Kadıköy-Cadde Street Food

House Of B Suadiye

Yaklaşık 4 yıl önce yolculuğuna Akaretler’de başlayan ve çok sevilen House of B, ikinci şubesiyle Suadiye’de karşımızda. Anadolu yakası gençliğinin iyi bildiği, Suadiye’deki The Marmara’nın altında bulunan eski Kafe Pi’nin yerine açılan House of B, Bağdat Caddesi’ne yeni bir soluk getirmiş durumda. Bronx kültüründen esinlenmiş olan House of B, Amerikan lezzetlerine göz kırparken atmosferi ile de farklı bir deneyim yaratıyor. Kırmızı tonların hakimiyetindeki mekanda kendinizi New York’ta gibi hissetmeniz olası.

Akaretler’deki ilk şubeye göre çok daha geniş bir alana kurulu Suadiye şubesinde menüde de yenilikler ve gelişmeler mevcut. Menünün klasikleri burgerler, enfes tatlı patates ile diğer yan seçenekler yine menüde; ancak özellikle tavuk seçenekleri çokça geliştirilmiş. Pek çok farklı sosla servis edilen kemikli-kemiksiz wingsler çok lezzetli, yanında gelen patates, ise sizi tüm gün doyuracak boyutta. Bu anlamda kocaman tabaklarda minicik yemeklerle doymadan sofradan kalkma anlayışından da uzak olan House of B, misafirlerine doyurucu ve leziz bir deneyim yaşatmayı vaat ediyor.

House of B’nin hamburgerleri gerçekten bir harika. Kendi tarifleri olan ve büyük bir özenle hazırladıkları ekmekler, yine el yapımı soslar, etleri, House of B’nin burgerlerini bu kadar leziz kılan özellikler. House Of B’nin en sevilen, imza burgeri ise şırınga ile cheddar konulan Dr. Hob ile Dowdy B ve smo-king B. Hamburgerlerin yanı sıra bir patates aşığı olarak patateslerine de ayrı bir paragraf açılmalı bence. Chili fries, cheese fries, naked cheese fries çeşitleri biranın yanına fazlasıyla yakışıyor. Burada pek çok bira çeşidini de bulabileceğinizden kesinlikle bira-patates keyfine de uygun bir yer olduğunu söylemeliyim House of B’nin. Özellikle tatlı patatesle hazırlandıklarında gerçekten tadına doyum olmuyor. Bu arada İstanbul’da tatlı patatesi bulabileceğiniz nadir yerlerden olduğunu da belirtelim. Menüde Mac’n Cheese, dana sosis, cheddar, chili mayo sos, kibris patates, dana bacon ve kırmızı soğan turşusundan oluşan Hot Dawg, steak ve salata gibi farklı çeşitler de mevcut. Sakın tatlıya yer bırakmadan kalkmayın. House of B’nin çılgın Milkshake’leri mutlaka denenmeli. Hafta içi perşembeye kadar 11:30 – 22:00 arasında açık olan mekan; Cuma, cumartesi ve Pazar 23:00’e kadar açık.

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. 435/A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0216) 384 27 47

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar