Dünya Mutfağı Kokteyl-Bar Nişantaşı-Beşiktaş Uzak Doğu Mutfağı

Maderia Sushi Bar

Son dönemde pek çok yeni mekanın açıldığı Nişantaşı’nda Lotus Nişantaşı adında bir ‘’yaşam alanı’’ oluşturuldu. Burada hem ikamet edilebilecek evler var, hem de alışveriş yapabileceğiniz mağazalar. Bununla birlikte bahçe kısmında da sosyalleşebileceğiniz, kahve içip bişeyler yiyebileceğiniz cafe/restoranlar da bulunuyor. İşte tam da bu kısımda kısa sürede yıldızı parlayan Maderia Sushi Bar açıldı. Söylediğimiz gibi, kısa sürede sevilen mekan harika bir sushi noktası. Sushiseverlerin mutlaka radarına alması gereken bir yer. Atmosfer çok keyifli ve şık. Hem modern hem de klasik çizgilerle soft renkler kullanılarak harika bir ortam oluşturulmuş. Tarihi bir yanı da var ki burası mimar Sakis Balyan’ın yapmış olduğu evlerden.

maderia

Sırf bu güzel ambiyans için dahi Maderia Sushi Bar’a gelinir; ama elbetteki mekanın asıl alamet-i farikası sushiler. Burada her yerde bulabileceğimiz klasik sushiler (vegan-vejetaryen seçenekler de mevcut) var; ancak asıl hadise Maderia’nın imza sushilerinde. 12 çeşit imza sushi var. Tüm sushilere Japon kadınların isimleri verilmiş. Murasaki (karides, avokado, murasaki sos, pancar gibi malzemelerden oluşan), tunalı Akio Roll ve tempura patlıcanlı Genji Roll en merak uyandırıcı imza sushilerden. Tüm tarifler de bizzat kendilerine ait. Mekanın menüsü şef Jay Castro Rebong tarafından oluşturulmuş. Sushiler gerçekten çok özel ve biricik.

maderia

Sushilerin haricinde Maderia Sushi Bar’da Yengeç Salatası (120 TL), Somon Carpaccio (170 TL) ve Ceviche gibi soğuk, Karides Kraker, Kalamar Dolması gibi sıcak başlangıçlar, tempuralar, gyozalar, sushi kaseleri ve noodlelar da var. Ana yemekleri de unutmayalım. Hindistan sütü ile hazırlanmış Organik Tavuk ve Deniz Tarağı kesinlikle denenmesi gereken yıldızlarından menünün. Yemek bittiğinde sizi bir de tatlı şöleni bekliyor. Mozaik roll ve homemade matcha dondurma kesinlikle tadılmalı. Tüm bunlarla beraber Maderia Sushi Bar’da geniş bir alkol menüsünün bulunduğunu da belirtelim. Buraya aparatif bişeyler yiyip şarap içmeye de gelebilirsiniz dolayısıyla. Mekan, Pazardan Salıya kadar 13:00 – 22:30 saatleri arasında açık. Cuma ve Cumartesi ise 13:00’dan 02:00’a kadar Maderia Sushi Bar’a gelebilirsiniz. Son olarak burada özel odaların bulunduğunu, bu sebeple de bazı toplantılar veya kalabalık kutlamalar için de uygunluğunun bulunduğunu belirtmiş olalım.

Maderia Sushi bar Adres : Lotus Walk Avm, Süleyman Nazif sok.93-4 Parsel üzerinde No.29–35 B Blok, 34371 Şişli/İstanbul
Telefon : (0544) 905 74 31

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.