Beyoğlu-Karaköy Karma Dünya Müdavimlist

Karaköy 3 Teras


Karaköy – Galata arasında bulunan birçok binanın terası, Restoran-Bar olarak hizmet veriyor. Mikla, Nu teras, Litera, 360 gibi panoramik yarım ada manzarasına sahip mekanlara göre, Karaköy terasları daha butik ve kendine has özellikleri olan işletmeler durumunda. Aşağıda 3 özel Karaköy terası bulunmakta.


Kasa Teras Karaköy

#karma dünya

Bankalar caddesinde bulunan Vault Karaköy, The House otel grubun işletmesi olarak, caddenin ihtişamlı, tarihi binalarının arasında açılan bir otel. Kasa lokanta, otelin lobisinde restoran olarak, terasında ise içki ve atıştırmalık menüsü ile hizmet veriyor. İsmini lobide bulanan duvara gömülü kasadan alan mekanın restoranı, bankalar caddesinin ihtişamlı atmosferini oldukça iyi yansıtmış. Terastaki içki ve atıştırma mekanı ise, konumu ve manzarası itibarı ile oldukça keyifli bir mekan.

Karaköy teras

Terasın çok büyük olmaması şirketlerin ve kişilerin, özel zamanlarda kapatması için ideal bir ortam sunuyor. Mekanın kitlesi %50 yabancı, %50 yerli durumunda. Bölgenin değerini bizden daha iyi bilen turistler, iyi mekanları keşif edip, keyfini çıkarmaktan geri kalmıyor.

Vault karaköy

Muhteşem tarihi yarımada manzarasına karşı içkiye gitmek, her zaman için iyi bir fikir sayılırken, özellikle kış aylarında otelin girişinde bulunan Kasa lokanta, özel günlerde kalabalık mekanlardan kaçıp, keyifli bir ortamda akşam yemeği için önemli bir alternatif durumunda.

Kasa Teras Adres: Vault Karaköy, The House Hotel, Bankalar Caddesi 5, Karaköy, Beyoğlu


Endam Karaköy (Eski Zelda Zonk)

Karaköy’ün parlamaya başladığı ilk günlerden beri faal olan Zelda Zonk, 2016 yılında kapanmıştı. Birkaç farklı marka ile yapılan denemelerden sonra mekan, Endam ismiyle 2018’in ilk günlerinde tekrar kapılarını  açtı. Türk mutfağının menülere damgasını vurduğu son dönemin etkilerini yeni mekanda da görmek mümkün. Sakatat ağırlıklı menüsü ile dikkat çeken Endam Karaköy, meyhane mutfağına ait mezeleri, kendi yorumlarıyla sunuyor. Yine 2 kattan oluşan Endam’ın alt katı, max 80 kişilik restoran, üst katı ise bar olarak hizmet veriyor. Kışın alt kat, yemek sonrası kulübe dönerken, yaz aylarında üst kat, akşam içkisi ve ardından kulüp olarak devam ediyor.

Endam Karaköy, 3 Amaçla da gidildiğinde, beklentileri karşılayan ve keyif veren bir mekan durumunda. Akşam yemeği – Akşam içkisi – Gece kulübü
Adres: Bankalar Cad. Gradiva Hotel No:2 D:1, Beyoğlu/İstanbul

Rudolf Teras – Karaköy

#karma dünya

SKY teras olarak da adı geçen mekana, yer gök sky olması hasebiyle, daha anlaşılabilir olması için, Rudolf teras demek daha mantıklı gözüküyor. A Morgans Original otelinin girişinde, şefimiz Rudolf Van Nunen’in kendi adıyla açtığı modern fine-dining veya yeni terimle şef restoranı, bu sene oldukça sükse yapmış bir mekan durumunda. Otelin üstünde bulunan teras katı ise, oldukça güzel bir manzaraya sahip. Aşağıdaki gibi detaylı bir menü olmasa da atıştırmalık menüsü bulunan mekan, otelin üst profilli hizmet anlayışı sebebiyle, yüksek standartta içki servisi yapıyor.

 

Karaköy Rudolf Teras

RUDOLF TERAS

Karaköy manzaralı teras, her gün DJ müziği veya canlı performanslar ile hali hazırdaki ambiyansı güçlendirip, keyifli geçen saatleri uzatmayı hedefliyor. Karaköy’ün havasında kalıp, belli bir standartta içki içmek istiyorsanız, üstüne de biraz manzara diyorsanız, Rudolf teras oldukça iyi bir seçenek durumunda.

rudolf karaköy

RUDOLF KARAKÖY

Adres: Kemeraltı Caddesi No :10, Kemankeş Karamustafa Paşa, 34425 İstanbul

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.