Modern Meyhane Nişantaşı-Beşiktaş

Meyhanenin Yeni Nesil Hali Tek Duble Bomonti

Yazan: Bora Sarısu

Meyhane temalı mekanların yoğun olarak hayatımızda olduğu ve canlı müzik eğlencenin damgasını vurduğu bir kış sezonun içerisinden geçiyoruz. Rakı ve mezenin ön planda olduğu meyhaneler, şık ortamlar ve eğlenceye dönüşen atmosferler içerisinde, kendisini adeta yeniden buldu. Bu yeni tarz mekanlar kiminin tanımına göre yeni nesil, kimine göre modern meyhane adıyla anılıyor. Bu anlamda Şubat ayının ortalarında kapılarını açan Tek Duble Bomonti, yeni nesil meyhanecilik anlayışı ile butik canlı müzik konseptini birleştiren bir mekan olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Şehrin yükselen semtlerinden Bomonti’de açılan mekan, şık atmosferinde, özgün lezzetlerini sunarken, haftanın 6 günü yaptığı canlı müzik programı ile eğlence anlayışını da farklı bir boyuta taşıyor.

Şimdi gelin Tek Duble Bomonti’yi klasikleşmiş olan 5 sorumuzda inceleyelim.

Ne yenir, Ne içilir?

Tek Duble Bomonti, coğrafyamızın geleneksel meyhane mutfağını baz alarak, özgün dokunuşlar ile meze ağırlıklı bir menü oluşturmuş. Mekanda A la carte seçim seçeneği olduğu gibi, fix fiyat (fiyatlara aşağıda değiniyoruz) ile sunulan bir tadım menüsü de mevcut. Mekanın kültürümüze uygun Ortaya paylaşımlı olarak servis ettiği, çok seçenekli mezelerini deneyimleyebilmek adına, tadım menüsü almak daha mantıklı diyebilirim. Materyal ve içerik anlamında sunumların oldukça dikkat çekici olduğu Duble Bomonti’de, birçok ürün yöresel olarak temin ediliyor.

Tek Duble Bomonti’de ön plana çıkan mezelere gelecek olursak İsli midye, Rokalı cacık ve Lime’lı levrek marine denenmesi gereken lezzetlerden. Mekanın tadım menüsü rakı altı sunumu adı altında söğüş tabağı ve Ezine peyniri servisi ile başlıyor. Sonrasında ortaya olacak şekilde 8-10 arası meze ve 3 kalem ara sıcak servis ediliyor. Tek Duble Bomonti mutfak ekibi, birçok meyhaneden farklı olarak ana yemek üzerine de oldukça çalışmış. Tadım menünün içerisinde yer alan Bomonti kebap ve Anne köftesi denenmesi gereken lezzetlerden. Mevsim tatlısı ve meyveleri ile finalize olan menüye limitli içki de dahil. (Detaylar aşağıda)

Bomonti kebap

Ne zaman gidilir?

Tek Duble Bomonti Pazar günleri hariç hafta içi 18:00-02:00, hafta sonu 20:00-02:00 arası açık bir mekan. Haftanın 6 günü akustik canlı müziğin olduğu mekana, hafta sonu için oldukça önceden rezervasyon yapmak gerekiyor. Tek Duble Bomonti açık olduğu 6 gün için de DJ ve canlı müzik karma performansı ile eğlenceli ve eller havaya bir ortam oluşturmayı hedefliyor. Mekanın güncel müzik programını kendi instagram sayfasını ziyaret ederek öğrenmeniz mümkün. istanbul’un en eski semtlerinden Bomonti’de ki Mercure otelin girişinde olan mekan, yazın otelin terasında hizmet vermeye devam edecek. Mekana ulaşımda oldukça kolay. Osman bey metro durağına 300 metre mesafede olan mekanın, tamamen inisiyatife göre ödeme yapılan vale servisi de mevcut.

Ne giyilir?

Tek Duble Bomonti, mermer ve ayna kombinasyonları ile duvarlardaki meyhane çağrışımlı aksesuarların birleştiği şık ama sıcak atmosfere sahip bir mekan. Yeşil kadife tonun sıcaklık ve şıklık kattığı mekanın beyaz örtülü masalardan oluşan salonu, 110 kişilik bir kapasiteye sahip. Paylaşımlı meyhane yemeklerinin rahatlık kattığı mekana spor/şık ve hafta içleri iş/şık gayet uygun olacaktır. Tek Duble Bomonti, Eğlence ritminin doğal olarak daha arttığı hafta sonu geceleri, Chic & Sexy tarzı da rahatlıkla kaldırıyor.

Kim kim gidilir?

Tek Duble Bomonti, iyi yemek, dost muhabbeti ve eller havaya ortamı bir arada sunmak üzere kurgulanmış bir mekan. Dolayısıyla yemek ve eğlenceyi tek mekanda bitirmeyi seven kutlama grupları için mekan çok uygun. Özellikle hafta içleri şirket grupları içinde mekan kıvamında bir eğlece ve yemek deneyimini sunuyor. Şehirde açılan yeni mekanları denemeyi seven kentli kitle için radara alınacak bir mekan olmuş Tek Duble Bomonti…

Ne kadar ödenir?

Tek Duble Bomonti sevilen birçok unsuru bir araya getiren bir mekan olmakla beraber, fiyatları da oldukça uygun olarak belirlemiş. 4 kişiye 1 Şişe rakı olacak şekilde belirlenmiş olan tadım menüsü kişi başı 175 TL. olarak hafta sonları uygulanıyor. Hafta içleri ise uygulanacak olan A la carte menüden bahsetmek gerekirse mezeler, 14-22 TL ara sıcaklar, 16-35 TL, ana yemekler 38-55 TL arası fiyatlanmış. Bu fiyatlardan anlaşılacağı üzere, fix tadım menüsünü almak oldukça mantıklı. Tadım menüsünde olmayan lezzetlerden, kokoreç 25 TL ve lakerda 30 TL ekstra olarak alınarak menü biraz daha genişletebilir. Tek Duble Bomonti, birçok mekanda olan fix menüye %10 servis ücreti zorunluluğunu getirmemiş olsa da, memnuniyetinizi sağlamakla yükümlü servis personelini unutmamanızı hatırlatmak isterim.

Tek Duble Bomonti Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Bomonti, Ergenekon Cd. Bomonti D:No: 62/A, 34373 Şişli
Telefon: (0535) 814 14 00

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.