Beyoğlu-Karaköy Türk Mutfağı

Madam Niça Gümüşsuyu

madam niça

Beşiktaş’ın stadından Taksim’e doğru çıkan İnönü caddesi, yani bilinen adıyla Gümüşsuyu’nun, ne kadar keyifli ve potansiyeli yüksek bir bölge olduğunu birçok yazıda söylüyoruz. Geniş kaldırımları, etkileyici binaları ve Avrupai tarzdaki caddesi ile Gümüşsuyu her daim kalbur üstü insanların yaşadığı bir semt olmuş. Burada bulunan otellerin terasları ile şahane manzaralarıyla önemli mekanlara ev sahipliği yapmaya başlamıştı. 2020 Kasım’ında M Gallery otelde açılan Madam Niça bunların en sonucusu oldu. 2017 yılında Bozcaada’da açılan ve kısa zamanda oldukça sevilen mekan, İstanbul’da kendi bohem-şık tarzını yansıtabileceği bir adreste yerini almış oldu. Madam Niça Gümüşsuyu, keyifli ortamı, nitelikli menüsü ve imza kokteylleri ile İstanbul’u en güzel açılardan gören bir noktada misafirlerini ağırlayacak.

madam niça

Gümüşsuyu’ndaki M Gallery Hotel içerisinde yer Madam Niça boğaz ve tarihi yarımadaya karşı panoramik bir manzara sunuyor. Girişte bir barı ve açık mutfağı olan mekanda kullanılan dekoratif öğeler ile Bozcaada ruhu yakalanmaya çalışılmış. Coğrafyamızdaki çeşitli mutfaklardan beslenen bir menüye sahip mekan, şarapla da, rakıyla da uyumlu, ortaya paylaşımın esas olduğu lezzetler sunuyor. Ev yapımı erişteleri, ekşi maya ekmek üstüleri ve yaratıcı mezeleri oldukça sevilen mekan menüsünü ürünlerin mevsimsel bulunulurluğuna göre güncelliyor. Veganlara da oldukça uygun bir menü sunan Madam Niça Gümüşsuyu, sevilen kahvaltısını da yakın zamanda vermeye başlayacak.

Madam Niça Adres: Gümüşsuyu, Omer Avni Mah, İnönü Cd. No 42, 34437 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0532) 579 64 22

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.