Bodrum Kebapçı Şef Restoranı

Fiko Yalıkavak

fiko
Danış

Yeniköy’de açıldığı günden beri oldukça ilgi gören ve 1 senesini dolduran Fiko, Bodrum Yalıkavak’da yazlık restoranını açtı. Adanalı kardeşler Fikret ve Uğur Aydoğdu’nun işlettiği Yeniköy’deki mekan, başında Fiko’nun olduğu keyifli ocakbaşı bölümü ile kısa zamanda birçok müdavim edinmişti.  Yalıkavak’da balıkçıların olduğu Çökertme caddesinde ki yazlık mekanda ise deniz manzarası ve şahane gün batımı ön planda. Dekorasyonunda Yeniköy’deki mekanın izlerini taşıyan Fiko Yalıkavak, salonunda atmosferi tamamlayan birde bara sahip. Ayrıca Yazlık Fiko’nun salonunda konumlandırılan DJ kabini, mekanda müziğin de ön planda olacağını gösteriyor.

Fiko’nun menüsüne gelecek olursak, her ne kadar mekanın salonunda bir ocakbaşı olmasa da kebapların çıktığı iç bölümdeki ocağın başında yine Fikret Aydoğdu var. Fiko Kanat ve Fiko Kebap’ın imza tabaklar olduğu restoranda, kuzudan az miktarda çıkan ve menüde yazmayan Yağlı Kara için şansınızı deneyebilirsiniz. Kaburga ve Kokoreçi de denenmesi gereken Fiko Yalıkavak’da Klasik kebap mezelerinin yanında, Ege mutfağından bazı mezeler de sunuyor. Şık mekanın menüsündeki bazı fiyatlar ise, Fiko kebap 80 TL, Lahmacun 20 TL, 70’lik rakı 430 TL olarak belirlenmiş. Mekandaki mezeler ise, 30-40 TL arası fiyatlanıyor.

Fiko Adres: Yalıkavak Mahallesi, Çökertme Cd. No:46, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 2401

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."