Kahvaltı Kahve Mekanları Maslak-Levent

Marcel Yeniköy

marcel

Marcel Yeniköy paket servis bilgileri aşağıda

İçerisine girer girmez ortamı saran kruvasan kokusu, sıcak atmosferi ve hem damağa, hem göze hitap eden pastaları ile Marcel Patisserie & Boulangerie Reşitpaşa’da hizmet veren modern bir pastaneydi. Bölgenin birçok nitelikli mekana ev sahipliği yapsa da, artık Marcel için dar gelmeye başladığı gözlemleniyordu. Yakın zamanda sevilen mekan, gördüğü ilgi üzerine yeni adresini son dönemin popüler bölgesi Yeniköy olarak seçti. Yeniköy’deki Marcel daha keyifli oturma alanlarına sahip bir mekan ve tüm güne hitap eden tarzıyla karşımıza çıkıyor. Marcel’in yeni adresindeki menüsü de oldukça değişmiş durumda. Yeniköy’ün çarşısının hemen göbeğinde açılan mekan, butik fırıncıktan örnekleri, deneyimli şeflerin oluşturduğu iddialı yemek menüsü ile bir arada sunacak.

marcel

Yaratıcılık, doğallık ve iyi malzeme kullanımı ana felsefesi olan Marcel Yeniköy, güne taze olarak hazırlanan kruvasanları ve ekşi maya ekmekleri ile başlıyor. Caddeye bakan ön bahçe, Fransız brasserie’si tadındaki iç kısım ve arka bahçesiyle farklı oturma alanları sunan mekan, tüm gün aktif olacak şekilde tasarlanmış. Kahvaltı önemli bir yer tutttuğu yeni menüde, Fransız Tostu, Dutch Baby gibi tabakların yanısıra, yumurtanın baş rolde olduğu yaratıcı lezzetler sunuluyor. Başlangıçlardan baklava hamuruna sarılı Steak Tartar Rulo, Tempura Tatlı Patates ve Dört Mantar yaratıcılık ve sunumları ile dikkat çekiyor. Fit bölümünde sunulan karnabahar tabanlı pizzalar ve Kabak Spagetti ile formuna dikkat edenlerin de düşünüldüğü menüde, sandviç bölümündeki Kaburga ve Istakoz Bun Marcel’in imza tabaklarından. Ana yemeklerden ise Cotoletta Alla Milanese (dana pirzola şnitzel) ve Ragu Tagliateli mekanın özel lezzetleri denenmesi gerekenlerden.

marcel

İmza tatlılarından Bodrum Mandalina Pasta, Lotus Cheesecake, Şifon Kek ve Yeniköy’deki deniz mahsulü restoranı Azur için özel üretilen Tahinli San Sebastian Cake, Marcel’in spesiyallerinden Marcel Yeniköy eskiden olduğu gibi sipariş üzerine kişiye ve etkinliğe özel ürünler hazırlamaya devam ettiğini de not düşmeyi ihmal etmeyelim.

marcel

Marcel Eve Sipariş İçin Tıkla
Marcel Adres: Yeniköy mahallesi, Köybaşı caddesi, no: 51 Sarıyer 
Telefon: (0212) 323 23 22

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.