Brasserie-Bar Butik Gece Kulübü İtalyan Mutfağı Nişantaşı-Beşiktaş

Isola Bomonti

isola
Yazan: Bora Sarısu

İstanbul’da belli başlı bölgeler miadını doldurmaya başladığında alternatifleri hemen aranmaya başlanır. Zamanında Etiler’in yerini Asmalı, Karaköy’ün, Arnavutköy, Nişantaşı’nın Topağacı’nın yerini aldığı gibi yeni arayışlar durmaksızın devam eder. Temelinde popülerleşen bölgede ki kitlenin değişmesi ve kiraların artmasının yattığı bu değişim, yeni bölge arayışlarını kaçınılmaz hale getir. Bu kapsamda Bomonti bölgesi son dönem yeme-içme ve sosyalleşme anlamında sivrilen bölgelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Yapılan rezidanslar ile beraber yerleşimin artması ile, bölgede kafe bazlı bir hareketlenme görülüyordu zaten. Bu sene sonbahar-kış sezonuna girilirken açılan Batard gözlerin Bomonti’ye çevirmesine sebep oldu. Bölgenin son mekanı İtalyan mutfağı temelli bir brasseri-bar olan Isola Bomonti ile hareket devam edecek gibi gözüküyor.

isola

Gün boyu aktif konsepti olacak Isola Bomonti, akşamları bar ve sonrasında geceye hazırlık mekanı olarak devam edecek. Menüsü İtalyan mutfağı ağırlıkı olan Isola, ortaya paylaşıma müsait Mücver, Çıtır Kabak kalamar gibi alternatifler de sunuyor. Makarna, burger ve pizza seçenekleri bulunan menüde Dana Kaburga gibi menülerde son dönem sık rastladığımız ana yemek seçenekleri de sunuluyor. Isola Bomonti her ne kadar Batard kadar uygun fiyatlı bir menü sunmasa da, 45 TL’lik mekana özgü kokteyl menüsü ile dikkat çekiyor.

isola

Isola Bomonti Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Silahşör Cd., 34380 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 248 12 48

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.