Beyoğlu-Karaköy Butik Gece Kulübü Müdavimlist

Karaköy 3 Gece Mekanı Nabu, Mitte ve Vor Klein

Karaköy 3 Gece Mekanı Goya, Mitte ve Colonie
Yazan: Bora Sarısu

Colonie’nin geçen senelerde yarattığı hareketliliğin etkisiyle, Karaköy’de mekan profili de önemli ölçüde değişmeye devam ediyor. Bu mekanlardan özellikle Mitte, istikrarı ve başarılı çizgisi ile ön plana çıkıyor. İlk olarak Colonie tarafından bölgeye getirilen “sonrasında gece kulübüne dönüşen konfor seviyesi yüksek restoran-bar” konsepti, belli bir kitle adına önemli bir boşluğu giderdi. Karaköy’e gelmek isteyen, fakat kendisine uygun mekan bulmakta zorlanan yaş ortalaması yüksek bu kitle, Colonie ile birlikte bölgeye daha sık gelmeye başladı. Ardından açılan Mitte ve Goya (Artık Ortaköy Ruby bünyesinde hizmet veriyor) ile birlikte bölge, gece hayatında merkezleşme iddiasını perçinlemiş durumda. Mitte Karaköy (Detaylı Yazı için tıklayın)

Adını Berlin’in Mitte bölgesinden alan işletme, 2015 yılında açıldığı yıldan beri restoran ve butik gece kulübü olarak kuşkusuz Karaköy’ün en istikrarlı mekanlarından. İlk açıldığında tüm gün aktif bir mekan olan Mitte, sonrasında daha çok gece kulübü yönü ile ön plana çıkmıştı. 2018-2019 sonbahar-kış sezonuna girilirken ise menü ve dekorasyonunda önemli değişiklikler yapan Mitte Karaköy, Fine dining kodlarında restoranı ile oldukça iddialı olacak.

mitte

Mitte Karaköy

Mitte’nin yenilen dekorasyonunda, tarihi binanın dokusuna sadık kalınarak ruhu korunmuş ve özellikle kullanılan bitkiler ile egzotik bir şıklık katılmış. Mitte Karaköy, dünyadaki “Fine Restaurant & Night Venue” örneklerinin bir çoğunda olduğu gibi Asya mutfağı üzerine bir menü ile akşam servisine giriyor. Zira zengin ve ateşli asya mutfağı, akşam yemeğinden geceye zinde geçiş yapmak için ideal bir seçim. Bu anlamda Mitte’nin yeni işletmecileri Circle Group, Genç şefleri İrem Esen’i, Asya mutfağının önemli şefleri ile buluşturma anlamında teşvik ederek, özgün menünün oluşmasını sağlamış.

mitte

Sushi Tornada

 Yemeklerde kullanılan tüm sosları kendi mutfağında hazırlayan Mitte’nin menüsü ortaya paylaşımlı seçime oldukça uygun. Menüden başlangıç olarak Liçi Meyveli Karides ve Trüf Mantarlı Sushi Tornada (Brie peynirli) mutlaka denenmeli. Ana yemek olarak ise Trüf Mantarlı ve Teriyaki Soslu Beef Tobanyaki (japon mutfağından) ile Hint Pilavlı Kuzu restoranın en beğenilen lezzetlerinden. Mitte’nin özel kokteyl menüsünden Starnice ve Wake up mekan ile özdeşmiş kokteyller olarak ön plana çıkıyor. Yıl boyunca önemli yerli ve yabancı DJ’lere ev sahipliği yapan gece kulübünün güncel DJ programını instagram sayfasından (tıklayın) takip edebilirsiniz.

mitte

Mitte Karaköy

Mitte Adres: Necati Bey cad. No: 66/A Karaköy
Telefon: (0212) 243 74 68Nabu İtailan Gastropub

Aynı adı taşıyan otelin giriş katında bulunan Nabu, Şef Matteo Bertuletti yönetiminde keyifli bir İtalyan Gastro Pub’ı olarak hizmet veriyor. Nabu Karaköy’ün en meşhur olduğu ürünü, odun fırınından çıkan Napoli pizzaları. Mekan aynı zamanda düzenli olarak yaptığı partilerle Karaköy gece hayatında sivrilmeye başladı. Nabu’nun mekanın hemen girişinde keyifli bir barında, klasiklerin yanında mekan özel kokteyllerin de servis ediyor: Nabu Karaköy’de akşamüstü itibarı ile yerli ve yabancı turistin karışımından oluşan bir bar ortamı oluşuyor.

İki bölümden oluşan Nabu Karaköy, özellikle iç tarafındaki bölümde kapalı partilere ev sahipliği yapıyor. Mekanın bar bölümünde ise David Şaboy ve Bengü Beker gibi DJ ve canlı müzik performansların olduğu düzenli etkinliklerler yapılıyor. Parti ve etkinlik olan gecelerde barın olduğu bölümden grafitilerinin olduğu sokağa doğru taşmalı bir ortam oluşuyor. Nabu Karaköy bölgedeki “butik gece kulubü” eksikliğini doldurma anlamında önemli bir mekan adayı olmuş durumda.

Nabu Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Murakıp Sk. No:13, 34425 Beyoğlu
Telefon: (0212) 245 11 00

Küçük by Klein (Colonie eski yerinde)

Şehrin sevilen gece kulübü Klein, yazlık mekanı Klein Garten’dan sonra, yemekli ikinci mekanını Colonie Karaköy’ün eski yerine açmıştı. Colonie açıldığı dönem, Karaköy’ün restoran-gece kulübü olarak en popüler mekanı olmuştu. Klein ekibi ise geçen sene yemekli-kulüp olarak denedikleri mekanı bu sene kabare şovların olduğu meyhane tarzı bir mekana çevirdi. Kabare ve yemek programının bitiminde itibaren ise mekan, Türkçe müzik çalan bir gece kulübüne dönüşüyor. Dolayısıyla Küçük by Klein Karaköy’e geceyarısı itibarı ile kulüp olarak da gitmek mümkün.

klein

Vor Klein Adres: Kemankeş cad. No: 87/A Karaköy

Telefon: (0212) 243 21 03

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

1 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.