Kadıköy-Cadde Kahvaltı Kahve Mekanları

Grön Coffee Caddebostan

grön

Bağdat Caddesi’nde nitelikli kahve sunan, aynı zamanda lezzetli atıştırmalıklarla kahvaltı için de tercih edebileceğiniz pek çok yeni mekan açıldı. Bunlar arasında şahsi fikrimce en başarılılarından biri, Erenköy’deki Grön Coffee Company. Grön Coffee Company, Nordic tarzda, turuncu ve beyaz renklerin hakimiyetinde, göz yormayan atmosferi, üçüncü dalga kahve kültürüne göz kırpan geniş kahve menüsü ve hem sağlıklı hem de lezzetli kahvaltı çeşitleri ile çok büyük bir müdavim kitlesi kazandı kısa sürede. Bundandır ki; genç ekip ikinci şube ile karşımızda bugünlerde. Yaklaşık bir hafta önce açılan yeni Grön Coffee Company şubesi Caddebostan’da yerini aldı.

grön

Grön Caddebostan, Erenköy’deki şubeye göre çok daha geniş ve ferah bir bahçe sunuyor. Güzel bir masaya kurulup, kahveniz eşliğinde saatlerinizi geçirebileceğiniz gibi, gün boyu çok lezzetli kahvaltılık tabakları da denemeniz mümkün. Açıkçası son yıllarda serpme kahvaltı kültüründen epey uzaklaştığım için, bir tabak içerisinde taze ekşi mayalı ekmek, üstüne yumurta ve farklı soslarla hazırlanan, yanına da kocaman salatalar eklenen tabaklara bayılıyorum. Bana fazlasıyla yettiğini düşünüyorum. Böyle tabakların en başarılı örnekleri Cadde’de nerede yapılıyor denildiğinde aklıma şüphesiz ilk gelen yer, Grön Caddebostan ve herkese de rahatlıkla tavsiye ediyorum her seferinde.

Özellikle tartine, altı ekmek üstü yumurta ve bowl çeşitleri hiçbir yerde aynı lezzeti bulamayacağınız denli farklı, iştah açıcı. Tartinelerden, Avokado ezmesi, poşe yumurta, labne, tütsülenmiş deniz tuzu, sebze kurusu, chia tohumu ve çiğ kabak çekirdeği ile hazırlanan ‘’Avocado’’ (88 TL) ve ‘’Croque Madame’’ (96 TL) favorilerim. Ricotta ve muhammaralı, Yabanmersinli ve Roast Beefli gibi farklı seçenekler de mevcut. Veganlar da düşünülmüş. Adaçaylı humus ve istiridye mantarı ile hazırlanan tartine ile yine avokado ezmesi ve fırınlanmış nohutlu tartine veganlar için birebir. Menünün ‘’Altı Ekmek, Üstü Yumurta’’ dedikleri kısımda ise, yumurtanın pişme tarzını ve üstüne koyulacak malzemeleri siz seçebiliyorsunuz. Bununla birlikte Egg’s Benedict (96 TL), Egg’s Royale ve Egg’s Florentine gibi klasiklere de yer verilmiş; ama elbette ki bambaşka yorumları ve taze malzemeleri ile. Omlet, salata, bowl ve tatlılara da bir şans tanıyın derim. Grön Coffee Company’nin yeni şubesi Grön Hus’ta bilgisayarınızı alıp çalışmak için geniş bir köşenin bulunduğunu, mekanın hayvan dostu mekanlardan biri olduğunu ve haftanın her günü 09:00 – 00:00 arasında açık olduğunu da belirtelim.

Adres: Caddebostan, Şerafettin Sk. No:2/A, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0530) 499 21 62

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.