Kapanan Mekanlar

Felix Nişantaşı (kapandı)

felix

Nişantaşı mekan hareketliliği anlamında her zaman ön saflarda yer alan bir bölge olmuştur. Son 5 yılda ise Topağacı ve Teşvikiye kitle olarak ayrışarak kendine has mekanlarını yarattı. Bu tarz daha çok butik kahveciler, mahalle ve kokteyl barları, kaseciler, gurme burger ve pizzacılar gibi küçük ama nitelikli mekanların oluşması ile oldu. 2021 Mart ayında öncesinde Bi Garip Meyhane’nin olduğu yerde açılan Felix Nişantaşı, bölgenin en yenilerinden. Açıkçası yeni nesil meyhane yerine gastro pub tarzı bir mekan açılması Topağıcı’nındaki mevvut oluşumla daha paralel olmuş denebilir. Felix Nişantaşı gün boyu vakit geçirilecek, akşam itibarı ile mahalle barına dönüşecek ve ilerleyen saatlerde de geceye hazırlık mekanı olacak gibi gözüküyor. Ancak bunlar olması için öncelikle pandemi şartlarının biraz esnemesi gerekiyor.

Felix Topağacı Adres: Teşvikiye Mahallesi, Nişantaşı Ihlamur Yolu Sokak, No 32, Şişli, İstanbul
Telefon: (0530) 642 60 91

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.