İtalyan Mutfağı Kadıköy-Cadde

Gnocchi

Son dönemde Caddebostan’da hız kesmeyen bir yeni mekan dinamiği gelişti. Pek çok ara sokak dahi kaliteli ve emek verilerek oluşturulmuş mekanları ağırlıyor. Bu mekanlardan biri de Caddebostan’ın n yeni İtalyan’ı Gnocchi. Gnocchi, Vintage Burger ekibinin işi. Zaten Meet Lab Coffee’nin sokağında (Caddebostan’daki büyük Paşabahçe’nin hemen arkası) açılan mekanın hemen yanında da Vintage Burger var. Burada epey başarılı olan mekanın yepyeni İtalyan restoranı ile keyifli günler geçireceği açık. Gnocchi’de, büyük geniş ve ferah bahçesi, büyük bar kısmı ve kendinizi İtalya’da gibi hissedeceğiniz kocaman kolonları ile gerçekten hoş ve farklı bir ambiyans yaratmış. Özellikle yaz günleri için böyle bir bahçenin olması en güzeli. Ayrıca Bağdat Caddesi’nin bir paralel sokağında olması da Cadde’nin telaşından, kalabalık ve gürültülü halinden uzaklaşıp huzurlu saatler geçirmemizi sağlıyor.

Gnocchi’nin menüsü klasik İtalyan lezzetlerini içeriyor. Paylaşımlık tabaklar eşliğinde şarabınızı içip geceye start verebilirsiniz. Kalabalık arkadaş grupları halinde geldiğinizde de ortaya bazı başlangıçlar sipariş etmek en güzeli. Carpaccio (250 TL), Bresaola Kuşkonmaz (480 TL), Burrata Roll ve Bruschetta gibi başlangıçlar klasikler arasında. Burada çoğu İtalyan restoranından farklı olarak, Kızarmış Zeytin Pane, Kızarmış Kalamar (230 TL) ve Karides Tempura gibi sıcak başlangıçlar da var. Başlangıçlarla yapılan ilk keyif sona erdiyse biraz daha derinleşelim menüde. Karşımıza risottolar (ki ben mantarlı risottolarını denedim, diriliği ve sos dengesi harikaydı.), makarnalar, pizzalar ve ana yemekler var. Benc mekana da ismini veren bir yemek olan Üç Peynirli Gnocchi (350 TL) ve Gnocchi All Pomodoro muhakkak denenmeli. Ana yemeklerde de ‘’Az ve Öz’’ bir sisteme gidilmiş, bu yüzden bu seçenekler arasından da özenle hazırlanan ve özel sos ile servis edilen Fıstıklı Kuzu (630 TL), Takoz Bonfile ve safranlı risottolu Osso Buco (650 TL) tadılması gerekenlerden.

Mekanda genişçe bir bar kısmı da var. Genelde İtalyan yemekleri ile şarap tercih ediliyor. Bu anlamda house wine, yerli veya ithal şaraplar ile blush tercih edilebilir; ancak kokteyl menüsünü de es geçmemek lazım. Bana göre bar kısmında oturup bir kokteyl ve atıştırmalık için de buraya gelinebilir. Gin fizz (290 TL), Amaretto Sour gibi kokteylleri deneyimlenebilir. Gnocchi, çok yeni bir mekan. Kısa sürede Anadolu yakalıların arkadaş buluşmaları, dateler, doğumgünü kutlamaları ve hatta iş yemekleri için tercih edebileceği bir yere dönüşeceğine eminiz. Her gün 11:30’da kapılarını açan Gnocchi, gece 01:00’e kadar faaliyette. Cuma-cumartesi günleri ise 01:30’a kadar bu yepyeni mekanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bizden söylemesi!

Adres :  Caddebostan, Selin Sk. no: 4/2, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0216) 360 00 29

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.