Beyoğlu-Karaköy İtalyan Mutfağı

Molto Bene Galata

Beyoğlu’nun en sevdiğim yeri oldum olası Galata’daki Serdar-ı Ekrem Sokak olmuştur. Bölgenin kalabalığını arkada bırakmak, yürürken karşınızda tüm ihtişamıyla beliren Galata Kulesi ve bana hep kocaman gelen, içindeki hikayeleri merak ettiğim Doğan Apartmanı, bu sokağı benim için oldukça özel kılıyor. Tabi aynı zamanda sokaktaki keyifli mekanlar bu atmosferi tamamlayan önemli unsurlardan. Özellikle son günlerde burada yerini alan Molto Bene Galata, tabelasından, kapı önündeki küçük masalarına kadar bölgenin ruhuna yansıtan bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. İçeriye girdiğinizde ise bu his daha da büyüyor. Tarihi dokusu korunmuş yüksek tavanlı binadaki mekan, sade dekorasyonu ve hoş müzikleri ile nitelikli bir İtalyan restoranı menüsü sunuyor.

molto bene

Molto Bene, kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz samimi mekanlardan. Burası bir İtalyan restoranı; ancak menüde farklı seçenekler bulmak da mümkün. Klasik bir İtalyan restoranının ötesinde bir menü yaratmış genç ve dinamik mutfak ekibi. Menüde İtalyan mutfağının klasikleri var. Pizza Napolitan (70 TL), Kaburgalı Pizza(85 TL), Sebzeli Pizza (75 TL) gibi pizza çeşitleri ve Spagetti Pesto (55 TL), Fettucini Ragu Bolognese (60 TL) gibi taze makarnalar İtalyan mutfağının en güzel örnekleri arasında. Yanında da el yapımı olarak hazırladıkları Ice Tea (18 TL) mutlaka denenmeli!

Menüde İtalyan mutfağı ile birlikte farklı lezzetlere de yer verilmiş demiştik. Mesela, Salı günleri hariç haftanın her günü 10:00 – 21:00 saatleri arasında deneyimleyebileceğiniz Molto Bene Galata’da sabahın erken saatleri için menüde ‘’Sabah Lezzetleri’’ şeklinde bir kısım da oluşturulmuş. Avokadolu Poşe Yumurtalı Tartin (45 TL), Meyveli Çikolatalı Açık Tost (45 TL), Tütsülenmiş Tofulu Ciabatta Sandviç(45 TL) ve Vişneli Tartin (40 TL) bunlardan birkaçı. Öğlen veya akşam geldiğinizde ise çorbalar, hamburgerler, salatalar ve trüflü patates püresi ile hazırlanan Osso Buco (170 TL), Tiftik Kaburgalı Risotto (140 TL) ve Tavuk Pane (65 TL) gibi imza tabaklar mevcut. Bu kadarla da kalmıyor pek tabii ki, biz biraz Galata manzarası seyredelim, biraz da tatlı konuşalım derseniz kahve içmek ve Panna Cotta, Çikolatalı Mousse ve Brownie gibi tatlılarını denemek için de Molto Bene’ye gidebilirsiniz. Yerli/yabancı pek çok misafir ağırlayan bu tatlı mekanın müdavimleri oluşmaya başlamış bile. Siz de mutlaka ziyaret edin!

Molto Bene  Galata Adres: Şahkulu, Serdar-ı Ekrem Cd. 27 A, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 243 01 02

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.