Maslak-Levent Türk Mutfağı

Hünkar A La Carte Vadi İstanbul

hünkar

Dünyanın en büyük metropollerinden birisi olan İstanbul’da alternatif mutfaklar sayıca azken, çoğu zaman kendi mutfağımızın bile pek iyi uygulanmadığını görüyoruz. Türk mutfağının en önemli temsilcileri dendiğinde ise, Hünkar akla ilk gelenler arasında yer alıyor. Vadi İstanbul’da yer alan Hünkar A La Carte, öğle yemeklerinin Vadi’deki en önemli adresiyken, akşamları ise samimi ortamı ile meyhane temalı bir lokanta olarak karşımıza çıkıyor. Hünkar A La Carte, özel lezzetleri ve keyifli atmosferi ile, bazen kısa bir ziyaret, bazen de nitelikli bir sofrada uzayan muhabbet için biçilmiş kaftan.

hünkar

Şehirde servis, lezzet ve atmosfer anlamında Türk mutfağını hakkıyla sunan lokanta bulmak zorken, rakı odaklı sofraların düşük kalite yemek veren yeni nesil meyhane konseptine kaydığını görüyoruz. Bu anlamda birçok imza tabağı olan köklü bir restoranda, birkaç kadeh içki eşliğinde demlenmek bulunmaz bir fırsat. Vadi İstanbul’da haftanın 7 günü 10:00-00:00 saatleri (Cuma Cumartesi kapanış 02:00) açık olan Hünkar A La Carte, tüm gün hareketli bir atmosfere sahip. Mekanın dış alanı özellikle güzel havalarda Vadi İstanbul’un havasını yaşamak için oldukça keyifli. Hünkar’ın yüksek tavanlı, duvarları nostaljik resimler ile kaplı iç salonu ise, ziyaretçilerini tarihi bir İstanbul lokantasında hissettiyor.

hünkar

Hünkar Vadi İstanbul, ekmekleri dahil birçok ürünü kendi mutfağında hazırlarken, yemeklerde yerinden temin edilen nitelikli malzeme kullanıyor. Başlangıç mezelerden Fava, Pancarlı Humus, Arnavut Topik gibi geleneksel mezelerin sunulduğu lokantada, imza lezzetler arasında yer alan Ayak Paça Çorbası mutlak değerlendirilmeli. Ara sıcak olarak ise Yaprak Ciğer, Pastırmalı Humus ve Kalamar Dolma dikkat çekenler arasında. Ana yemeklerden ise Tandır Kebabı, Kuzu İncik ve Hünkar Beğendi gibi imza tabaklar hem öğlen, hem akşam servisinde ideal seçimler olacaktır. Izgara seçenekleri ve mevsim balıklarının da servis edildiği lokantada finalde, Ayva Tatlısı ve Fırında Sütlü Kadayıf tercih edilebilir. Hünkar A La Carte, Vadi İstanbul’a yapılacak ziyaretlerde özel bir lezzet durağı konumundayken, dostlarla bir araya gelmek için de ideal bir atmosfer sunuyor.

hünkar

Adres: Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi, Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0212) 342 19 50

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."