Balıkçı Steakhouse Uzak Doğu Mutfağı

La Luna Çubuklu

la luna

Kuruçeşme özellikle yaz aylarında uzun bir dönem boyunca dışarı çıkan kitleyi çeken, sosyal hayatın 1 numaralı adresiydi. İçerisinde farklı tarzda restoranları barındıran Pasha, Laila ve en son Reina gibi mekanlar yemekle başlayıp devamında gece kulübüne dönen konseptleri ile her gün binlerce misafir ağırladılar. Son dönem birçok faktörün bir araya gelmesiyle bölge bu misyonunu yitirken, sevilen konsept 2020 yazında tekrar kendisini Anadolu yakasında gösterdi. Eski Hayal Kahvesine ev sahipliği yapan Beykoz, Çubuklu’daki tarihi tütün fabrikası, La Luna ismiyle yakın zamanda açıldı. Dekorasyonu iç mimar Belinda Şahin tarafından yapılan mekanın İçerisinde steak, sushi ve balık üzerine restoranlar bulunuyor. Görünüşe göre La Luna Çubuklu, manzara, yemek ve eğlence üçlüsünü bir arada sunan tarzı ile sevilen konseptin mirasını devir alacak gibi gözüküyor.

La Luna’nın içerisindeki mekanlara göz atalım

la luna

Çubuqlu

La Luna’nın içerisinde bulunan 3 restoranın ortasında olan Çubuqlu, yemekli bir bistro-kulüp olarak hizmet veriyor. Ayazağın’daki Modul’ün de sahipleri olan Çubuqlu’nun işletmecileri, müzik ve kulüp konusunda olan uzmanlıklarını, La Luna’nın içerisindeki 3 önemli restoranın mutfak gücüyle birleştirmişler. Çubuqlu akşamüstü saatleri itibarı ile gün batımına karşı kokteyl içilebilecek bir mekandan, akşam saati itibarı ile enerjisi yüksek bir restoran-bar atmosferine dönüyor. Müziğin ritminin diğer restoranlara göre daha yüksek olduğu mekan, ilerleyen saatlerde kulüp olarak devam ediyor. Çubuqlu’da, La Luna içerisinde bulunan 3 restoranın spesiyallerinden oluşan set menüler, 35 CL rakı veya 1 şişe şarap dahil olmak üzere 270 TL’den sunuluyor. Yıl boyunca setin başında önemli DJ’lerin olacağı mekanın etkinlik takvimini buraya tıklayarak instagram sayfasınıdan takip edebilirsiniz.

Çubuqlu Rezervasyon: (0534) 495 7562
la luna

Çubuqlu

Takami Sushi

La Luna Çubuklu içerisindeki uzakdoğu mutfağı temsilcisi Takami, sushinin yanısıra modern Japon mutfağından özel lezzetler ile karşımıza çıkıyor. Menüde Miso Soup, acılı ekşili Spicy Sour Soup gibi iştah açıcıların yanısıra, Tofu salad ve Crab Salad’ın içerisinde olduğu bir salata bölümü mevcut. Ortaya paylaşıma oldukça uygun olan menüdeki başlangıçlardan, ördek veya dana etli olarak sunulan Gyozalar, Prown Crakers (Karides cipsi) dikkat çekerken, somondan Sake Carpaccio ve deniz mahsullü Crab Ball restoranın özgün tabaklarından. Japon usulü kızartma Tempuralar ve Noodleların olduğu menüde ana yemek olarak Cod Fish (90 TL) Japon mutfağını klasikleri Tepenyaki Beef (90 TL) ve Solman Teriyaki (87 TL) denenebilir. Sushi, Nigiri ve Sashimi konusuda iddialı olan Takami, roll sushileri menüde klasikler ve spesiyaller olarak 2 bölümde sunuyor. Klasiklerden Somon ve Avokadolu Crunchy Roll (58 TL), Yılan balıklı Dragon Roll (87 TL) olarak sunulurken, spesiyallerden ekşi tatlı mangolu ve karidesli Takami Roll (69 TL) yengeç etli Volcano Roll (72 TL) denenmesi gereken lezzetlerden.

Takami Sushi Rezervasyon: (0553) 763 30 83
la luna

Takami Sushi

Chef By Erdal

Çubuklu’daki mekanın içerisindeki Chef By Erdal özellikle Moskova’da oldukça tanımış bir steakhouse restoran. Erdal Şefin oldukça popüler olduğu Moskova’daki restoran, dünyaca ünlü futbolcu ve yıldızları ağırlayan bir mekan olarak biliniyor. Chef By Erdal’ın menüsü Steakhouse restoranların vazgeçilmezi Steak Tartar, Carpaccio ve Beef Sushi ile başlıyor. Roka, Gavurdağ, Tulum peynirli salata gibi et eşlikçilerinden oluşan geniş bir salata bölüm olan restoranın menüsüde, dana bölümünden Spaghetti ve Lokum, kuzu bölümünden Kuzu Kafes ve Sırt spesiyal tabaklardan. Menüsünde Kebap çeşitleri de olan et restoranında, steakhouse restoranların olmazsa olmazı New York, Dallas, T Bone gibi etler dry age dolabından geliyor. Orta bölümünde steak-bar tarzı bir oturma alanı olan restoranda, Chef By Erdal Burger 35 TL, havuç dilim baklava 30 TL’den servis ediliyor.

Chef By Erdal Rezervasyon: (0553) 763 3083

la luna

Aşina Balık

Mersin’in sevilen balıkçısı Aşina, La Luna’nın en uç tarafındaki restoran. Beyaz örtülü masaları, otantik havası, orijinal mezeleri ile mekan şahane manzaraya karşı keyifli bir ortam sunuyor. Aşina Balık, menüsünde, Ege otları ve klasik mezelerin yanısıra, Kiremitte Humus, Antep Ezme, Kekik Salata gibi yöresel mezeler sunuyor. Bostan, Kaşık ve Aşina salatası gibi kendine has seçeneklerin olduğu geniş bir salata menüsü sunan balık restoranında, Soslu Kalamar, Barbun Dolma ve Karides Güveç spesiyal tabaklardan. Ülkedeki en iyi karidesin çıktığı Mersin’in balıkçısı olan Aşina’da Jumbo karides denenmesi gerekenler lezzetler arasında. Ana yemek olarak ise restoran, Kaya Lagosundan, Irmak balığı Turna’ya farklı pişirme teknikleriyle, mevsime göre değişen geniş bir balık mostrası sunuyor. Mezelerin 25 TL olarak fiyatlandığı Aşina Balıkta, Kalamar Tava 69 TL, büyük rakı 300 TL’den servis ediliyor.

Aşina Balık Rezervasyon: (0553) 763 3083

asina

La Luna Çubuklu Adres: Paşabahçe Mahallesi Barbaros Caddesi Burunbahçe Ağaçlık Mesire Yeri No:18 D:A + B, 34805 Beykoz
Telefon: (0553) 763 3083

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.