Kadıköy-Cadde Meyhane

Güneşin Sofrası Kadıköy

Güneşin sofrası Kadıköy

En son Yunanistan’da görülen ve sonrasında kendisinden bir daha haber alınamayan meyhaneye Kadıköy’de rastlandı. Meyhane, balıkçı, rakı-balık adına ne derseniz deyin, İstanbul’da makul fiyatlı hoş atmosferi olan mekan bulmak zor. Kadıköy’de ise yan yana birçok meyhane olmasına rağmen, bir biriyle tıpa tıp aynı mezeler, anlamsız fiyatlar, zevksiz ortamlar insanın ayağını geri sürmesine sebep oluyor. İşte bu anlamda Kadıköy Ali Suavi sokaktaki Güneşin Sofrası Kadıköy, keyifli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Güneşin sofrası meyhane

Tarihi Binada Ege Meyhanesi

Öncelikle büyük bölümü açık alandan oluşan mekan doğru bir seçim yaparak Ege meyhanesi tarzını uygulamış. Kendinizi bir Yunan meyhanesinde gibi hissedebileceğiniz Güneşin sofrasında, Ege ve Anadolu mutfağından lezzetler tadılabiliyor. Sanatçılar sokağı olarak da geçen Ali Suavi Sokağın bohem ruhu, tarihi binanın atmosferiyle birleşince, oturması oldukça keyifli bir mekan ortaya çıkmış.

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Güneşin sofrası meyhane, Kadıköy

Yaratıcı mezeler

Güneşin Sofrasın’da klasiklerin yanısıra yaratıcı tarifler ile de karşılaşmak mümkün. 20-30 TL arası değişen mezelerden, Begonvil ve Girit Ezme her mekanda tadamayacağınız lezzetlerden. Soğuk başlangıçlardan Ceviche deniz mahsulleri salatası ve Füme Uskumru Çiroz, Güneşin sofrası Kadıköy’ün spesiyal tabaklarından. Ara sıcak olarak ise Enginar Kalbi Izgara ve Beğendili Ahtapot Güveç denenebilir.

Ekonominin oldukça hareketli olduğu ve fiyatların oldukça değişken olduğu şu günlerde, Güneşin Sofrası Kadıköy’de kişi başı 200 TL civarı bir hesap beklentisi ile ziyaret edilebilir. Mekan aynı zamanda 10 meze, 3 ara sıcak, ana yemek ve 4 kişiye bir şiş 70’likten oluşan bir de fix menü 230 TL fiyatla sunuyor.

güneşin sofrası

Adres: Osmanağa, Ali Suavi Sk. No:28, 34714 Kadıköy             
Telefon: (0536) 335 0001

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."