Brasserie-Bar Pub-Gastro Pub Şehirdışı

Ola Kala Cunda

Cunda ve Ayvalık, son yıllarda en çok tercih edilen beldeler haline geldi. Doğası, eski rum evleri, içinde kaybolmak isteyeceğiniz sokakları, doğallığı ve denize çıkan manzaraları ile özellikle yazın çokça tercih edilen ve kalabalıkları ağırlayan Cunda’nın en güzel zamanı benim için Eylül. Hem o çılgın kalabalık azalmış oluyor, hem de serin havada sokaklarını gezmek keyifli.

Cunda’nın bir cazibe merkezi haline geldiğini, bir bir açılan yeni mekanlardan da anlayabiliyor. Her sene en az iki kez buraya giden biri olarak, her gidişimde yeni keşiflerle karşılaşıyorum. Bu eylül Cunda’ya yolum düştüğünde, en popüler meydanın yepyeni bir mekana rastladım. Ola Kala Cunda… Hem bahçede oturup, etrafı izleyebileceğiniz dış alanı, hem tarihi bir binada bulunan şık, sade ve bohem dekorasyonu ile Ola Kala Cunda kısa sürede pek çok müdavim kazanmış bile.

İnsanı kendine çeken bir yanı olduğu için fırsat bulduğum bir akşamüstü bahçe kısmındaki masalardan birine yerleştim. Ola Kala Cunda, bir kokteyl bar. Özellikle Kalimera, Netfliksos, Makri, Chios gibi çeşitli Yunanistan ada/şehir veya kelimelerinden esinlenerek isimlendirilen imza kokteylleri fazlasıyla tercih ediliyor. Bunun dışında pek tabi ki her yerde bulunabilecek klasik kokteyller ve içkiler de mevcut. Menü sadece bununla kalmıyor, ‘’az ve öz’’ çeşitte yemek ve atıştırmalıklar da var. Popchon Tavuk (95 TL), Dana Yanak Taco (90 TL), Midye Taco ve şaraplar için peynir tabağı en çok tercih edilen atıştırmalıklardan. Bunlarla birlikte Tavuklu Kinoalı Salata (95 TL), Barbekü Mantarlı Ola Kala Burger (160 TL), Ragu Fettucine (145 TL) menünün denenmesi gereken diğer yemekleri. Tabi pizzalara da değinmeden olmaz. Ola Kala Cunda’ya gelmişken muhakkak pizzalarını da tatmanızı öneririz. Dana antrikot füme ve istiridye mantarı ile hazırlanan Diablo (155 TL), Cunda tulumlu, rokforlu, mozarellalı Quattro Formaggi ve Bbq tavuklu pizzalar iştah açıcı!

Bu arada belirtelim gün içerisinde burada kahveniz eşliğinde arkadaşlarınızla uzun uzun oturabilir, kitap okuyabilir veya bir iş günü ise bilgisayarınızla gelip saatlerce burada çalışabilirsiniz de. Mekan haftaiçi her gün 14:00’dan, 02:00’a kadar açık.

Adres : Mithatpaşa, İlker motel, Halk Cd. No:14, 10400 Ayvalık/Balıkesir
Telefon : (0530) 965 84 37

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.