Bodrum Kebapçı

Kurul Bitez

kurul bitez

2021 yaz sezonuna girerken Bodrum en yoğun mekan hareketliliğinin olduğu bölge kuşkusuz. Pandemi sebebiyle İstanbul’daki birçok restoran markası bu sezon Bodrum’a yazlık açıyor. Artık birçok bölgesinde yaz-kış yaşam olan Bodrum nitelikli mekanlara oldukça açık durumda. Bu bölgeler arasında Bitez’in çarşısı son dönem, içerik ve tasarım anlamında yazlık mekan denilemeyecek tarzda iddalı mekanlara ev sahipliği yapıyor. 2020 yazında açılan Kurul Bitez, kendine has tarzı ile kısa zamanda ilgi odağı olmuş durumda. Benzersiz tasarımı ,özgün sunumlu mezeleri ve lezzetleri kebapları ile Kurul Bitez, kurulu toplamak için ideal Bodrum mekanlarından.

Kurul Bitez

Başak ve Kaan Çakır’ın sahibi oldukları sanat galerisi Pozzo Bitez ve Kurul aynı mekanı paylaşıyor. Dolayısıyla Kurul, modern tasarımının yanısıra sanat ile de iç içe bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Kurul bitez içerisindeki tasarım ocakbaşı, havadar arka bahçesi ve Bitez’in lokal atmosferini hissedibiliceğiniz sokak üzeri oturma alanları ile yaz-kış keyifli bir mekan. Mezelerin 45-65 TL arası değiştiği mekanda Şeftali Rüyası, Yeşil Yoğurtlu Cacık, közde hazırlanan Patlıcan Salata denenmesi gerekenlerden. Kebaplardan ise Çıtır Antep Beyti (140 TL), Haşhaş Kebabı (105 TL) ve Kuzu gerdan ve incik etli fırında kendi yağında pişen Dert Alan (135 TL) tercih edilebilir. Beyaz örtülü masalarında hoş bir yemek deneyimi yaşayabileceğiniz Kurul’da, yemek öncesi bir kokteyl de tercih edebilirsiniz.

Kurul Adres: Bitez mahallesi 1936 sok No:2, 48470 Bodrum/Muğla
Telefon: (0549) 403 48 48

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.