Kadıköy-Cadde Meyhane

Güneşin Sofrası Kadıköy

Güneşin sofrası Kadıköy
Yazan: Bora Sarısu

En son Yunanistan’da görülen ve sonrasında kendisinden bir daha haber alınamayan meyhaneye Kadıköy’de rastlandı. Meyhane, balıkçı, rakı-balık adına ne derseniz deyin, İstanbul’da makul fiyatlı hoş atmosferi olan mekan bulmak zor. Kadıköy’de ise yan yana birçok meyhane olmasına rağmen, bir biriyle tıpa tıp aynı mezeler, anlamsız fiyatlar, zevksiz ortamlar insanın ayağını geri sürmesine sebep oluyor. İşte bu anlamda Kadıköy Ali Suavi sokaktaki Güneşin Sofrası Kadıköy, keyifli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Güneşin sofrası meyhane

Tarihi Binada Ege Meyhanesi

Öncelikle büyük bölümü açık alandan oluşan mekan doğru bir seçim yaparak Ege meyhanesi tarzını uygulamış. Kendinizi bir Yunan meyhanesinde gibi hissedebileceğiniz Güneşin sofrasında, Ege ve Anadolu mutfağından lezzetler tadılabiliyor. Mekan, sanatçılar sokağı olarak da geçen Ali Suavi’de konumlandığı için olsa gerek, fiyatlarını da makul tutmuş.

Güneşin sofrası rakıyı kendi imal etmediğinin farkında

Üzerinde yüksek vergiler ve kar marjları olan rakı, birçok mekan da 2 misli hatta 2,5 misli fiyatlarda açılmakta. Güneşin sofrası ise rakıyı kendi imal etmediğinin farkında ve makul bir kar marjı ile menüsünü oluşturmuş. ( 70’lik rakı fiyatı 220 TL. en son güncelleme 03.07.2019)

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Yaratıcı mezeler

Mekanın işletmecilerinin, mümkün olduğunca organik pazardan alışveriş yapmaları ve orijinal mezeler yapma hedefleri, farklı lezzetler tadabilmek için imkan veriyor. 15-20 TL arası değişen mezelerden Begonvil ve Girit Ezme her mekanda tadamayacağınız lezzetlerden. Soğuk başlangıçlardan Ceviche deniz mahsulleri salatası ve Füme Uskumru Çiroz, Güneşin sofrası meyhanenin spesiyal tabaklarından. Ara sıcak olarak ise Enginar Kalbi Izgara ve Beğendili Ahtapot Güveç denenebilir.

Ekonominin oldukça hareketli olduğu ve fiyatların oldukça değişken olduğu şu günlerde, Güneşin Sofrası Kadıköy’de kişi başı 130 TL civarı bir hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Adres: Osmanağa, Ali Suavi Sk. No:28, 34714 Kadıköy             
Telefon: (0536) 335 0001

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.