Maslak-Levent Paket Servis Şef Restoranı

Havandan Reşitpaşa

havandan
Yazan: Bora Sarısu

Şimdilerde yan yana birçok mekan var ama Reşitpaşa’nın hareketlenmesinde en önemli paya sahip mekan Havandan’dır desek yeridir herhalde. Hatta Havandan merkezi noktalar harici sapa denilebilecek yerde mekan açma kültürünün öncüleri arasında da geliyor kuşkusuz. Bu tarz mekanların ne önemli özelliği geçerken uğranan değil, onun için gidilen yerler olması olarak ifade edilebilir. Havandan Reşitpaşa yüksek tavanlı binası ve hoş dekorasyonu ile vakit geçirmesi oldukça keyifli bir mekan kuşkusuz. Ancak pandemi sebebiyle mekanların aralıklarla misafir ağırlamaya kapanması sebebiyle paket servisin önemi bu dönem oldukça artmış durumda. Kendisini gurme esnaf lokantası olarak tanımlayan Havandan Reşitpaşa açık olduğu dönemlerde mekanında takılması, kapalıyken de eve sipariş edilen lezzetleri ile şehirdeki nitelikli mekanlardan.

havandan

Pazar günleri kapalı olan Havandan öğle servisi ile birlikte aktif oluyor. Gün içi kahveye de uğranabilecek mekan, akşam 19:30’a kadar hizmet veriyor. Mekan mevsimsel tazeliği göre yapılan yemeklerden oluşan ve günlük değişen menüsünü kara tahtasından ve instagram hesabından paylaşıyor. Kadın budu köftesi, yaprak sarması ve mücveri oldukça sevilen lokantanın Nohutlu Tavuk yağni, Bademli Kayısılı fasulye gibi birçok özgün tabağı da mevcut. Günlük yapılan tatlıları oldukça sevilen Havandan’ın Salatalarından Kinoalı Brokoli Salatası ve burgelerden Kaburge Burger lokantanın imza tabakalar olarak sayılabilir. Paket servis içinse Havandan’ın özel lezzetlerini Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Havandan Menü ve Eve Sipariş İçin Tıkla
Adres: Reşitpaşa, Emirgan Sk. 30/B, 34467 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0533 931 93 66

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.