Bodrum Özel Etkinlikler

Karski Yalıkavak

karski

Yalıkavak son dönemlerde açılan mekanları ile yeme-içme ve eğlencenin Bodrum’daki yeni merkezi oldu denebilir. Başta balıkçıları ve kahvaltıcıları ünlenen bölgede son dönemlerde farklı tarzda restoranlar da açılıyor. Karski Steakhouse, Yalıkavak merkezdeki, pazarın kurulduğu yerde 5 yıl önce açılan butik bir restoran. Mandalina ve Hünnap ağaçları ile kaplı eski bir rum evinin bahçesinde hizmet veren mekan, şahsına münhasır bir restoran. Menüsünde soğuk meze bulundurmayan Karski Yalıkavak, çoğu et üzerine olan başlangıçlarını sipariş üzerine anında hazırlıyor. Adını Kuzunun sırtandaki nadir bulunan etten alınan mekan, keyifli ve huzurlu bahçesinde bazı akşamlar canlı müzik programları da yapıyor.

karski

Canlı müzik geceleri

İşletmecileri Bodrum Et’in sahibi olan Karski, erişim gücü sebebi ile iyi ve doğru işlenmiş eti restoranında sunabiliyor. Tedariğini genel olarak Balıkesir bölgesinden yapan Karski Yalıkavak, kullanılan etleri mera hayvanından elde ediliyor. Özel dinlendirime teknikleri ile ideal hale getirilen ürünü sunan mekan, kırmızı et üzerine iyi bir deneyim yemeği vaat ediyor. Misafirlerini girişte karpuz kokteyli ile karşıyan mekan, yemeğin başında kendi yaptığı iştah açıcı şeker pancarı turşusunu ikram ediyor. Ana yemek öncesi damağı temizlemek için Sorbe sunan mekan, yemek sonrası mandalina likörü ikram ediyor. Karski Yalıkavak, yaz boyunca Buzuki Orhan, Triodonna, Özge Metin gibi müzisyenleri sahnesinde ağırlıyor.

karski

Eve servis var

Karski’nin spesiyallerine gelecek olursak, restoran başlangıçlarda sunduğu kendine has tabaklardan Mini İçli Köfte, Ciğer Tava ve Uykuluk Karışımı Kokoreç denenmesi gerekenlerden. Bir diğer Spesiyal, taş fırında 6 saatte pişirildikten sonra özel baharatlar ile sunulan Tereyağında İşkembe Sote heryerde bulunamayacak lezzetlerden. Spesiyal yemeği oldukça fazla olan mekanın köy tavuğundan çorbası ve enginar çorbası oldukça meşhur. Izgarada pişirilen ve mekanın adını aldığı Kuzu Karski, pişirilmeden önce 8 gün dinlendiriliyor. Yanında Közde patlıcan ve Köy usulü patates kavurması ile servis edilen etlerden kuyuda ağır ateşte pişirlen Kuzu Tandır ve kaburga gibi bazı etler için, 1 gün önceden sipariş verilmesi gerekiyor. Kilosu 300 TL’den sunulan bu etler, sipariş ile ev davetleri için de hazırlanıp, gönderilebiliyor.

karski

Kahvaltı Haziran sonu

Restoranın diğer bir spesiyali olan Dana Helva, odun ateşi yanan özel kuyuda 9 saatte pişiriliyor. Karski Yalıkavak’ın, Haziran sonu itibarı ile sunacağı kahvaltıda da kendine has ürünler olacak. Keyifli bahçesinde mekan, yöresel ürünlerin yanında, et deneyimini konuşturacağı sucuk, kavurma gibi ürünleri sunacak. Ayrıca Kahvaltıya Özge & Metin’in keman, piyano ve mandolin ile yaptığı keyifli müzik eşlik edecek. Karski Yalıkavak, iyi bir et yemeği deneyimi için kişi başı 200 TL ortalama hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir.

karski

Karski Et Lokantası Adres: Yalıkavak Mh. Kayacık Cd. No:12 Yalıkavak-Bodrum / MUĞLA
Telefon: (0532) 571 63 43

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.