İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde Müdavimlist

Kadıköy İtalyan Restoranları

Kadıköy, son yıllarda Anadolu yakasında yaşayan ve çalışan insanlar için bir cazibe merkezi haline geldi. Özellikle yeme-içme sektöründeki gelişmelerden fazlasıyla etkilenen semtte, her zevke uygun, farklı farklı mekanları bulabilmek mümkün hale geldi. Bunlar arasında en sevilen mekanlar, İtalyan mutfağına göz kırpanlar. Birkaçını sizin için derledik. Aşağıda Kadıköy İtalyan restoranları denince akla gelen en önemli isimleri bulabilirisiniz.

Il Sud İstanbul

Rıhtım’dan Moda’ya çıkarken arşınladığımız Sarraf Ali Sokak’ın en güzel binalarından birinde bulunan Il Sud İstanbul, şehrin en iyi İtalyan restoranlarından biri olmaya aday. Mekanın kurucusu, İtalya’da eğitim aldığından şef olarak restoranda bulunan tüm İtalyan lezzetlerine hakim. Bu bilgi birikimiyle birlikte özenli malzeme seçimi de işin içine girince başarılı bir restoran ve leziz bir deneyim bizleri beklemiş oluyor. Dekorasyonda oldukça sade ve minimal öğelere yer verilmiş, göz yormayan, sade ve sakin bir atmosfer ile iç içesiniz. Menüde İtalyan klasikleri mevcut.

il sud

Il Sud

Günlük, taze olarak yapılan el yapımı makarnalar, Napoli’den getirtilmiş olan özel fırından çıkan pizzalar, enfes başlangıç, salata, iki çeşit ana yemek ve tatlılar. Özellikle, başlangıçlardan Arancini, taze makarnalardan Fesleğen Pestolu Tagliatelle ve pizzaları denemelisiniz.

Il Sud Adres : Caferağa, Sarraf Ali Sk. No 15, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0532) 564 00 73

Sou Baker

İlk olarak tramvay yolunda Moda’da açılan Sou Baker, şimdi Moda havuzunun hemen yakınında daha geniş, ferah ve hoş bir ortamı olan yüksek tavanlı bir dükkanda. Bunda lezzetlerinin çok sevilmesinin etkisi büyük tabi ki. ‘Atalık tohum, ilaçsız tarım ve zehirsiz sofra’ sloganıyla ortaya çıkan Sou Baker’ın alamet-i farikası enfes pizzaları. Her yerde bulunmayan çeşitleri ve yine çok başarılı bulduğumuz çorbaları da bizi buraya iten sebepler arasında. Pizzalarda Margarita, Zeytin Domatesli, Pepperoni, Dana Sucuklu, Tuna Pizza gibi klasik çeşitler yanında; Deniz Börülceli Pizza, Enginar, Pancar ve Ricottalı pizza ve Tarhun&Sarımsaklı pizza gibi her yerde bulunmayacak pizzalar da mevcut. Yemeğin sonunda bir İtalyan klasiği Tiramisu, mozaik pasta veya limon soslu panna cotta ile tatlı bir son yaşayabilirsiniz.

Sou Baker

Sou Baker Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. 31A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 606 42 05

Aida Vino E Cucina

Kadıköy’ün ilk İtalyan restoranı olan Aida Vino E Cucina, üç katlı tarihi bir yapının içindeki harika atmosferi, çalan müzikler ve başarılı menüsü ile semtin kalıcı olmayı başarmış restoranlarından biri oldu. Özellikle yıl dönümü veya doğumgünü gibi kutlamalar için çokça tercih ediliyor. Bunun sebebi de atmosferin özel oluşu. Menü İtalyan mutfağının en güzel örneklerini içeriyor. Klasiklerden taze makarnalar, İtalyan başlangıçları ve ana yemekleri var. Bununla birlikte çoğu yerde bulunamayacak seçenekler de var. Mesela gelmişken, patlıcan ve naneli dolgulu kalamar ve obruk peynirli pancarlı risottosunu tadın derim. Tatlı için yer bırakmayı da unutmayın!

Adres : Caferağa, no: 10, Ressam Şeref Akdik Sokağı No:10, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0544) 851 51 51 

The Artisan Craft Moda

Moda’da bulunan Ağabey Sokak’ta üç katlı bir binada bulunan The Artisan Craft, oldukça geniş ve ferah bir yer. Özellikle ikinci ve üçüncü katındaki salonlarda keyifle zaman geçirebilirsiniz. Eski bir binanın içinde olduğu için yüksek tavanlı hoş atmosfer kendinizi İtalya’da gibi hissetmenize sebep oluyor. Zaten mekanın dekorasyonunda İtalya’nın farklı şehirlerinde çekilmiş fotoğraflar mevcut. Hali hazırda bunları incelerken menü de geliyor. The Artisan Craft, artizan fırın lezzetlerinin olduğu, taş fırında pişen enfes pizzalar ile el açması pidelerin bulunduğu bir mekan.

The Artisan Craft

Pizzalar inanılmaz lezzetli. Hamuru iyi pişmiş, dışı hafif çıtır içi ise yumuşacık ve kenarları da leziz. ’’Dört Peynirli Pizza’’, dana baconlu ‘’Pesto ve Parmesan’’, ‘’Mantar ve Kekik’’ ile ‘’Ananas ve Füme Kaburga’’ favorilerimiz oldu. Bunlarla birlikte Asparaguslu, Enginarlı ve Jumbo Karidesli seçenekler de var ki, epey merak uyandırıcı. Denemenizi öneririz.

The Artisan Craft Adres: Caferağa, Ağabey Sk. No 42, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0553) 800 71 72

Semolina Kadıköy

Semolina, Kadıköy İtalyan restoranları denince ilk akla gelenlerden. 5-6 masalı minik ve şirin ortamı ile kendinizi mutlu hissedeceğiniz mekanın en önemli özelliği makarnaların taze taze hazırlanıyor oluşu. Sosları da taze ürünlerle hazırlanıyor ve ortaya enfes bir lezzet çıkıyor. Makarnaların yanı sıra İtalyan mutfağında bulunan mozerellalı salatalar da mevcut. Tüm bunların yanında yemek sonrası özel bir çikolata ile hazırlanan ve sımsıcak servis edilen sufleyi denemeden gitmeyin derim!

Semolina Adres : Caferağa, Ressam Şeref Akdik Sokağı No:7, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0216) 330 86 06

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.