Beyoğlu-Karaköy Karma Dünya Müdavimlist Türk Mutfağı

Karaköy 3 Teras


Karaköy – Galata arasında bulunan birçok binanın terası, Restoran-Bar olarak hizmet veriyor. Mikla, Nu teras, Litera, 360 gibi panoramik yarım ada manzarasına sahip mekanlara göre, Karaköy terasları daha butik ve kendine has özellikleri olan işletmeler durumunda. Aşağıda 3 özel Karaköy terası bulunmakta.


Kasa Teras Karaköy

#karma dünya

Bankalar caddesinde bulunan Vault Karaköy, The House otel grubun işletmesi olarak, caddenin ihtişamlı, tarihi binalarının arasında açılan bir otel. Kasa lokanta, otelin lobisinde restoran olarak, terasında ise içki ve atıştırmalık menüsü ile hizmet veriyor. İsmini lobide bulanan duvara gömülü kasadan alan mekanın restoranı, bankalar caddesinin ihtişamlı atmosferini oldukça iyi yansıtmış. Terastaki içki ve atıştırma mekanı ise, konumu ve manzarası itibarı ile oldukça keyifli bir mekan.

Karaköy teras

Terasın çok büyük olmaması şirketlerin ve kişilerin, özel zamanlarda kapatması için ideal bir ortam sunuyor. Mekanın kitlesi %50 yabancı, %50 yerli durumunda. Bölgenin değerini bizden daha iyi bilen turistler, iyi mekanları keşif edip, keyfini çıkarmaktan geri kalmıyor.

Vault karaköy

Muhteşem tarihi yarımada manzarasına karşı içkiye gitmek, her zaman için iyi bir fikir sayılırken, özellikle kış aylarında otelin girişinde bulunan Kasa lokanta, özel günlerde kalabalık mekanlardan kaçıp, keyifli bir ortamda akşam yemeği için önemli bir alternatif durumunda.

Kasa Teras Adres: Vault Karaköy, The House Hotel, Bankalar Caddesi 5, Karaköy, Beyoğlu
Telefon: (0212) 252 27 28
http://www.thehousehotel.com/the-house-hotel-vault-karakoy/etkinlikler.aspx

Endam Karaköy (Eski Zelda Zonk)

Karaköy’ün parlamaya başladığı ilk günlerden beri faal olan Zelda Zonk, 2016 yılında kapanmıştı. Birkaç farklı marka ile yapılan denemelerden sonra mekan, Endam ismiyle 2018’in ilk günlerinde tekrar kapılarını  açtı. Türk mutfağının menülere damgasını vurduğu son dönemin etkilerini yeni mekanda da görmek mümkün. Sakatat ağırlıklı menüsü ile dikkat çeken Endam Karaköy, meyhane mutfağına ait mezeleri, kendi yorumlarıyla sunuyor. Yine 2 kattan oluşan Endam’ın alt katı, max 80 kişilik restoran, üst katı ise bar olarak hizmet veriyor. Kışın alt kat, yemek sonrası kulübe dönerken, yaz aylarında üst kat, akşam içkisi ve ardından kulüp olarak devam ediyor.

reztoran

⬆️

Endam Rezervasyon İçin Tıkla
Endam Adres: Bankalar Cad. Gradiva Hotel No:2 D:1, Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0530 382 38 22

Monkey Bar

Her ne kadar Şişhane’de olsada geçen seneden beri sahip olduğu popülerlik Monkey Bar’ı listeye sokma gereği oluşturdu. İKSV binasında açılan Monkey Bar, akşamüstü itibarı ile dolarken, güneşin batma saatleri en keyifli zaman dilimi oluyor. Monkey, misafirini manzara ile baş başa bırakan oturma düzeni,, kokteylleri ve çalan cool müzikleri ile kısa zamdan İstanbul’un simge mekanlarından birisi olmuş durumda. Yemek servisi olmayan keyifli teras, bir anlamda kokteyl-bar olarak da kabul edilebilir. Monkey Bar’ın tek kötü tarafı ise, üstü kapalı olmadığı için kışın kapanması olarak ifade edilebilir.

Monkey Bar Adres: Nejat Eczacıbaşı Binası Şişhane, 34433 Beyoğlu
Telefon: 0532 605 81 56

 

 

Adres: Kemeraltı Caddesi No :10, Kemankeş Karamustafa Paşa, 34425 İstanbul

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.