boyunca Oligark’da misafirlerini ağırlayacak. Yazlık bölümdeki lounge-bar’ın yanında hizmet verecek olan Yada Sushi, gece saatlerinde de aktif olacak.

yada

Yada Sushi

Oligark Lounge Bar bölümünde olan Yada Sushi, kulüp misafirlerine gece saatlerinde külahta edamame gibi keyifli ve yaratıcı lezzetler sunacak.

reztoran

⬆️

Ali Ocakbaşı Rezervasyon İçin Tıkla
Oligark İstanbul Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Cd. No:58, 34345 Beşiktaş
Telefon: (0212) 265 65 12

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.