Beyoğlu-Karaköy Dünya Mutfağı Gece Kulübü

Klein Garten

klein

Uzun yıllar Nu Pera’ya ev sahipliği yapan, içerisinde meşhur Tabanlıoğlu Mimarlık’ın da bulunduğu Meşrutiyet Caddesindeki 67 No’lu binanın gece hayatında önemli bir yeri vardır. Tarihi binanın giriş ve terasında restoran– gece kulübü olarak yıllarca popülerliğini koruyan Nu Pera, sosyal hayatın Beyoğlu’na taşınmasına da ön ayak olan mekanlardandı. İşte Harbiye’deki As Sineması’nda yolculuğuna başlayan gece kulübü Klein, yazları müdavimlerini ağırlamak için İstanbul’daki mekanını bu adres olarak seçti. Geçen sene açılan mekan, ilk senesinde cool atmosferi, sevilen müzik tarzı ve manzarası ile hemen şehrin en popüler butik kulübü olmuştu. Bu sene ise tarzına uygun mutfağı ve cazip kokteylleri ile Klein Garten, keyifli bir restoran-gece kulübü olarak Meşrutiyet Caddesi’ndeki teras mekanında misafirlerini ağırlayacak.

klien

Klein Garten’ı 5 Klasik sorumuzda inceleyelim

Ne Yenir, Ne İçilir?

Klein Garten; geçen yaz dans mekanı olarak oldukça popüler hatta, girişinde kuyruk olan bir işletmeydi. Mekan, geçen yaza göre en büyük değişikliği, yemek menüsü ve kokteyllerini yenileyerek yapmış. Etnik House müziğin başrolde olduğu Klein, tarihi yarım ada manzarası, dekorasyonu ve ortaya paylaşımlı menüsüyle, misafirlerine eşsiz bir doğu-batı sentezi sunuyor. Mekanın egzotik ve keyifli atmosferinin tamamlayıcısı olarak, yerde oturmalı düzen ile rahat ve samimi bir yemek deneyimi hedeflenmiş.

klein

2019 yazında Klein Garten’ın menüsü, Akdeniz mutfağı üzerine yenilenmiş. İspanyol mutfağından Patates Bravas gibi başlangıçların olduğu menüde Karides Tacos, Mac & Cheese Croquettas gibi ortaya söylenebilecek atıştırmalıklar mevcut. Ana yemek olarak ise Dana Brsiket ve özgün bir tabak olarak Kara Midye ve Vongole Fasulye tercih edilebilir. Ekmek ve soslarını kendi bünyesinde hazırlayan Klein Garten’ın, tatlı menüsü de oldukça cezbedici. Tatlı olarak Acılı Çikolata ve Sorbe’si tercih edilebilecek mekanda, ferahlatıcı Garten Geist ve meşhur kokteyli Gin Me Up favori kokteyller arasında.

klein

Ne Zaman Gidilir?

Klein Garten Pazartesi hariç haftanın 6 günü hafta içi 19:00-02:00, hafta sonu 19:00-04:00 arası açık bir mekan. Elektronik müzik üzerine butik bir kulüp olarak tanımlanabilecek Klein’a girebilmek için davetli listesinde adınız olması gerekiyor. Ancak Klein Garten özelinde, keyifli terasa akşam yemeği veya erken saat bara da gitmek mümkün. Özellikle önceki mekan Nu Teras’dan kalan manzaraya karşı akşam barı mirası, Klein Garten’da da devama ediyor. Pazar günleri ise mekanda müzik gün batımından itibaren hızlanırken, eğlence ve dans erken saatlere çekiliyor. Sene boyunca yerli-yabancı birçok önemli DJ’in müzik yaptığı mekana, müzik tarzınız doğrultusunda seçim yaparak gidebilirsiniz.

Ne Giyilir?

