Kadıköy-Cadde Müdavimlist Şef Restoranı

Kadıköy 3 Sokak Lezzetleri Noktası

Son dönem Beyoğlu’nun sosyal hayattan soyutlanması, Etiler-Boğaz hattının kendi aleminde takılıyor olması, Karaköy’ün de tek tip mekanlardan oluşması nedeni ile, Yeme-İçme trendlerinde rüzgar, Kadıköy bölgesinden esmeye başladı. Daha özgün ve farklılıkları daha iyi yakalayan bir kitlenin olduğu Kadıköy, farklı mutfak deneyimleri sunmayı hedefleyen girişimcilere istediklerini uygulamak için ideal bir alan sunuyor. Aşağıda işin eğitimini almış ve işletmesinin başında duran kişilerin açtığı, 3 orijinal Kadıköy sokak lezzetleri noktası bulunmakta.

Basta Street Food Bar

#şef restoranı

İşin eğitimini almış 2 şef tarafından kurulmuş olan Basta Street Food Bar, bir sokak lezzeti olan dürümün gastronomik mutfak deneyimi ile harmanlanmış halini konuklarına sunuyor. Şef-ortaklar, Derin Arıbaş ve Kaan Sakarya Fransa’da beraber çalıştıkları dönemde restoranlarda yemek hazır olduğu zaman kullanılan Basta kelimesini, mekanın adı olarak tercih etmişler. Beyoğlu’ndaki Nicole’ün eski şefi olan Kaan ve Yurt dışı gastronomik mutfaklarda tecrübesi bulunan Derin’in işletme felsefesi, fine-dining ortamlarda sunulan lezzetleri, uygun fiyatlarda, rahat ve keyifli bir ortamda misafirlerine sunmak. Basta Street Food, Kadıköy sokak lezzetleri üzerine en önemli duraklardan birisi durumunda.


Basta Street Food Kadıköy

Basta Street Food Bar Kadıköy

Basta Street Food 3 Lezzet

1- Kuzu dürüm

2- Açık ayran

3- Basta sütlaç

Adres: Osmanağa, Sakız Sk., Kadıköy/İstanbul – Telefon: (0216) 414 0865

Mini Eatery

#şef restoranı

Kadıköy, Moda caddesini, Zeplin ve Ayı’nın da bulunduğu en popüler bölgesinde açılan Mini Eatery, modern-büfe konseptinin iyi bir örneği durumunda. Burger ağırlıklı menüde, 8 adet 70 gramlık mini-orta burger ve 8 adet de atıştırmalık bulunuyor. Yine işin eğitimin almış 2 genç girişimci tarafından açılan işletmenin amacı, keyifli lezzetleri, hoş bir atmosferde, belli yeme-içme standartlarını da gözeterek misafirlerine sunmak. Kadıköy sokak lezzetleri denilince Mini Eatery artık bir çırpıda akla gelen işletmelerden birisi olmuş durumda.

Mini Eatery 3 Lezzet

1- Mini house burger

2- Kızarmış turşu

3- Ev yapımı limonata

Moda Cd. No:55, 34710 Kadıköy/İstanbul – Telefon: (0216) 336 5999


11 Kadıköy

2019 yılında açılan 11 Kadıköy, keyifli müzik, yemek ve kokteylleri ile günün her saati enerjik bir mekan olarak dikkat çekiyor. Mekanın menüsü ise pub mutfağı ve sokak lezzetleri üzerine oluşturulmuş. Geniş bir burger bölümü sunan mekanın ev yapımı ekmek ve soslardan yaptığı 280 gramlık cafe de paris soslu 11 Burger oldukça seviliyor. Menüsünde Meksika mutfağından sokak Taco, Quesadillas gibi başlangıçlar sunan  11 Kadıköy, Meksika dürümü Burritolar da sunuyor. Ayrıca mekanın yaptığı kokteyller de, sokak lezzetleri ile oldukça uyumlu.

11 kadıköy

11 Kadıköy 3 Lezzet

1- 11 Burger

2- Etli Enchiladas

3- Etli Burrito

Adres: Caferağa Mahallesi, Arayıcıbaşı Sokak, No:11, Kadıköy, İstanbul – Telefon: (0216) 337 0707

 

 

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.