Kadıköy-Cadde Kahve Mekanları Müdavimlist

Kadıköy’de Kahve İçin 6 Adres

 

Beyoğlu’nun azalan popülerliği sonucu, pastadan en büyük payı kapan Kadıköy-Moda, son dönemde mekan profili açısından da önemli bir dönüşüm geçiriyor. Bu dönüşümün en önemli unsurlarından biri de kuşkusuz, açılan yeni tardaki kahve mekanları. Kahve kültürünün gelişiminde Starbucks’ın önemi çok büyük. Son dönem açılan butik kahve dükkanları ise üçüncü dalga (third wave) kahveciler olarak geçiyor. Üçüncü dalga kahveciler, kahveyi çekirdek olarak alıp, kendisi işlem yapıyor ve özel demleme teknikleri kullanıyorlar. Bu mekanlar güzel kahvelerinin yanı sıra keyifli atmosferleri ile kendi müdavim kitlelerini oluşturmaya başladılar. Aşağıda Kadıköy-Moda bölgesindeki kahvesi özel ve atmosferi güzel 6 mekan bulunmakta.

 Çekirdek

Çekirdek Kadıköy

İçeri girer girmez gelen buram buram kahve kokusu, güzel kahve için doğru yerde olduğunuzu hemen anlamanıza sebep oluyor. 3 senelik mekanın tek çalışanı, sahibi Tunca Bey. Bu sebeple pazar günleri mekan maalesef kapalı. Özel seçtiği çekirdekleri, kendi kavuruyor. Tam bir gurme kahve mekanı olan Çekirdek, Tunca Bey’in sıcak iletişimi ve lezzetli kahveleriyle zaman içerisinde birçok müdavim edinmiş.

Adres: Caferağa Mah. Şair Latifi Sk. 9/A Kadıköy 34710

Rafine Espresso

Rafine espresso bar kadıköy

Adından da anlaşılacağı üzere Rafine Espresso Bar, İtalya’daki örnekleri gibi ayak üstü barda espresso içecek bir müşteri kitlesi hedeflemiş. Ancak gel gör ki ülkemizde oturup yayılmadan kahve içmek yaygın bir durum değil. Ayrıca örneğin Milano’da ayak üstü bir espresso yu 1 €’ya içebiliyorsunuz. Bizde de keşke bu fiyatlar olsa. üçüncü dalga tabir edilen kahvecilerin ilk örneklerinden biri olan Rafine Kadıköy’de kahvenizi oturarak keyifle içebilirsiniz.

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. No: 69/A Kadıköy

Kropka

Kropka Kadıköy

Kropka, keyifli atmosferi ve bölgenin en popüler yeri  Zeplin ve Ayı’nın karşısında ki konumuyla, kahve için en ideal mekanlardan. Sokağın açısı itibarı ile sabah güneşi alması da oturma keyfini attıran bir unsur.

Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. No: 57/C Kadıköy

180 Coffee

180-coffee-kahve-kadikoy

Sıcak atmosferi ve güzel kahveleri 180 Coffee Bakery, bilgisayarda çalışırken ve bir şeyler okurken kahvenizi yudumlamak için ideal bir ortama sahip.

Adres: Caferaga mahallesi Esat Paşa Sk. Dr Erdal Apt 34710 /Kadıköy

Ben Coffee Roaster

Kadıköy Ben Coffee Roasters

Ben Coffee Roasters kendisini üçüncü dalga kahveci yerine kahve kavurucu olarak tanımlıyor. Ayrıca kahve ithalatını kendisi yapıp, sahip olduğu tesiste işliyor. Moda’da ki mekan oldukça modern bir dekorasyona sahip.

Adres: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:36/B Moda, Kadıköy

Walter’s Coffee Roastery

Walter's Coffee Roastery KAdıköy

Breaking bad konsepti ve kahvelerini kendileri kavurmaları Walter’s coffee roastary’nin en önemli özellikleri. Gelen kişi ile yapılan sohbet sonrası,  zevkini ortaya çıkarıp, ona göre kahve hazırlamaları mekanın diğer bir ön plana çıkan özelliği durumunda.

Adres: Cafeağa Mahallesi, Bademaltı Sokak, No 21/B, Kadıköy

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.