Brasserie-Bar Canlı Müzik Kadıköy-Cadde

Folks Kitchen & Cocktail

folks

Pandemi sonrası yeme-içme ve eğlence sektörü verilen aranın ardından farklı dinamiklerle geri dönüyor. Bu değişimde en net gözlenen unsurların başında da bölgesel ayrışmalar geliyor. Daha az hareket edilen bir dönemden geçmemiz sonucu, artık insanların oturduğu yere yakın yerde tüketme alışkanlığı oluşmuş durumda. Bu bölgeler arasında son 2 senedir özellikle Etiler ve Suadiye mekan harekeliği anlamında dikkat çekmekte. Bu anlamda Folks Kitchen & Coctail, açıldığı tarihten kısa bir süre sonra ilgi odağı olmuş durumda. Folks Suadiye, kokteyl, yemek ve sonrasında canlı müzik konsepti ile tek mekanda işi çözebileceğiniz bir konsept sunuyor.

folks

Folks Kitchen & Cocktail güne kahvaltı servisi ile başlayan tüm gün aktif bir mekan. Brasserie-bar tarzı dekore edilmiş bahçe kısmının en hareketli saatleri ise akşam servisi itibari ile yaşanıyor. 12:00 itibarı ile açılan mekanda geçe kahvaltı severlere özel serpme kahvaltı ve Eggs Benedict gibi brioche ekmek üzeri yumurtalı seçenekler sunuluyor. Yemek menüsünün başlangıç kısmında ise Karides Tempura (165₺), Suzuki Carpaccio (115₺) gibi füzyon lezzetler mevcut. Menüde Sushi bölümü de olan restoran-barda makarna, pizza, salata ve burger seçenekleri sunulmakta. Ortaya paylaşıma uygun bir menü olmakla beraber Folks Suadiye, Dana Lokum (305₺), Viyana Usulü Şnitzel (250₺) gibi iddialı ana yemekler ile karşımıza çıkıyor

folks

Kokteylin oldukça önemli bir yere sahip olduğu mekanda, adeta yemek ile uyumlu bazı karışımlar sunulduğunu belirtmek lazım. Barda hazırlanan imza kokteyllerden viskili Aristalos ve ferahlatıcı Gaia (210₺) denenebilir. Cuma ve Cumartesi akşamları iç kısmında canlı müzik olan mekan, Begüm Obiz, Güliz Ayla gibi isimlere sahnesinde yer veriyor. Yemek sonrası içeride eğlencenin devam ettiği Folks’da market fiyatı 3.000₺ olan ve 5.500₺’ye sunulan JW Blue Label gibi ince detaylar da düşünülmüş.

Folks Kitchen & Cocktail Adres: Suadiye, Berna Sk. 9/A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0530) 251 92 50

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.