Bodrum Uzak Doğu Mutfağı

Novikov Bodrum

novikov

Pandemi sürecini devam ederken yeni normale geçtiğimiz 2020 yazında azda olsa yeni mekanların da açıldığını görmeye başladık. Hatta yeniler arasında en önemli 2 dünya markasının Yalıkavak’ı seçmesi de bölgenin öneminin altını çiziyor. Tilkicik koyunda açılan Miami’nin ünlü restoranı Villa Azur’un ardından, Temmuz 19’da Novikov Bodrum, Yalıkavak Marina içerisindeki yerini aldı. Londra ve Moskova’da dahil 4 önemli şehirde olan Novikov, 5. restoranını üst profil bir yat limanı olması sebebiyle birçok yabancı misafiri olan, Yalıkavak Marina olarak seçmiş. Deniz mahsulleri ağırlıklı Pan-Asya mutfağı üzerine menüsü olan Novikov Bodrum 19:00-01:00 saatleri arasında hizmet verecek. Şık restoran, enerjik atmosferi, imza kokteylleri ve kendi yorumuyla sunduğu uzak doğu mutfağından örnekler ile sıra dışı bir deneyim vaat ediyor.

novikov

Geçen sezonunun sonlarına doğru açılan Novikov grubu 2021 yazına yeni projeler ile hazırlanıyor. Uzakdoğu restoranın ardından Novikov Deniz mahsulü ağırlıklı İtalyan restoranını da Yalıkavak Marina’ya açıyor. Novikov Italian olarak açılacak mekanın yanısıra GQ isimli 3 katlı gece kulübü de Novikov imzasıyla ile Yalıkavak Marina’daki yerini alacak. Rus yatırımıyla açılacak birkaç gece kulübünün de katkısıyla Yalıkavak Marina’nın Ruslar tarafından önemli bir cazibe merkezi olması bekleniyor.

Novikov Bodrum Adres: Yalıkavak Marina/Bodrum
Telefon: (0552) 721 7074

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.