Etiler-Boğaz Kebapçı

İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı Etiler

ikinci bahar ocakbasi - İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı Etiler

Samatya, şehrin ruhunu en iyi yansıtan yerlerden biri. Bir yanda eski evler, meyhaneler, balıkçılar bir yanda bambaşka hayatlar. Gerçekten karma bir kültürü içerisinde barındırıyor burası. Senelerdir de pek çok müdavimi var Samatya’daki mekanların. Bu müdavim mekanlarından biri de İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı. Hem nostaljik atmosferi, hem lezzetleri hem de doksanların sonunda burada çekilen ve birçok kişi tarafından çokça izlenen ‘’İkinci Bahar’’ dizisinin etkisi ile İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı, hep sevilen, merak edilen bir mekan olmuştur. Senelerdir yolculuğuna Samatya’nın tarihi ruhunun rüzgarıyla devam eden mekan, şimdi bambaşka bir yola çıktı. İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı Etiler, Samatya şubesinden çok farklı elbette; ama yine aynı keyfi veriyor doğrusu.

ali haydar

İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı’nın Etiler şubesi, son dönemde yeme/içme sektöründe popüler bir hale gelen Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde. Çok daha geniş bir alanı var. Modern bir dekorasyon hakim. Taş duvarları, ortada bulunan ocakbaşı, şık kapı ve sandalyeler ile duvardaki tabak/aynalar hem modern hem de nostaljik bir hava yaratmış. Üstelik huzurlu bir kış bahçesi de var. Açıkçası Samatya şubesini çok seven biri olarak o klasik ruhu hissedemeseniz de burası da modern bir ocakbaşı olarak size kesinlikle iyi hissettirecek buna eminim. Kısa sürede bu şubeye de alışmış olan müdavimlerin buraya kalabalık arkadaş buluşmaları, lezzet keşfi ve doğum günü gibi samimi kutlamalar için geldikleri görülüyor. Bu sebeple de özellikle hafta sonu gelmek isterseniz İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı Etiler’e, mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ikinci bahar ocakbasi 1 - İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı Etiler

Menüden bahsedecek olursak; zaten Samatya şubesine gelmiş olanlar bilirler ki, burada inanılmaz leziz kebaplar yenebiliyor. Şahsen en beğendiğim Adana kebaplardan birini burada tatmıştım. Ocakbaşında bu kebapların pişirilme serüvenine de şahit olabiliyorsunuz ki Ocakbaşı kültürünü severler için apayrı bir keyiftir bu. Bununla birlikte kebap restoranlarında görebileceğiniz Usta’nın özel acılı ezmesi, haydari, köpoğlu gibi mezeler yanında hanım mezesi, çerkez tavuğu gibi farklı çeşitler de var. Ara sıcaklardan çiğ köfte ve içli köfte seviliyor. İkinci Bahar Ali Haydar Ocakbaşı Etiler’de Ana yemek olarak benim bayıldığım Adana kebap ile birlikte fıstıklı kebap ve çöp şiş mutlaka denenmeli. Mekan her gün 13:00 – 23:00 saatleri arasında açık.

Adres : Fatih Sultan Mehmet, Atatürk Cad. No:18/1, 34771 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0536) 567 61 68

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.