Akdeniz Mutfağı Bodrum

Marina Yacht Club Bodrum

marina

Marina mekanları dünyanın her yerinde neden keyifli mekanlar olur diye düşündünüz mü hiç? Cevap basit, çünkü teknesi olan adam keyfine düşkün olur. Hatta belki de eski zamanda liman kentlerindeki mekanların, dünyayı gezen ve yeni lezzetleri deneyimleme imkanı olan misafiri ağırlamasına kadar gider konu. Marina Yacht Club Bodrum, 20 yıllık performansı ile, bizim memleketteki Marina mekanlarının en iyi temsilcilerinden. Bu anlamda Yatch Club canlı müzik programları, keyifli restoranları ve barları ile, kendine has çizgisi olan bir mekan. Yazları tatilci ve yazlıkçıların tartışılmaz ziyaret duraklarından olan Marina Yacht Club, Müdavimleri için ise 4 mevsim boyunca bir yaşam alanı görevi görüyor. 2020 yılında pandemi dolayısıyla Marina Yacht Club sevilen canlı müzik programlarına henüz başlayamadı.

marina

Marina Yacht Club Bodrum’u 5 Klasik Sorumuzda inceleyelim

Ne yenir, ne içilir?

2 Bar ve 3 restorandan oluşan mekanın menüsü, Ege mutfağı ile dünya mutfağından spesiyallerin karışımı olarak ifade edilebilir. Marina Yacht Club Bodrum, Caffe Del Corso, Club Restaurant ve Roof Restaurant’ta yemek servisi veriyor. menülerinde benzerlikler olmakla beraber  Roof Restaurant’ın menüsünün daha iddalı yemeklerden oluştuğu söylenebilir. Marina Yacht Club,  Güne Caffe del Corso ve Club Restaurant’ta sunulan kahvaltı ile başlıyor. Geleneksel Türk kahvaltısının yanında, mantaalı fasulyeli, içinde ette barındıran bir İngiliz kahvaltısı da servis ediliyor. Menemen, sucuklu yumurta ve omlet çeşitleri ile güçlendirilmiş kahvaltı veren 2 mekan, güneçinde de sandviç, salata ve makarna gibi yemekler servis ediyor

Mekanın akşam servisinde ise Club ve Roof Restarant’da misafirlerini ağırlıyor. Müdavimlerin daha fazla olduğu keyifli de bir orta barın da olduğu Club bölümü genel olarak daha klasik yemeklerin olduğu bir menüye sahip. Roof’da ise klasiklerin yanında Limonlu Avokado Küresi, Ispanak Tarator gibi özgün başlangıçlar ön plana çıkıyor. Roof Restaurant Ana yemek olara, Beğendili Karides, Kalamar Dolma gibi daha çok deniz mahsulüne yönelirken, Cafe De Paris gibi nokta atış spesiyaller sunuyor. Club Restaurant ise, klasik mezelerin ve zeytinyağlıların yanı sıra mekan ile özdeşleşen Çökertme Kebabı, Dana Lokumları, Kuzu İncik gibi ana yemekler sunuyor.

Ne zaman gidilir?

Marina Yacht Club Bodrum, haftanın 7 günü saat 09:00-00:00 arası açık bir mekan. Güne kahvaltı servisi ile başlayan işletme, özellikle Caffe Del Corso bölümünde tüm gün boyunca kahve ve öğle yemeği için gelen ziyaretçilerine hizmet veriyor. Club Restaurant ise, gün boyu tekne yolcularına ve Marina dışından gelen misafirlerine, yeme-içmenin ötesinde yaşam alanı olarak hizmet veriyor. Akşamları Marina, yaz ayı boyunca haftanın 7 gününe koyduğu müzik programı ile Bodrum merkezin eğlenceye başlangıç mekanı oluyor. Akşam servisinde açılan üst kattaki Roof Restaurant, Marinaya yanaşmış yelkenlilerin üzerinden bodrum kalesine karşı nefis bir manzara sunarken, müzik programını konforlu bir şekilde izlemeye de imkan veriyor.

marina

Ne giyilir?

Bir marina mekanı ve şehir kulübü kimliğiyle, Marina Yacht Club rahat şıklığın her zaman ön planda olduğu bir mekan olarak tarif edilebilir. Gün boyu yerli ve yabancı tekne yolcularının misafir edildiği Vlub Restaurant’ın iç bölümü rahat oturma düzeni ile bir dinlenme alanı olarak tasarlanmış. Club Restaurant’ın kare barı ise yaz-kış, Bodrum’a yerleşmiş yazar-çizer müdavimler ile tekne severlerin takıldığı entellektüel ve bohem bir atmosferde oluyor. Mekanın üst katı Roof Restaurant da yelkenli teknelerin direkleri ile, Bodrum kalesini meşhur manzarasının önüne geçmeyecek şekilde sade dekore edilmiş bir mekan. Marina Yacht Club genel olarak Spor/Şık giyimin bazen mavi beyaz tonlar, özellikle yazında yanık tenlerin sevdiği renkler ile gidilebilecek bir mekan olarak düşünülebilir.

marina

Kim kim gidilir?

Marina Yacht Club, kış ve yaz aylarında misafir kitlesi anlamında bir miktar kabuk değiştiriyor denebilir. Kış ayında yerleşiklerin toplanma yeri olan mekan, yazın Bodrum tatiline gelenlerin “gidilecekler listesinde” olan bir mekan olarak kaşımız çıkıyor. Özellikle üst kattaki Roof Restaurant yemek sonrası, sahneye hakim konumuyla, yeme-içme ve eğlenceyi tek mekanda çözmek isteyen kutlama grupları için ideal bir ortam sunuyor. Mekanın Club bölümü de hem menüsü, hem de keyifli yat manzaraları ile ailecek gelmek için oldukça uygun. Marina Yacht Club ayrıca, girişte ve içeride misafiri taciz etmeyen güvenlik ve servis politikası ile rahatsızlık hissetmeden, tek veya 2 arkadaş gidilebilecek bir mekan.

marina

Ne kadar ödenir?

Marina Yacht Club’ın fiyatlar ile ilgili en çarpıcı tarafı, canlı müzikten giriş veya müzik ücreti almaması denebilir. Zira yıl buyunca birçok ünlü müzisyene eve sahipliği yapan mekan yarattığı keyifli atmosferi, sadece sattığı içecek ile sunmayı başarıyor. Tabi mekan, ön taraflar ve We Are The Walkers bölümünü konumu gereği, şişe açma talebi olan misafire ayırıyor. Ayrıca servis personelinin, mekanın tarzı gereği misafirlere tüketim baskısı yapmadığını da belirtmek lazım. Menü fiyatlarına gelecek olursak Meze ve zeytinyağlılar Club Restaurant’ta 20 TL, Roof Restaurant’ta 25-30 TL arası servis ediliyor. Ana yemek spesiyallerinden Dana Lokumları 65 TL, Beğendili Karides 60 TL’den sunuluyor.

Adres: Milta Bodrum Marina Neyzen Tevfik Caddesi No:5, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 316 12 28

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar