Akdeniz Mutfağı Brasserie-Bar

Galliard Brasserie Vadi İstanbul

Vadi İstanbul, son dönem içerisinde açılan bir çok mekan ile şehrin önemli sosyal alanlarından birisi olma anlamında iddialı olma noktasına gelmiş durumda. Maslak ve Levent’in hemen yanı başındaki yaşam alanında ünlü mekanların şubeleri ardı ardına açılıyor. Bu mekanlardan The Galliard Brasserie’yi, Etiler Nispetiye caddesinde ki Fine Dining restoranından tanıyoruz. Hani şu geçenlerde Vedat Milor’un bir başka mekan ile ilgili değerlendirme yazısında, “Örnek Fine Dining restoran” olarak gösterdiği ve nedense ( talihsiz bir şekilde) keşke kapanmasaydı dediği Galliard’ın kardeş işletmesi. Vadi İstanbul’da açılan The Galliard Brasserie, Etiler’de ki abisine göre günün tamamına yayılmış daha brasserie tarzı bir mekan olmuş. Ama yeni mekan, menüsü anlamında markanın doğuşundan itibaren geçirdiği gastronomik serüvenden de payını almış doğrusu.

The Galliard Brasserie’yi 5 sorumuzda inceleyelim;

Ne Yenir, Ne İçilir?

Yukarıda da belirttiğim üzere Etiler’de ki restoran, her yerde bulamayacağınız, Kars kazı, Dana iliği gibi deneyimi ön planda tutan özel lezzetler sunuyor. Vadi İstanbul’da açılan Galliard Brasserie ise, bölgenin ruhu ve daha geniş zamanda hizmet vermenin bir gereği olarak, imza yemeklerinin de dahil olduğu daha geniş bir menü ile karşımıza çıkıyor. Akdeniz coğrafyasından hemen hemen her ülkenin ön plana çıkan yemeği, mutfak ekibinin yorumuyla harmanlamak suretiyle menüye yerleştirilmiş. Anasonlu Pancarlı Carpaccio ve ev yapımı turşu ile servis edilen Empanada (ispanyol böreği) bu tabaklardan bazıları. Pizzaları odun ateşi tadında pişiren özel fırınından çıkan mekanın, Burgerleri de oldukça iddialı. Galliard Brasserie’nin bir de Risotto sunumu var ki gerçekten görülmeye değer. İşletmenin imza yemeklerinden olan Porcini Mantarlı Risotto, Parmesan tekerliği (aşağıdaki görselde bulunan) içinde masada hazırlanarak servis ediliyor.

Gün içi alış veriş merkezini ziyaret edenlerin uğrak noktası olan Galliard Brasserie, kahve severler için oldukça keyifli bir de sıcak içecek barı yapmış. Kahvelerini özel makinesinde kendi çeken mekan, sunumlarını da özel bardaklar ile yapıyor. Galliard’ın ana barı ise, hem keyifli bir bar muhabbeti için, hem de mekana özel kokteylleri deneyimlemek için ideal. Bu imza kokteyllerden Mrs Pumpkin ve Sweet Dream en çok ön plana çıkanlar arasında.

Galliard Brasserie’nin kahvaltı servisi de oldukça iddialı. yöresel ve doğal ürünlerden oluşan serpme kahvaltı, sıkma portakal suyu ile servis ediliyor. Alternatif kahvaltı isteyenlere tatlı ve meyve ağırlıklı batı tarzı bir menü seçeneği de sunan işletmede kullanılan yumurtalar ise, gezen tavuktan. Galliard Brasserie’nin menüsünde ön plana çıkan ürünler ile ilgili fiyat detaylarını aşağıdaki “Ne Kadar Ödenir?” bölümümüzde bulabilirsiniz.

Ne zaman Gidilir?

Galliard Brasserie haftanın 7 günü açık olan ve 09:00-24:00 arası hizmet veren bir işletme. Mekanın kapanma saatleri, canlı müzik yapılan gecelerde biraz daha ileri saatlere taşınıyor. Keyifli grupların sahne aldığı Cumartesi geceleri mekan, akşam yemeğini takiben eğlenceli bir gece kulübü atmosferine bürünüyor. İşletmenin canlı müzik programını www.instagram.com/TheGalliard sayfasından takip edebilirsiniz. Gün için Vadi İstanbul’un oldukça fazla seçenekli alışveriş merkezinde gezindikten sonra öğle yemeği veya ara öğünler için mekan oldukça keyifli. Günün herhangi bir saati kahve ve içkiye gidilebilen Galliard’ın kahvaltısı da oldukça seviliyor. İşletmenin dış bölümünün huzur veren bir yeşil alan manzarası olması da hafta sonları mekanda yayılıp keyif yapmak için ideal atmosfer sunuyor.

Ne Giyilir?

Tüm gün mekanı olması sebebi ile Galliard’ın giyim kodları gidiş zamanına göre oldukça değişken olacaktır. Hafta sonu kahvaltı ve gün boyu spor kıyafet uygun kaçarken, özellikle canlı müzik olan gecelerde spor/şık ve hatta chic & sexy tarzlar devreye giriyor. Canlı renklerden ve bol bitkiden oluşan dekorasyon işletmeye oldukça sıcak bir hava katarken, kıyafet seçiminde de rahat ve özgür giyime izin veriyor.

Kim Kim Gidilir?

The Galliard Brasserie, çok yönlü bir mekan olmasının sonucu olarak birden çok motivasyon ile ziyaret edilebilir. Örneğin program olan gecelerde yemeği ve eğlenceyi tek mekanda çözmek isteyen kutlama grupları içi mekan gayet uygun. Yine Galliard’ın nitelikli menüsü, gustosu gelişmiş misafirler için bir özel bir deneyim yemeği vaat ediyor. Bu deneyim, mekanın hoş atmosferi ile birleşince özel gece yemekleri için de mekanı uygun hala getiriyor. Gün içi spontan olarak da sıkça ziyaret edilen mekan, Hafta sonu ailecek kahvaltıya gitmek için de uygun bir atmosfer sunuyor.

Ne Kadar Ödenir?

Galliard Vadi İstanbul’da fiyatlar belli bir mantık çerçevesinde, denge unsuru gözeterek oluşturulmuş. Bazı örnekler vermek gerekirse başlangıçlardan Tantuni 64TL, Empanada ise 39 TL olarak menüdeki yerini almış. Galliard’ın iyi bilenen imza tabalarından iki kişilik servis edilen Parmesan tekerinde hazırlanan Porcini Mantarlı Risotto 102 TL. Yine aynı şekilde en az iki kişilik hazırlanan Kars kazı ise 310 TL olarak fiyatlanmış. Öğle servisinde kişi başı 60 TL den başlayan fiyatlar ile çıkılabilecek mekanda, akşam mükellef bir yemek için 150 TL civarı kişi başı hesap düşünülebilir. Serpme kahvaltının kişi başı 64 TL olarak fiyatlandırıldığı mekanda, filtre kahve 14 TL’den servis ediliyor. Gallairad Brasserie’de klasik ve mekan özel kokteyller ise 42-54 TL arası fiyatlanmış.

The Galliard Brasserie Adres: Cendere Cd. Vadi İstanbul No:109C 145-146 Ayazağa Mahallesi, Sarıyer
Telefon: 444 0 233

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.