Mekan Uzmanı

EN YENİLER

hpynos
Written by Bora Sarısu

Firuze Meyhane Beyoğlu

Colonie ve Escale’in de sahibi olan Desert grup, Topaz restoranı, Rana meyhaneye çevirdikten sonra, Şişhane’deki iksv binasının 6, katındaki eski X restoranı kiralayıp Firuze meyhane olarak hizmete soktu. Bilenler X restoranın harika manzarasını hatırlayacaktır, Firuze meyhane’de manzara, mezeler ve meyhane müziği birleşmesiyle, ortaya son dönemin moda mekan tarzı olan bir modern meyhane çıkmış. 40 civarı mezenin servis edildiği Firuze meyhanede Perşembe akşamları fasıl gecesi var.

firuze

Firuze Meyhane

Small Arnavutköy

Arnavotköy Small saat 22:00 itibarı ile kapılarını açan butik bir gece kulübü. Kapanan Etiler Şamdan kadrosunun önemli isimlerinden Erdinç Kurtar ve Alican Kurnaz Small’da baş rolde. Şamdan müziklerinin de çokça çalındığı mekan, çevredeki balıkçılardan çıkan yaş ortalaması yüksek kesimin uğrak yeri olmuş durumda. Arnavutköy Small bu kışın DJ müziği yapan popüler butik gece kulüplerinden.

Small Arnavutköy

Small Arnavutköy

Esnaf 1453

Bu senenin trend mekan tipi olan modern meyhanelerden birisi de Maslak 1453’e açılan Esnaf oldu. Yazın Alaçatı’da hizmet veren mekan, özgün sunumlardan oluşan meyhane yemekleri ve canlı müzik programlar ile fix bir fiyat uyguluyor. Orman manzaralı mekanda, çay bardağında servis edilen rakı, yanında sunulan turşu suyu gibi ilgi çekici sunumlar mevcut. Kişi başı fiyatların hiç de mütevazi olmadığı Esnaf’ı şu aralar aradığınızda, “rezervasyonlarımızın yoğunluğundan dolayı size dönüş yapamıyoruz” şeklinde bir bant kaydı çıkıyor (yorumu size bırakıyorum)

Hypnos Hall

Maslak’dan Kemerburgaz’a giden yolda açılan Hypnos Hall, Avrupa’nın en büyük gece kulüplerinden biri durumunda. Milyon doları bulan ses ve ışık sistemleri ile Hypnos elektronik müzik sevenlerin yeni durağı oldu. Yerli ve yabancı önemli DJ’lerin performas gösterdiği Hypnos Hall 3.000 kişiye kadar müzikseveri ayn anda ağırlayabiliyor. 1 Ay önce açılan mekanın VIP bölümleri de mevcut.

hpynos

Hpynos Hall

Deli Meyhane

Kabataş set üstünde açılan ufak ve sempatik bir meyhane. Bölgenin keyifli insanı kadar dışarıdan deneyimlemeye gelen kitleyi ağırlayan Deli Meyhane, son dönemin yaygın mekan tipi olan Modern meyhanelerden. Bazı geceler canlı müzik yapan Deli Meyhane, o günlerde hafiften sokağa taşmalı, eğlenceli bir mekana dönüşüyor.

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

Leave a Comment