Beyoğlu-Karaköy Pub-Gastro Pub

Fred Bar Asmalımescit

fred

Fred Asmalımescit, Covid 19 sebebiyle verilen aradan sonra, 1 Haziran Pazartesi günü Turizm bakanlığının açıkladığı hijyen ve sosyal mesafe kuralları (bilgi için tıklayın) ile birlikte tekrar açılıyor.

Asmalımescit mahallesi 2010 yıllarında pik seviyesine ulaşmış ve gece hayatının merkez noktası olmuştu.  Bir mekandan diğerine koşturan insanlar arasında yürümenin bile zor olduğu sokaklar, kafe, bar ve meyhaneler ile doluydu. Sonrasında bölge çeşitli sebeplerle odak nokta olmaktan uzaklaştı. Ama bölgenin tarihi dokusunun tadını alan belli bir kitle için Asmalımescit hiçbir zaman cazibesini yitirmedi. Son dönem ise keyifli mahallenin, yeni açılan mekanlar ile tekrar hareketlendiğini gözlemliyoruz. Bu mekanlardan Fred Bar Asmalımescit, 2020 Şubat ayı itibarı ile bölgedeki yerini aldı. Köşe konumuyla bölgenin ritminin en iyi hissedildiği mekanlardan birisi olan Fred, iyi yemek, iyi içki ve eğlence kodlarıyla bölgenin buluşma noktalarından birisi olacak.

Fred Bar Asmalımescit’i 5 sorumuzda inceleyelim

fred

Ne yenir, ne içilir?

Fred Bar, ismini aldığı hayali karakterin misafirlere çeşitli süprizler hazırladığı bir mekan konsepti ile karşımıza çıkıyor. Mekan içerisinde gezinen Fred’i, bazen bir masaya birer shot ısmarlarken, bazen de hesap sırasında yaptığı indirimler ile göreceğiz. İndirim derken tüm gün aktif konsepte sahip mekanın oldukça makul fiyatlar sunduğunu ve dinamik bir happy hour programına sahip olduğunu belirtmek lazım. Bir konsept dahilinde sunulan happy hour’ları ve etkinlikleri buraya tıklayarak mekanın instagram sayfasından takip edebilirsiniz. Fred’in mutfağına gelecek olursak, restoran-bar sokak lezzetlerini de kapsayan dünya mutfağı üzerine bir menü sunuyor.

fred

Fred’in menüsünde başlangıçlardan Barda Karışık (çıtır tavuk, sigara böreği, patates, soğan halkaları, sosis) ve Peynir Tahtası özellikle bar saatinde ortaya paylaşılacak şekilde söylenebilir. Menünün makarnalar bölümünden ise ev yapımı Mantı (Turkish Ravioli) ve Çökertme Köfte dikkat çeken tabaklar arasında. Wrap, Taco ve Quesadillia’ların olduğu sokak lezzetleri bölümünde ise kendi mutfaklarında hazırlanan ekmeğin kullanıldığı Fred Burger ve avokado soslu Mexican Burger denenmesi gerekenlerden. Fred Asmalımescit, barında klasik kokteyllerin yanında, mekana özel kokteyller sunuyor.

fred

Ne zaman gidilir?

Fred Bar, haftanın 7 günü 13:00 itibarı ile açılan bir mekan. Gün boyu balkon bölümünde Sofyalı sokağın keyfini yaşamak veya iç bölümde çalışmak için ziyaret edilebicek mekan saat 18:00’e kadar happy hour fiyatları uyguluyor. Akşam iş çıkışı saatleri ise mekanın en hareketli zaman dilimi oluyor. Haftanın 4 günü DJ müziği olan Fred Asmalımescit, gecenin ilerleyen saatlerinde dans ve kokteyl-bara dönüşüyor. Gece saatlerine de özel indirimler sunan mekanın etkinliklerini buraya tıklayarak instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

Ne giyilir?

Fred Bar, içerisinde bulunduğu tarihi binası özüne sadık kalınarak dekore edilmiş tam bir Asmalımescit mekanı. 3 kattan oluşan mekanın giriş bölümü yüksek tavanlı bar bölümünden ve mekanın tamamını çevreleyen balkon bölümünden oluşuyor. Mekanın 2. katı ise rahat oturma gruplarının olduğu bir bölüm ve stant düzeni ile misafirlerini ağırlıyor. Balkon ve iç bölümde çeşitli sanatçılanın yaptığı grafitiler bulunan Fred, modern sanat ile tarihi dokuyu oldukça iyi harmanlamış. Yeme-içme, sohbet ve sonrasında eğlencenin odak noktada olduğu mekan, Beyoğlu ruhuna uygun Spor/Şık giyim tarzı ile ziyaret edilebilir.

fred

Kim kim gidilir?

Fred Bar, sıcak ve enerjik ortamı ile iş çıkışı ve haftasonları arkadaşlarla buluşma noktası için oldukça uygun bir ortam sunuyor. Mekan, ilerleyen saatlerde hızılan DJ müziği ve ortaya paylaşıma uygun menüsü ile yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için de mantıklı bir alternatif durumunda. Mekanın kompak yapıya sahip üst katı ise, grup kapatmaları için oldukça ideal bir atmosfer sunuyor. Tabi Asmalı Mescit’e yapılacak ziyaretlerde Fred’e bir şeyler içmek veya eğlenmek için spontane de gidilebilir.

Ne kadar ödenir?

Fred, bölgedeki rekabetin bilincinde ve Müdavim kitlesi oluşturma amaçlı “üzmeyen bir fiyat politikası” güden bir mekan olarak ifade edilebilir. Ayrıca işletmenin düzenli happy hour’ları ve Fred karakteri ile sürpriz indirimleri olduğunu da tekrar belirtmek lazım. Örneğin an itibarı mekan 50’lik birayı saat 18:00’e kadar 15 TL’den sunmakta. Fred’in yemek menüsünde makarnalar 30-42 TL arası fiyatlanırken, Fred Burger 38 TL’den servis ediliyor. Ortaya paylaşımlıklardan Kajun Baharatlı Parmak Patates 15 TL, Barda Karışık 36 TL’den fiyatlanıyor.

Adres: Asmalı Mescit, Sofyalı Sk. No:11, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 245 7610

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.