Klein Garten, mekana girdiğinizden itibaren içerisindeki bitkiler, renkli kilim ve aksesuarları ile Fas’da bir yolculuğa çıkmışsınız hissi uyandırıyor. Mekanın egzotik atmosferi tarihi yarımada ve şehir manzarasıyla birleşince ortaya orijinal bir atmosfer çıkmış. Popüler gece kulübünün sabanın ilk saatlerine kadar dans edilen ortamının sağlıklı bir şekilde akabilmesi için gelen misafir profiline dikkat ediliyor. Bu anlamda  rahatlığın önemli olduğu mekanda ortama uymayan, zorlama kıyafetler çok fazla istenmiyor. Mekana girebilmek için ise misafirlerden, atmosfere uygun doğal bir giyim tarzı ile gelmeleri bekleniyor. Çok keskin bir giyim kodu olmamakla birlikte Spor tarzın yaratıcı tonlarında bir giyim tarzı mekan ile fit edecektir.

klein

Kim Kim gidilir?

Klein Garten, elektronik müzik severler için önemli bir mabed olarak nitelendirilebilir. Dolayıyla mekanın misafir kitlesi bu müziğin alıcısı olup, dans etmek isteyen veya atmosferi deneyimlemek isteyen profilden oluşuyor. Yazlık mekan Klein Garten, yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için oldukça uygun bir atmosfer sunuyor. Klein, gece hayatından beklentisi müzik ve dans olan geniş yelpazede bir kitleye hitap ediyor. Zira Klein’in daha izole olan vip bölümlerinde birçok ünlü sima karşınıza çıkabiliyor.

Ne Kadar Ödenir?

Klein Garten’ın yeni menüsü, hem yeme-içme trendlerine uygun hem de makul fiyatlı olmuş. Kompakt ama iş gören bir menü sunmayı tercih eden mekan, dengeli bir fiyat politikası göz etmeye etmeye dikkat etmiş. Fiyatlara da değinmek gerekirse, başlangıçlardan Karides Tacos 52 TL, Mac & Cheese Croquettas 44 TL’den  menüdeki yerini almış. Ana yemek spesiyallerinden Dana Brsiket 86 TL, Kara Midye ve Vongole Fasulye 76 TL olarak menüde konumlandırılmış. Akşam yemeği  için mekana kişi başı ortlama 300 TL fiyat beklentisi ile gidilebilir. Giriş ücretinin etkinliğe göre 80-150 TL olduğu mekanda kokteyller de 80 TL’den fiyatlanmış.

Klein Garten Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, 67, Meşrutiyet Cd., 34430 Beyoğlu
Telefon: 0542 783 71 88

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum

  • İSTANBULDA GİTTİĞİM EN REZALET ÇALIŞANLARA SAHİP MEKAN, PARASI ÖDENMİŞ BİLETİM VE GUESTLISTTE ADIM OLMASINA RAĞMEN İÇERİ ALINMADIM. GECENİN YOĞUN OLDUĞU BU YÜZDEN ÖNCELİKLİ OLARAK LOCA MÜŞTERİLERİNİN ALINDIĞI SÖYLENDİ. İNSANLARA BİLETLERİNİ HANGİ UYGULAMADAN ALDILARSA DİĞER UYGULAMANIN ÖNCELİKLİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK İÇERİ GİREMEYECEKLERİ SÖYLENİYOR. BİLETLERİN SAYILI OLUP OLMADIĞINI SORDUĞUMDA İSE MEKANIN KAPASİTESİNİN ÇOK ÜSTÜNDE BİLET SATILDIĞINI SÖYLEDİLER. BU UKALA VE SAYGISIZ TAVIRLARLA UZUN SÜRE AYAKTA KALABİLECEKLERİNİ DÜŞÜNMÜYORUM. HERKESE AYRI BİR BAHANELERİ VAR. SPOR GİYİMLİ OLDUĞUNUZ İÇİN ALAMIYORUZ DEDİKLERİ GRUBU KAPIDAN DÖNDÜRÜP SIRT ÇANTALI DİĞER GRUBU İÇERİ ALIYORLAR. ASLA GİTMEYİN VE KİMSEYİ GÖTÜRMEYİN!!!