Bodrum Plaj Şef Restoranı

Naru Bodrum

Naru Bodrum

2021 yazında Istanbul’daki birçok restoranın yazlık açması bir yana dursun Bodrum kendi markalarını da yaratmaya devam ediyor. Geçen sene Temmuz ayında açılan ve kısa sürede ilgi odağı olan Dereköy Lokantası bunlardan birisi. Şef restoranı mukabilinde değerledirilebilecek mekan açık olduğu kısa dönemde birçok imza tabağa imza atarak, mutfak konusunda kendini ispat etmişti. Bu beğeni durumuna paralel Dereköy Lokantası’nın ekibi Bodrum’un en değerli alanlarından birisi olan Gölköy Torba arasındaki Mesa Demirbükü’nün içerisinde yeni markalarını hayata geçirdiler. Naru Bodrum, plaj-restoran konseptinde tüm güne uygun bir menüyle, Demirbükü’nün harika doğası içerisinde misafirlerini ağırlayacak.

naru bodrum

Aman Ruya ve Loft Bodrum’un içerisindeki Paper Moon ve Loft gibi iddalı restoranların ardından Naru Bodrum, lüksün içerisine gastronomi dokunuşu katan markalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bodrum Loft’a göre daha iyi olmakla beraber sapa yollardan gidilen bu mekanlara vardığında ziyaretçiler, cennet kıvamında mavi ve yeşilin birleştiği bir doğayla ödüllendiriliyor. Gündüzleri plaj olarak hizmet veren Naru Bodrum, odun fırınında pişen Deniz Mahsullü Pide, Karadeniz Trüf Mantarlı Pide gibi lezzetler sunuyor. Başlangıçlar arasıda Dereköy’den Kuzu Gerdan & beyin pate (110 TL), dana pöçten yapılan Kerviz Yağlama (110 TL), Ekşi maya ekmeğe Izgara Kolyoz (120 TL) lezzet ve deneyimi bir arada sunan tabaklardan bazıları olarak karşımıza çıkıyor. Akşam servisinde şık bir restorana dönüşen mekanda ana yemek olarak ise Dut Pekmezli Kuzu İncik (210 TL), Tirit Kebabı Ossobuco (180 TL) tercih edilebilir.

naru bodrum

Naru Bodrum’un plajı, Mesa sakinleri ve dışarıdan gelen misafire sunulan 2 bölünmüş alandan oluşuyor. Dışarıdan gelen misafirler için plaj kısmının kullanım bedeli ise 600 TL minimum harcama olarak belirlenmiş durumda. Gün boyu koyun doğal güzeliğine paralel rahatsız etmeyen ama enerjik bir müzik çalan Naru’da mekana özel kokteyller de sunuluyor (110-120 TL)

Naru Bodrum Adres: Gölköy Mahallesi, Gökburun Mevkii, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0541) 104 40 88

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."