Plaj

Naxos Beach

Bayram tatilinde, çoktandır görmeyi istediğim; ancak daha önce gitme fırsatı bulamadığım Selimiye/Marmaris’e gittim. Gerçekten bu kadar geç kaldığıma üzüldüğüm bir seyahat oldu. Selimiye, minik bir sahil kasabası. Her işinizi o sahil hattında halledebiliyorsunuz. Harika bir denizi, doğası ve huzuru barındırıyor. Sahil boyunca denize girebileceğiniz pek çok alan var; fakat çoğu akşam restoran olarak işletilen balıkçıların ön kısmı. Eğer gerçekten bir beach deneyimi yaşayıp, güzel müzikler eşliğinde, keyifle tertemiz denize çıkıp girmek bir yandan da lezzetli beach atıştırmalıklarının keyfini çıkarayım dersenizde tek adres var; Naxos Beach.

Hem atmosferi keyifli, hem de sabah erken saatlerde ön kısımlarda bir yer bulursanız gerçekten denizin, manzararının keyfine doyum olmuyor. Burada bir harcama limiti var. Kişi başı 300 TL harcamanız gerekiyor, bunun dışında bir giriş ücreti alınmıyor. Menü de buna uygun olarak tasarlanmış, fiyatlar bir yemek, bir içki/içecek ile 300 TL civarında tutuyor. Dolayısıyla bu sınır limiti harcamada çok da büyük problem yaşanmıyor diyebilirim. Menüsü bir beach’e göre fazlasıyla geniş ve lezzetli seçenekler sizleri bekliyor. İsterseniz arkadaki geniş masa kısmında yemeğinizi yiyebileceğiniz gibi, oturduğunuz minder/şezlongların önünde de masada yemek yiyip, denize yakın zaman geçirebilirsiniz.

Kısaca menüden de bahsedelim; öncelikle sabah saatlerinde geldiğinizde ‘’Güne Başlarken’’ kısmındaki; Serpme Kahvaltı, Mıhlama (84 TL), Menemen (59 TL) veya kavurmalı, cheddarlı Naxos Tost (81 TL) gibi kahvaltı çeşitleri ile güne başlayabilirsiniz. Öğlen saatlerinde ise; Naxos Kalamar Dolma (169 TL), Paçanga ya da Ahtapot (169 TL), Karides gibi başlangıçlar, klasik mezeler, salata, dürüm, atışmalıkları da deneyebilirsiniz; ama menünün asıl yıldızları makarnalar ve pizzalar bence.

Özellikle pizza seçenekler fazlasıyla leziz ve iki kişinin paylaşacağı kadar yeterli. Bununla birlikte, Naxos Köfte (279 TL), Naxos Dana Spagetti (349 TL) gibi etler, tavuklar, deniz ürünleri ile burgerler de denenesi. Ben denize karşı biramı içer, yanında da atıştırmalık bişeyler yerim derseniz, Özellikle karışık çıtır tabağı, güveçte cheddar peynirli cips, çıtır tavuk ve peynir tabağı mutluluk verici. Hergün 09:00’dan 00:00’a kadar açık olan Naxos Beach’e, Selimiye’ye yolunuz düştüğünde muhakkak uğrayın!

Adres : Selimiye Mah. Hanimpinar Sok. 48700 Marmaris/Muğla

Telefon : (0531) 271 88 48

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.