Özel Etkinlikler

Müdavim 250 Nedir?

azur
Yazan: Bora Sarısu

Malumunuz İstanbul büyük bir kent. Hatta işin aslı içerisinde birçok sınırları çizilmemiş şehir barındırıyor. Kentin mekanları ise yeme-içmeye bakışımız ve dışarı çıkma alışkanlığımız gereği hızla değişiyor. Bir sene önce popüler olan mekan, öteki yıl gözden düşmüş olabiliyor. Bu çapta bir değişime ise Mekan sitesi olarak biz bile yetişemiyoruz. Dışarı çıkacak kişi ise, bu karmaşık ortamda kendisine uygun yeri bulmaya çalışıyor. Müdavim 250’nin amacı bu anlamda, 5 sorudaki içeriklerimizi belli standartlardaki mekanlar üzerinde oluşturmak. Yani bir anlamda şehrin mekan envanterini bir sayfada buluşturmak ve güncel tumak.

Neden 250?

Bu rakam neden 100 veya 500 değil? Aslında 250 rakamı tecrübeler ve okunma rakamlarına göre  oluşmuş bir rakam. Bir anlamda “Life Style” denilen kent mekanı anlamında, şehirde 200-300 civarı yeme-içme noktasının mevcut nüfus tarafından ilgi gördüğü söylenebilir. Bu mekanların seçim yapacak kişiye kolaylık sağlaması anlamında bir portfolyoda toplanması ise sayfanın ana fikrini oluşturuyor. Tabi bu 250 mekanın mevcut gidişatına göre sayfaya girip çıkması da, Müdavim 250’nin güncel kalması anlamında önem taşıyor.

Başka mekan olmayacak mı?

Müdavim 250’deki mekanlar belli bir büyüklükte ve yatırım ile açılmış, Kendi kategorisinde önemli oyuncu durumunda olan ve belli bir iddası olan mekanlar. Peki Bunlar haricinde şehre renk katan mekanlar yok mu? Var tabi. Hemde çok. Bu mekanlarda Müdavim’in içerisinde Zula Mekanlar, Butik Gece kulübü ve Listeler gibi bölümlerde yer alacak. Müdavim 250 genel olarak, Gastro Pub, Brasserie-Bar, Fine Dining, Balık Restoranı, Ocakbaşı, Meyhane, Modern Meyhane kategorilerinde mekanlardan oluşacak.

Bu anlamda sayfada yer alması gerektiğini düşündüğünüz mekan varsa, yorum olarak yazmanız bize de yardımcı olacaktır.

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.