Brasserie-Bar Kadıköy-Cadde Türk Mutfağı

The Galliard Brasserie Emaar Square

galliard emaar

Anadolu yakasında açılan Emaar Square, alışveriş merkezinin ötesinde yaşam alanı olarak da ön plana çıkmayı hedeflemiş. Bu anlamda lüks mağazaların olduğu giriş alanın üzerindeki teras katını restoranlara ayırmış. Emaar Square’in 5. giriş kapısının yanında açılan The Galliard Brasserie Emaar, “yemek kalitesi yüksek brasserie-bar konsepti ile belki de kendi kategorisinedeki mekanlar arasında en üst düzey yemek deneyimi vaat eden marka. Vadi İstanbul Avm’deki The Galliard Brasserie ardından Dubai Address Downtown otelde görkemli bir mekan açan işletme, Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor’un da favori mekanlarından olarak biliniyor. Kaliteli yemeği uygun fiyatla sunmayı hedefleyen Galliard, kahvaltı da dahil, öğle ve akşam yemeğine uygun yapıda dinamik bir menü ile hizmet verecek. Üst katında keyifli bir barı da olan The Galliard Brasserie Emaar, enerjik atmosferi ile Emaar’ın geceye hazırlık mekanı olacak.

galliard emaar

Ne yenir, ne içilir?

The Galliard markası ilk olarak Etiler’de fine dining kodlarında bir restoran olarak açılmıştı. Restoranın kurucusu Ahmet Uras’ın yemek tutkusundan kaynaklı, malzeme seçimlerinde ve sunumlarda gösterdiği titizlik, Brasserie konseptine de oldukça net yansımış denebilir. Fine dining bir restorana göre oldukça hızlı ve rahat bir servis şeklinin olduğu brasserie-bar tarzı olan The Galliard Emaar’da, yemek kalitesi ve sunumlar oldukça dikkat çekiyor. Restoranın kendisiyle özdeşleşen yemeklerinden, Parmesan tekerliğinde Porcini Mantarlı Risotto, Paça Boyun Çorbası ve Tantuni masada yapılan sunumları ile deneyimlenmesi gereken lezzetlerden.

galliard

Modern Türk füzyon mutfağının, Akdeniz mutfağı ile yorumlaması olarak ifade edilebilecek restoranda, Pazı sarması, Ahtapot Gavurdağ, Lakerda denenmesi gereken başlangıçlardan. Ortaya paylaşıma olduk uygun olan menüde, Paella, Trüf Mantarlı Piruhi, Kuzu Kaburga gibi iddalı ana yemekler mevcut. The Galliard Brasserie Emaar, gün içi hızlı yemeğe uygun, burger, pizza, makarna ve salata gibi yemekleride menüsünde sunuyor. Bunlardan Paris Gourmet Burger, Kadın Budu Bun ve ince hamurlu pizzalar denenebilir. Akşam barı olarak iddalı olan The Galliard, 2 barında da mekana özgü bir kokteyl menüsü ile karşımıza çıkıyor.

galliard

Ne zaman gidilir?

The Galliard Brasserie haftanın 7 günü açık olan ve 08:30-02:00 arası hizmet veren bir işletme. Mekan gece 00:00’a kadar yemek servisi verirken, içki servisi gece 02:00’ye kadar devam ediyor. Gün için Emaar Square’e yapılacak bir ziyarette öğle yemeği veya kahve için mekan ziyaret edilebilir. Akşam yemeğinde ise rahat bir ortamda, iyi yemek deneyimi için mekan tercih edilebilir. Mekanın üst katındaki barı ise, yemek sonrası geceye hazırlık mekanı olarak hizmet verecek. The Galliard’ın sunduğu yöresel lezzetlerden oluşan serpme kahvaltısı, haftasonları erken saatlerde Emaar Square terasın keyfini çıkarmak içinde oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Ne giyilir?

The Galliard Brasserie Emaar Square bitkilerin de bol kullanıldığı, renkli ve ferahlık hissi veren bir mekan. 2 katlı olan mekanın, her katında da iç ve dış oturma alanları ile birlikte bar da mevcut. Tüm gün mekanı olması sebebi ile The Galliard’ın giyim kodları gidiş zamanına göre değişkenlik gösterebilir. Gün boyu yapılan ziyaretlerde öğle yemeği için çevre iş yerlerinden gelenler ile Avm ziyaretçileri ağırlıklı olan mekan, akşam saatlerinde rahat ortamlı bir restorana dönüşüyor. Kahvaltı ve gün boyunca mekana yapılacak ziyaretlerde spor/şık, hatta spor tarzlar tercih edilebilir. Akşam ise mekanın restoran-bar kimliği ön plan çıkarken spor/şık, hatta geceye devam edecekler için chic & sexy tarzlar devreye giriyor.

galliard emaar

Kim kim gidilir?

The Galliard Brasserie, yemeğin ön planda olduğu, konfor ve rahat oalrak tanımlanabilecek bir brasserie-bar. Restoranın genişçe bir barı da olan üst katı, yemek ve eğleceyi bir arada sunması sebebi, ile kutlama grupları için oldukça uygun bir ortam sunuyor. The Galliard’ın nitelikli menüsü, gustosu gelişmiş misafirleri deneyim odaklı bir yemeğe davet etmede ideal bir seçim olacaktır. Bu deneyim, mekanın hoş atmosferi ile birleşince özel gece yemekleri için de mekan uygun bir hale geliyor. İş çıkışı arkadaşlar ile gidilebilecek mekan, Hafta sonu ailecek kahvaltıya gitmek için de uygun bir ortam sunuyor.

galliard emaar

Ne kadar ödenir?

The Galliard Brasserie Emaar, gastronomi anlamında belli standartları olan ve fiyatlarını da rekabetçi bir bakış açısıyla makul belirleyen bir restoran. Fiyatlara değinecek olursak, The Galliard’ın iyi bilenen imza tabalarından iki kişilik servis edilen Parmesan tekerinde hazırlanan Porcini Mantarlı Risotto 87 TL olarak fiyatlanmış. Öğle servisinde kişi başı 60 TL den başlayan fiyatlar ile çıkılabilecek mekanda, akşam mükellef bir yemek için 150 TL civarı kişi başı hesap düşünülebilir. Serpme kahvaltının kişi başı 50 TL olarak fiyatlandırıldığı mekanda, filtre kahve 12 TL’den servis ediliyor. The Gallairad Brasserie’de klasik ve mekan özel kokteyller ise 45 TL’den başlıyor.

Galliard Rezervasyon: 444 0233

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.