Kapanan Mekanlar

Loco De Pera (Kapandı)

Asmalı Mescit bölgesinin hareketlenmesini tetikleyen ve bölgenin Pera ismiyle anılmasını sağlayan mekandı, 2000 yıllarının başında açılan NuPera. Şimdilerde ise yerine Loco de Pera isimli bir mekan açıldı. “Pera’nın Delisi” anlamında ki mekan, Tren Pera ve Zirve Pera’dan sonra caddedeki benzer tarzdaki üçüncü mekan oldu. Gece kulübü konseptindeki mekan, içerisinde bulunduğu binadaki şirketlerden, Tabanlıoğlu mimarlığın iş çıkışı lokali gibi çalışırken, ilerleyen saatlerde gece kulübüne dönüşüyor. Akşamı mekanda geçirmek isteyenler için bazı atıştırmalıklar da sunan Loco De Pera, mekana özgü bir de kokteyl menüsü sunuyor.

loco

Kokteyl fiyatlarının 65 TL olduğu mekanda, farklı gecelerde farklı DJ performansları oluyor. Hafta içi günlerini sakin geçiren mekan, hafta sonlarında ise DJ setinin başındaki kişiye göre hareketli oluyor. Kışlık bir mekan olarak, Pera bölgesine de hareket getirmesi beklenen Loco de Pera, yemek sonrası bölgede tercih edilebilecek gece kulüplerinden. Yaz ayı itibarı ile de mekanın bulunduğu binanın terasında Klein Garten’ın hizmete gireceğini hatırlatalım. Mekanı tercih edecekler için, güvenlik ekibinin kapıda eleme yaptığını belirtmeden geçmeyelim.

tapas

Loco de Pera Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:67/1, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 252 56 26

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.