Nişantaşı-Beşiktaş Şef Restoranı Street Food Türk Mutfağı

Gasto Teşvikiye

gasto

Gasto Teşvikiye paket servis bilgileri aşağıda

Şehirdeki yeme-içme trendleri oldukça dinamik bir yapıda ilerlerken, popüler bölgelerin demografik yapısı da sürekli değişimden geçiyor. Nişantaşı bölgesinde ise bu durum bir süredir lokallerin ve nitelikli mekanların, Topağacı ve Teşvikiye tarafına doğru kayması olarak gözlemleniyor. Yüksek kiradan ve turistik ortamdan kaçan yeni mekanlar yaratıcılıklarını, alternatif bölgelerde çok daha iyi ortaya koyuyor. 2019 sonbahar-kış döneminde Teşvikiyi’de açılan Gasto Local & Street Food, adından anlaşılacağı üzere yerel yemekler ile sokak lezzetlerinin birada olduğu özgün bir menü sunuyor. Gasto Teşvikiye, damağımızda yer etmiş tatların ve sokak lezzetlerinin, rahat ve konforlu bir ortamda sunulabileceğini gösteren bir mekan olmuş.

gasto

Ekmek Üstü Mıhlama ve Tiftik Et

İşletme sahibi Emircan Canatar da dahil olmak üzere dinamik bir mutfak kadrosu olan Gasto Teşvikiye, Şef restoranı olarak tarif edilen mekanlardan. Restoranın ana felsefesi, parmak ısırtan lezzetleri, konforlu ve rahat bir ortamda sunmak olarak belirlenirken, tüm gün aktif bir mekan tasarlanmış. Açılmadan önce oldukça uzun bir deneme süreci sonucu oluşturulan yemek menüsü, ana hatlarıyla sokak ve yöresel olarak 2 bölümden oluşuyor. Ancak sokak lezzetleri bölümündeki, Ekmek Üstü Mıhlama  ve Tiftik Et (32 TL) ve Taco Tantuni (36 TL) gibi lezzetlerde yerli ve yabancı yerel mutfaktan da oldukça faydalanıldığı gözden kaçmıyor. Önden ikram edilen fesleğenli maydonoz ve muhammara kendi yaptıkları ekşi maya ekmekle, oldukça ilgi göreceğe benzer. Ekmek ve soslar dahil birçok ürünü kendi mutfağında hazırlayan Gasto, tereyağını Trabzon, Kuru fasulyeyi İspir’den getiriyor.

gasto

Gasto Burger

Yerel bölümden ise restoran, Tarsus İçli Köfte (14 TL), İspir Kuru fasulye, (27 TL) Trakya Mantısı (34 TL) gibi şehirde bulmakta zorlandığımız lezzetleri, özgün bir şekilde sunuyor. Tatlılardan ise dondurma ve kırık ceviz ile sunulan Bursa Helvası (18 TL) denenmesi gereken lezzetlerden. Gasto Teşvikiye’de, alkol servisi olmamakla beraber kapsamlı bir içecek menüsü ve bar bulunuyor. Sipariş verildiği an hazırlanan özel limonata çeşitleri, milkshakeler ve frozenlar, yemekle birlikte veya haricinde mekana gidildiğinde denenebilir. Gün boyunca kahve molası veya çalışmak için de gidilebilecek şekilde tasarlanmış mekan, bu anlamda soğuk ve sıcak içecek alternatiflerini oldukça güçlü tutmuş. Kahvaltıya ayrı bir önem veren Gasto’da şarküteri tabağı, (2-3 kişilik 110 TL) ve ekmek üstüler (38 TL) modern ve iştah açıcı sunumları ile dikkat çekiyor. Ayrıca restoranın menemeni (28 TL) mutlaka denenmesi gereken tabaklardan.

gasto

Gasto Eve Sipariş İçin Tıkla
Gasto Local & Street Food: Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No:2/A Teşvikiye
Telefon: (0212) 234 05 71

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.