Balıkçı Etiler-Boğaz Modern Meyhane

Köprüaltı Rumeli Hisarı

Eskiler bilir, gece hayatında Köprüaltı Kemancı diye fenomen olmuş bir mekan vardı. Köprüaltı İsmini, 1992’de ki yangından önce içerisinde bulunduğu Galata köprüsün’den alırdı. Yazının konusu olan Köprüaltı ise adını Rumeli hisarı’nda, hemen altında bulunduğu Fatih Sultan Mehmet köprüsünden alıyor. 2018 ilkbaharının ilk günlerinde açılan mekan, Türk mutfağından seçmeleri, modern bir dokunuş ile servis ediyor. Deniz mahsulleri üzerine menüsü bulunan kardeş işletme Kiss The Frog’un yanın açılan Köprüaltı, meyhane mutfağına özgü mezeleri kendi yorumuyla hazırlıyor. Köprüaltı Rumeli Hisarı, dekorasyonundan, müziklerine, adını aldığı köprünün büyülü manzarasından, özgün lezzetlerine, misafirlerine samimi ve eğlenceli bir atmosfer sunuyor.

Rumeli Hisarı’ndaki mekanı 5 sorumuzda inceleyelim.

Ne yenir, Ne içilir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı, Türk mutfağı üzerine meyhane temalı, ortaya paylaşımlı yemekleri olan bir lokanta olarak tarif edilebilir. Lokanta da menüden A la carte seçim ile ilerleyebileceği gibi, işletmenin sunduğu fix tadım menüleri de tercih edilebilir. Menüye etkisi anlamında Kardeş mekan Kiss The Frog’un tecrübeli mutfağı özellikle deniz mahsulü üzerine olan mezelerde kendini göstermiş. Tarama ve Narenciye ile Marine Edilmiş Levrek bu başlangıç mezeler arasında ön plana çıkanlardan. İşletmenin odun fırınından çıkan lezzetli ekmekleri, menüde bulunan Acılı Atom, Fava gibi meyhane klasikleri ile oldukça keyifli bir birliktelik sunuyor. Köprüaltı’nda sunulan sıcaklar ise Sakız Kabağı Kalamar Tava, Çıtır Simi Karides gibi spesiyal olma adayı mekana özgü tabaklar. lokantanın et üzerine sıcaklarından Odun fırınından Kuzu Kol denenmesi gereken lezzetlerden. (fiyatlara aşağıda değiniyoruz) Ayrıca lokantanın günlük tazeliğe göre servis ettiği balık seçeneklerini de sormak da fayda var.

köprüaltı

Ne zaman Gidilir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı, haftanın 7 günü 12:00-1:00 arası açık bir mekan. Meyhane ve balıkçı kimliği bir birini tamamlayan mekanın, akşam saatleri uzun oturmalı geçiyor. Rezervasyon yapılarak gidilmesi gereken Özellikle hafta sonu, mekanın kapanış saatleri eğlencenin gidişatına göre ilerleyen saatlere taşınıyor. Hatta 80-90’lar Türkçe pop müzikler ile hafiften kulübe dönen mekana, yemek sonrası içkiye (kokteyller ve içikler içeriden geçiş olan Kiss The Frog’dan geliyor) de gitmek mümkün. Keyifli manzarası ve lokasyonu sebebi ile Köprüaltı, “Öğlen rakısı” içinde de oldukça uygun bir mekan. Mekana ulaşımı ise oldukça kolay. Vale hizmetinin de bulunduğu Köprüaltı’na ulaştığınız araçtan indiğinizde, düz ayak olarak hemen giriş yapabiliyorsunuz.

köprülaltı

Ne Giyilir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı, dekorasyondaki bohem çizgileri, beyaz masa örtüleri ve şahane manzarası ile şık ama sıcak bir mekan. Akşamları, köprünün kırmızı ışıkları mekanın içerisindeki “Sıkıntı Yok” neonun verdiği kırmızı renkle birleşince, mekan ateşli bir meyhane atmosferine dönüyor. Gündüz ziyaretlerinde Spor, Spor/Şık mekan ve bölgenin ruhuna uygun olurken, akşam Spor/Şık ve Chic&Sexy birincil giyim kodları haline dönüşüyor.

Kim Kim Gidilir?

Köprüaltı, gündüzden geceye doğru keyifli bir lokanta ortamından, eğlenceli yeni tarz bir meyhane atmosferine kayıyor. Dolayısıyla erken saatlerde mekanın özel yemeklerini deneyimlemek için gidilebilecek Köprüaltın’da, akşam saatleri daha çok arkadaş grubu ve özel gece yemeği masalarına ait oluyor. Paylaşımlı tabakların olduğu meyhane ortamı, ve ilerleyen saatlerde artan müzik ve eğlence tek mekanda işi bitirmeyi seven kutlama grupları için de mekanı oldukça uygun hale getiriyor. özellikle akşam yemeği için rezervasyon ile gidilmesi gereken mekanda özel bir yemek deneyimi, meyhane samimiyeti ve ilerleyen saatlerde eğlence bir arada yaşanıyor.

köprüaltı

Ne Kadar Ödenir?

Köprüaltı Rumeli Hisarı, seçimi, Fix ve A la carte olmak üzere gelen misafire sunuyor. Genellikle öğlen ve hafta içi akşamları A la carte seçim ön plana çıkarken, haftasonları ve gruptaki kişi saysının arttığı zamanlarda fix tadım menüsü hem işletme, hem misafir adına daha rahat oluyor. Fiyatlara gelecek olursak, Başlangıçların (mezelerin) 16-38 TL arası olduğu Köprüaltın’da spesiyallerinden Tarama 24 TL, Narenciye ile Marine Edilmiş Levrek 32 TL olarak fiyatlamış. 4 kişiye 1 büyük içkinin dahil olduğu Fix menü ise 250 TL’den sunuluyor.

Köprüaltı Meyhanesi Adres: Rumeli Hisarı, no:, Yahya Kemal Cd. No:4, 34470 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 287 73 23

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.