Canlı Müzik Dünya Mutfağı Fine Dining Nişantaşı-Beşiktaş

Frankie Nişantaşı

frankie

Frankie İstanbul, Galataport içerisinde yakın zamanda yerini alacak

Ülkemizde Fine Dining restoranlar en çok tartışılan mekan tiplerinden birisi kuşkusuz. Tartışmanın odağını ise kabaca “deneyimsel mutfak mı, yoksa atmosfer mi daha ön planda?” sorusu oluşturuyor. Dünyada ki tanımında gastronomi ile daha çok dirsek teması olan bu restoran tipi bizde, şık bir atmosfer ve özel ilgi görme üzerinden şekilleniyor. İnsanımızın Fine Dining restoranda aradığı birinci önceliğin ise boğaz manzarası olduğu rahatlıkla gözlemlenebiliyor. 2012 yılında açılan Frankie Nişantaşı, manzara, şık atmosfer ve gastronomik mutfak üçlüsünü birleştiren Fine Dining restoranlarımızdan. Ancak mekanın en çok ön plana çıkan tarafı restorandan çok haftanın 6 gecesine koyduğu canlı müzik programları olarak ifade edilebilir. Frankie Nişantaşı pandemi sebebiyle kapalı olduğu dönemde “Frankie Evde” olarak Fuudy uygulaması üzerinden paket servis hizmeti verecek.

frankie

Frankie Nişantaşı, mutfakta coğrafi işaretli ürünler kullanan, mevsime göre değişen bir menü sunan ve Türk mutfağını modern teknikler ile yorumlayan özel bir restoran. Mekan, 6 geceye koyduğu müzik programı ile bir anlamda nitelikli yemekler sunan bir gece kulübü olarak ifade edilebilir. Zira Frankie’ye yemek sonrası (belli bir müzik ücreti ödeyerek) gece kulübü saatinde gitmek de mümkün. İlk zamalarda, daha çok yemekle eşlik edecek tarzda jazz müzik performanslara ev sahipliği yapan mekan şimdilerde, Bengü Beker, Ümit Sayın gibi popüler müzisyenlere sahnesinde yer veriyor.

frankie

Frankie Evde

Frankie Nişantaşı düzenli olarak güncellenen menüsünde, yerinden temin edilen ürünler ile hazırlanan Anadolu mutfağı ve dünya mutfağından lezzetler sunuyor. Son menüdeki dikkat çeken başlangıçlardan Anadoludan Etli Tartar ve Baklava Böreği (Trakya kuzu küşlemeden) 85’er TL’den servis ediliyor. 115-145 TL arası fiyatlanan ana yemek bölümünden Dinlendirilmiş Urla Ördek ve 72 Saat Dana Kaburga dikkat çekenler arasında. Frankie İstanbul, kendi barında demleme yöntemi ile aromalandırdığı içkilerden hazırladığı, mekana özel kokteylleri ise 85 TL fiyat ile servis ediyor. Canlı müzik giriş ücreti 100-150 TL olan mekan, akşam yemeğinde kişi başı 400 TL ortama fiyat beklentisi ile ziyaret edilebilir.

Frankie Eve Sipariş İçin Tıkla
Frankie Adres: Teşvikiye Cd. 41-41 A, 34367 Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 230 66 66

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."