Kapanan Mekanlar

Neu X Colonie Karaköy (Kapandı)


  Kapanan Colonie Karaköy’ün yerine, Vor Klein açıldı.

Detaylı bilgi için tıklayın

 

Colonie yenilenmiş yüzüyle,  artık daha dinamik, daha genç, daha rahat “gastro pub” konsepti ile Neu X Colonie Karaköy olarak kapılarını açtı.

1990’larda İngiltere’de başlayan gastro pub akımı, son zamanlarda birbiri ardına açılan mekanlarla birlikte, Türk insanı tarafından da oldukça benimsendi. Lezzetli yemek çeşitlerinin, zengin bira yelpazesi ve diğer içki çeşitlerinin makul fiyatlara satıldığı bu gastro pub konseptini hepimiz çok sevdik.

Güncelleme (1.03.2018)

Neu X Colonie, yakın zamanda gece hayatı bazlı etkinlikler yapan Mentha grubu ile iş birliğine girerek, düzenli partiler düzenlemeye başladı.

colonie

Geçen hafta yemeklerini test etmek için Neu X Colonie Karaköy’ deydim. Girişte Neu X Colonie ’nin Colonie zamanından kalma çok güzel kokteyllerin yapıldığı büyük barı bizi karşılıyor, bara ayrıca geniş bir bira yelpazesi de eklemişler. O kadar çok birbirinden neşeli etiketlere sahip biralar var ki, insan hangisinden başlasam diye şaşırıyor…

colonie

Neu X Colonie ‘de bira yelpazesi çok geniş

Neu X Colonie ’nin iç mekanı daha spor, rahat, duvarlarında grafitilerin olduğu sıcak bir ortam halini almış. Konsept gastro pub olunca bu rahatlık, sıcaklık çok hoşunuza gidiyor. Haftalar önceden kastırıp rezervasyon yapmanıza gerek kalmayan, kapısında bodyguard’ların beklemediği bu mekanlar artık oldukça revaçta. Kasılmak istemeyen, mekanda sıcaklık arıyan ve haftalarca önceden rezervasyon derdine düşmek istemeyenler için birebir biçilmiş kaftan Neu X Colonie.


Neu X Colonie Karaköy’ de Ne Yenir Ne içilir?

Çok kalabalık olmayan ama çok iyi seçilmiş, lezzetli yemeklerden oluşan bir menüye sahip Neu X Colonie Karaköy. Soğuk başlangıç olarak; et, peynir ve deniz ürünleri tabakları var. Daha önce hiç karşılaşmadığım bu deniz mahsulleri tabağı ile benim gibi deniz mahsulü seven birinin kalbini ilk andan fethettiler.

colonie

Neu X Colonie ‘ de lavaş üstü kokoreç ve kokoreçli pide öne çıkan tabaklardan

Narlı humus, hamsi tava, mini pide 3’lüsü , kıvır kıvır patates kızartmaları, hamsi tava ve damla sakızlı muhallebi  benim favorilerim arasında. Mekanın imza tabağı ise tereddütsüz lavaş üstü kokoreç ve kokoreçli pide, bunlardan birini denemeden asla mekanı terk etmeyin derim. Menünün en önemli özelliği ise yemeklerin taze ve mevsimine göre malzemelerle hazırlanması, bu sebeple her iki ayda bir menüyü mevsim ürünlerine göre yenileyecekler.

Kokteyller eski Colonie zamanı kadar lezzetli, kokteyl menüyü oluştururken usta barmen Cevat Yıldırım’dan danışmanlık almışlar. Benim favorilerim arasında Moscow Mule, Cinnoman Touch ve Hot Passion var. Ayrıca bira severler için ise tam bir cennet burası.

colonie

kokteyller 25- 40 TL arasında

Yemek ve içkinin makul fiyatlarda olması Neu X Colonie ‘yi haftada birden fazla uğranabilecek bir mekan haline getirmiş. Başlangıçlar ve paylaşımlı tabaklar  15-57 TL, ana yemekler 27-58  TL , tatlılar 20TL, kokteyller ise 18-21 TL arasında

 

Diyeceğim o ki,  Karaköy’ de hizmete bir süre ara veren Colonie’nin kendini yenileyerek gastro pub konseptiyle Neu X Colonie olarak karşımıza çıkması çok yerinde bir karar olmuş. Uzun zamandır vasat yemeklere fahiş fiyatlar vermekten yorulmuştuk, artık lezzet ve fiyat dengesinin iyi oturtulduğu bu tür mekanlar yükselişte. Saat 17’de kapılarını açan Neu X Colonie , o bölgede yaşayan ve çalışan insanlar için iş çıkışı da güzel bir alternatif olmuş.Şahsen ben, Neu X Colonie ‘in lokomotif mekan görevi görerek, Karaköy’ e  hakettiği canlılığı tekrar kazandıracağını düşünüyorum.

Mekan Pazartesi’leri kapalı, diğer günler saat 17’den itibaren açık.

Colonie Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kemankeş Cd. No:85, Beyoğlu

Telefon: (0212) 243 21 03

Yazar Hakkında

Işılay Korkut