Kapanan Mekanlar

Küçük by Klein Karaköy (Kapandı)

Geçen sene şehrin sevilen gece kulübü Klein, yazlık mekanı Klein Garten’dan sonra, yemekli ikinci mekanını Colonie Karaköy’ün eski yerine açmıştı. 2019 sonbaharında mekan isimini ve konseptini yenileyerek Küçük by Klein ismini aldı. Kütüphane ve piyanosuyla oldukça şık ve renkli tasarlanmış olan mekan, yeni tarzında da büyük ölçüde aynı dekorasyonu korumuş. Mekanın menüsü ve eğlence tarzı ise oldukça önemli bir değişimden geçmiş. Evvelden Gastro Pub olan mutfak, modern meyhane mutfağına dönerken, eğlence, kabare tarzı canlı şovlar üzerinden şekilleniyor.

küçük

Küçük by Klein, meze ve ara sıcaklardan oluşan ve içkini de dahil olduğu fix bir menü uyguluyor. Hafta içi kişi başı 200 TL olan fiyat, hafta sonu 220 TL olarak belirlenmiş. 4 kişiye 1 büyük içki olan menüde, 4 adet meze, 3 ara sıcak ve ana yemek sunuluyor. Yemek esnasında müzik ve komedinin başrolde olduğu kabare tarzı şovlar sunan mekanda, interaktif bir ortam oluşuyor. Gece yarısına doğru ise mekanın restoran bölümü kapanırken, devam etmek isteyen misafirler Türkçe müzik Dj performansı olan bar bölümüne alınıyor. Bu anlamda gece yarısından itibaren Küçük by Klein’a gece kulübü olarak da gitmek mümkün.

Küçük by Klein Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Cd No:87/A Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0537 946 9395

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.