Bodrum Meyhane

Müşkülpesent Bodrum

muşkülpesent bodrum

Yaz-kış yaşanır mı tartışmaları yaşana dursun, Bodrum son yıllarda hızlı bir şekilde tatil beldesi olmasının yanına, kent kimliğini de ekledi. Bunu nereden mi anlıyoruz? Tabi ki kış nüfusunun artışına paralel, şef restoranı, kokteyl bar, hatta fine dining restoran gibi nitelikli mekanları bölgede görmeye başlamamızdan. Eskiden İstanbul’dan sadece gece kulüplerinin geldiği Bodrum, artık önemli restoran markalarına da ev sahipliği yapıyor. Bu önemli İstanbul mekanlarından Müşkülpesent, bazı konsept uyarlamaları ile yakın zamanda Bodrum merkezde yerini aldı. Müşkülpesent Bodrum, benzersiz atmosferi, özüne uygun yapılmış mezeleri ve ortamı ısıtan müzikleri ile, yaz-kış misafirlerini ağırlayacak.

muşkülpesent bodrum

Müşkülpesent Bodrum, Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki İstanbul’un zamansız mekanlarına götüren dekorasyonu ile karşımıza çıkıyor. Bir Fransız bistrosunda gördüğümüz pirinç yuvarlak masalar, duvarları süsleyen tarihi şahsiyetlerin resimleri deneyimin bir parçası olarak mekanın atmosferini tamamlamış. Müşkülpesent Bodrum, İstanbul’da sunduğu Lübnan mutfağından farklı olarak, Anadolu ve İstanbul azınlıklarının mezeleri ile karşımıza çıkıyor. Meyhane mutfağından lezzetlerin özüne sağdık olarak sunulduğu mekanda birçok ürün yerinden temin ediliyor.

muşkülpesent bodrum,

Müşkülpesent’de sunulan başlangıçlardan Nikoda (limon soslu çiğ balık) Yanık soğanlı fava ve Erikli Kuru Cacık orijinal mezeler olarak karşımıza çıkıyor. Ara sıcak olarak ise Yaprak Ciğer, Kağıtta Pastırma ve Ev Usulü Etli Yaprak Sarma menünün ön plana çıkanları arasında. Meyhane geleneğinde ana yemek çok yer tutmasa da Müşkülpesent’in Kağıtta Levrek ve Meyhane Pilavlı Köftesi denenmesi gerekenlerden. Müşkülpesent’de a la carte menünün yanısıra, spesiyallerin dahil olduğu 350 TL’lik bir tadım menüsü de sunuluyor. Bodrum’un yeni mekanı, rakı-meze demlenme için oldukça uygun olmakla birlikte, ilerleyen saatlerde eski Türkçe pop parçalara geçen Sevilen DJ’i baz alınarak, kutlama grupları tarafından da tercih edilebilir.

Müşkülpesent Adres: Neyzen Tevfik No 180, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0533) 319 09 65

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.