Kapanan Mekanlar

Golden Hour Pera (Kapandı)

goden hour pera

Pera’daki tarihi binaların üzerinde yer alan teras mekanlar bölgenin cazibe merkezi olmasında önemli bir paya sahip. Etkileyeci manzaralarının yanısıra bu mekanların Ferah ve izole olmaları ziyaretçileri tarafından da güvenli bulunmasına sebep oluyor. Tarihi yarımadayı özel bir açıdan gören Rixos Pera’nın Rooftop’ında yer alan Golden Hour bu mekanların arasıda ön plana çıkanlardan. Güz sezonuna girdiğimiz bu dönemde Golden Hour Pera, yemek, eğlence ve manzara üçlüsünü bir arada sunan tarzı ile şehrin keyifli mekanlarından olacak.

golden hour

Rixos Pera’nın tüm yeme-içme operasyonunu üstlenen Golden Hour, önemli marka ile güçlülerini birleştirmiş denebilir. Servis ve mutfak anlamında güçlü bir kadrosu olan mekanda, mezeleri Yunan şef günlük olarak hazırlıyor. Tüm gün faal olan rooftop’ın menüsünde İtalyan ve Akdeniz mutfağından örnekler sunuluyor. Mekanın hareketli anlarının başladığı akşam saatleri itibarı ile ise meyhane mutfağı da devreye giriyor. Golden Hour’un a la carte menüsünde Deniz Mahsullü Risotto (100 TL) ve Beğendili Kuzu Pirzola (140 TL) imza tabaklar arasında geliyor. Özellikle haftasonları oldukça yoğun olan mekana aşağıya tıklayarak on-line rezervasyon yapabilirsiniz.

rezervem logo

Golden Hour Rezervasyon

Golden Hour Pera’nın başlangıç mezeleri arasında levrek kavurma, tahinli piyaz, ekşi erikli kısır ön plana çıkanlardan. Mekanda a la carte menünün yanında, fix bir tadım menüsü de sunuluyor. 8 adet meze ve ara sıcak olarak yaprak ciğer olan fix menü, 4 kişiye 1 büyük rakı ile birlikte hafta içi 325 TL, hafta sonu 375 TL olarak fiyatlanmış. Ana yemeğin de dahil olduğu Fix menüde Piliç Külbastı, Golden Hour Köfte ve Somon Izgara tercihe göre servis ediliyor. Yemek sonrası içkiye de gidilebilen Golden Hour’da mekana özel kokteyller (100-120 TL) servis ediliyor.

golden hour pera

Ağırlıklı 80, 90’lar ve günümüz Türkçe popların çaldığı mekanda, farklı günlerde, farklı DJ’ler setin başına geçiyor. Her pazar 18:00 itibarı ile happy hour konsepti olan mekanda farklı bir masa düzeninde, parti atmosferi oluşuyor. Golden Hour’ın Dj takvimini ve etkinliklerini takip etmek için buraya tıklayarak instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Eğlence garantili mekan, özellikle kutlama, doğum günü, bekarlığa veda için de ideal bir seçim olacaktır.

Goden Hour Adres: Kamerhatun Meşrutiyet Cad. Tepebaşı Cad. No:44 Rixos Pera Beyoğlu / İstanbul
Telefon: (0532) 281 80 41

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar

  • bu gün ki yaşadığımız rezillikten sonra güzel bi mekan olduğunu düşünüyorum açıkcası 1 hafta öncesinden rezervasyon yapmış olmamıza rağmen 3 kişilik ve bu gün arayıp teyit etmiş olmalarına rağmen bizi köşede bi yere atarak 2 kişiyiz demiştiniz dediler bunun bizden kaunaklanmadığını ve iki kere teyit edildiğini söylediğimiz halde bizi restorantın ortasında 20/25 dakika bekleterek ilgilenmeyerek biz gidip sorduğumuzda masa bulamadıklarını söylediler ve biz ordan çıkmak zorunda kaldık eğer gecenizin berbat olmasını ve ortada kalmak istemiyorsanız bu mekanı tercih etmemenizi öneririm

    • Bugün aynı problemi iki hafta öncesinden rezervasyon yapan eşim ve arkadaşları da yaşadılar. Yurtdışı konusundan dolayi uzun süredir görüşmüyorlardı ve bu mekani tercih ettiler. Karşılaştıkları durum ve tavır bir işletmeye hiç yakışmayacak türdendi. Ayakta bekletme vs.