Brasserie-Bar İtalyan Mutfağı Nişantaşı-Beşiktaş

Isola Bomonti

isola

İstanbul’da belli başlı bölgeler miadını doldurmaya başladığında alternatifleri hemen aranmaya başlanır. Zamanında Etiler’in yerini Asmalı, Karaköy’ün, Arnavutköy, Nişantaşı’nın Topağacı’nın yerini aldığı gibi yeni arayışlar durmaksızın devam eder. Temelinde popülerleşen bölgede ki kitlenin değişmesi ve kiraların artmasının yattığı bu değişim, yeni bölge arayışlarını kaçınılmaz hale getirir. Bu kapsamda Bomonti bölgesi son dönem yeme-içme ve sosyalleşme anlamında sivrilen bölgelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Yapılan rezidanslar ile beraber yerleşimin artması ile, bölgede kafe bazlı bir hareketlenme görülüyordu zaten. 2018 senesi, sonbahar-kış sezonuna girilirken açılan Batard gözlerin Bomonti’ye çevirmesine sebep oldu. Hemen ardından açılan İtalyan mutfağı temelli bir brasserie-bar olan Isola Bomonti ile, birlikte bölgeye olan ilgi devam edecek gibi gözüküyor.

isola

Pırasa Granyöz

Gün boyu aktif konsepti olacak Isola Bomonti, akşamları bar ve sonrasında geceye hazırlık mekanı olarak devam ediyor. Menüsü başta İtalyan mutfağı ağırlıklı olan Isola, son dönem Mücver (34 TL), Fava Ezme Rezeneli Enginar (38 TL) gibi biraz daha esnek ve yaratıcı başlangıçların olduğu alternatifler sunmaya başladı. Ana yemek seçimlerinde Somon İspir Fasulye (72 TL), Dana Yanak Patlıcan (75 TL) gibi tabaklarda mevsimsel sebzelerin de kullanıldığı dikkat çekiyor. Makarnalar bölümünden ağır ateşte pişmiş dana incikli Ragu Papardella (58 TL), burgerlerden Mantarlı Trüf Burger (59 TL) ön plana çıkarken, mekana özel olarak hazırlanmış menüden imza kokteyller 65 TL’den servis ediliyor. (Güncelleme 06.09.2020)

isola

Isola Bomonti Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Silahşör Cd., 34380 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 248 12 48

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."