Akdeniz Mutfağı Bodrum Kokteyl-Bar

Lucca By The Sea

lucca bodrum

2021 yaz sezonu, İstanbul’daki birçok restoran markasının Bodrum’da yazlık açtığı bir sene olarak karşımıza çıkıyor. Bodrum artık yerel balıkçılar, kahvaltıcılar ve gece kulüplerinin yanısıra, şef restoranı, fine dining, kokteyl bar gibi, büyük kentlerde görülebilecek tipte mekanlara da ev sahipliği yapıyor. Önümüzdeki sezon Mandarin Oriental’ın içerisinde yer alacak Lucca Bodrum, bunlar arasında en önemlilerden kuşkusuz. İlk yazlık mekanı olarak Bodrum’u seçen Lucca’nın bulunduğu yerin ruhuna uygun konsept uyarlamaları ile sezona girdiği görülüyor. Cennet koyundaki mekanda dekorasyondan, menüye, ortaya konan ince detaylar, markanın “Bodrum’a sadece bulunmak için gelmediğini de” açıkça gösteriyor. Lucca By The Sea, Cennet Koyu’nun büyüleyici atmosferinde, sevilen yemek ve kokteyllerini gün boyu ve akşam barında müdavimlerine sunacak.

lucca by the sea

Lucca By The Sea, Mandarin Oriental’in denize sıfır alanlarından birisinde, koyun doğası ile iç içe bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Lucca’nın Bebek’te sunduğu ortaya paylaşıma uygun menü ise Bodrum’da deniz ürünleri ağırlıklı, Akdeniz mutfağı olarak tasarlanmış. Mekanın açık mutfağında yer alan balık pazarı konsepti, menünün en önemli unsurlarından kuşkusuz. Deniz mahsulü üzerine soğuk ve sıcak olarak özel sunumları ile hazırlanan tabakların yanısıra, taş fırında pişen burrata’lı pizza ön plana çıkan lezzetlerden.

lucca bodrum

Lucca’nın meşhur kokteylleri ise, Lucca By The Sea konseptine uygun olacak şekilde, yazlık mekanın menüsünde sunuluyor. Brazilian Cooler, Satsuma gibi Lucca klasiklerinin yanı sıra, bir Negroni twisti (uyarlaması) olan Bodrum Negroni ve Tulum denenmesi gerekenlerden. Lucca’nın koyun doğal güzelliğine karşı denizle bütünleşik oturma alanı, rahat ve konforlu bir oturma düzeninden oluşuyor. Mekanda yer alan uzun bar ise, barın ritmini ve dans etmeyi sevenler için keyifli bir ortam sunuyor. Öğle saatleri itibarı ile servise başlayan Lucca Bodrum’un, en keyifli anları Dj Mehmet Garan’ın müziğin ritimin arttırdığı gün batımı saatlerinde yaşanıyor.

lucca by the sea

Adres: Göltürkbükü Mahallesi 314. Sok. No: 12, D:1, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0535) 452 84 84

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."