Beyoğlu-Karaköy Karma Dünya Müdavimlist

Karaköy 3 Teras


Karaköy – Galata arasında bulunan birçok binanın terası, Restoran-Bar olarak hizmet veriyor. Mikla, Nu teras, Litera, 360 gibi panoramik yarım ada manzarasına sahip mekanlara göre, Karaköy terasları daha butik ve kendine has özellikleri olan işletmeler durumunda. Aşağıda 3 özel Karaköy terası bulunmakta.


Kasa Teras Karaköy

#karma dünya

Bankalar caddesinde bulunan Vault Karaköy, The House otel grubun işletmesi olarak, caddenin ihtişamlı, tarihi binalarının arasında açılan bir otel. Kasa lokanta, otelin lobisinde restoran olarak, terasında ise içki ve atıştırmalık menüsü ile hizmet veriyor. İsmini lobide bulanan duvara gömülü kasadan alan mekanın restoranı, bankalar caddesinin ihtişamlı atmosferini oldukça iyi yansıtmış. Terastaki içki ve atıştırma mekanı ise, konumu ve manzarası itibarı ile oldukça keyifli bir mekan.

Karaköy teras

Terasın çok büyük olmaması şirketlerin ve kişilerin, özel zamanlarda kapatması için ideal bir ortam sunuyor. Mekanın kitlesi %50 yabancı, %50 yerli durumunda. Bölgenin değerini bizden daha iyi bilen turistler, iyi mekanları keşif edip, keyfini çıkarmaktan geri kalmıyor.

Vault karaköy

Muhteşem tarihi yarımada manzarasına karşı içkiye gitmek, her zaman için iyi bir fikir sayılırken, özellikle kış aylarında otelin girişinde bulunan Kasa lokanta, özel günlerde kalabalık mekanlardan kaçıp, keyifli bir ortamda akşam yemeği için önemli bir alternatif durumunda.

Kasa Teras Adres: Vault Karaköy, The House Hotel, Bankalar Caddesi 5, Karaköy, Beyoğlu


Zelda Zonk Karaköy

Karaköy’ün parlamaya başladığı ilk günlerden beri faal olan mekan, gece gezen kitle tarafından oldukça iyi biliniyor. 2 kattan oluşan mekanın alt katı, max 80 kişilik restoran, üst katı ise bar olarak hizmet veriyor. Kışın alt kat, yemek sonrası kulübe dönerken, yaz aylarında üst kat, akşam içkisi ve ardından kulüp olarak devam ediyor.

Karaköy Zelda Zonk Alt Kat Fotoğrafı

Zelda Zonk Alt Kat

Gradiva otelin üstünde bulunan mekan, adını Marlyn Monroe’nun takma adından alıyor. Zelda zonk’un en ön plana çıkan saatleri kulüp zamanı. Mekan Karaköy’de bulunan yerler arasında, en geç saate kadar gidenlerden birisi durumunda. Eski Nu pera tayfası gibi kulübün ciddi sayıda, düzenli olarak giden müdavimi var.  Zelda zonk’un, samimi ortamı ve gecenin ilerleyen saatleri, Karaköy’ün ambiyansı ile birleşince, temasın kolaylaştığı bir ortam ortaya çıkıyor, Bu ortam, tanışma ve gecenin kalanına beraber devam etmek için iyi bir fırsat sunuyor.

Zelda Zonk Teras Katı

Karaköy Zelda Zonk Teras Katı Fotoğrafı

Zelda zonk, 3 Amaçla da gidildiğinde, beklentileri karşılayan ve keyif veren bir mekan durumunda. Akşam yemeği – Akşam içkisi – Gece kulübü
Adres: Bankalar Cad. Gradiva Hotel No:2 D:1, Beyoğlu/İstanbul

Rudolf Teras – Karaköy

#karma dünya

SKY teras olarak da adı geçen mekana, yer gök sky olması hasebiyle, daha anlaşılabilir olması için, Rudolf teras demek daha mantıklı gözüküyor. A Morgans Original otelinin girişinde, şefimiz Rudolf Van Nunen’in kendi adıyla açtığı modern fine-dining veya yeni terimle şef restoranı, bu sene oldukça sükse yapmış bir mekan durumunda. Otelin üstünde bulunan teras katı ise, oldukça güzel bir manzaraya sahip. Aşağıdaki gibi detaylı bir menü olmasa da atıştırmalık menüsü bulunan mekan, otelin üst profilli hizmet anlayışı sebebiyle, yüksek standartta içki servisi yapıyor.

 

Karaköy Rudolf Teras

RUDOLF TERAS

Karaköy manzaralı teras, her gün DJ müziği veya canlı performanslar ile hali hazırdaki ambiyansı güçlendirip, keyifli geçen saatleri uzatmayı hedefliyor. Karaköy’ün havasında kalıp, belli bir standartta içki içmek istiyorsanız, üstüne de biraz manzara diyorsanız, Rudolf teras oldukça iyi bir seçenek durumunda.

rudolf karaköy

RUDOLF KARAKÖY

Adres: Kemeraltı Caddesi No :10, Kemankeş Karamustafa Paşa, 34425 İstanbul

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

2 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.