Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar İtalyan Mutfağı

Emily’s Garden Cihangir

2019 yazında Eski White Mill’in olduğu yere Emily’s Garden, ünlü sahibi Oğulcan Engin tarafından açıldı. White Mill Cihangir’in cadde üzerinde ve göz önünde olan diğer Cihangir mekanlardan en büyük farkı izole bahçesinde dingin bir atmosfer sunması olarak ifade edilebilir. Zira eskiden White Mill’e ev sahipliği yapan mekan dingin  ve izole bahçesi ile bilinen bir Cihangir mekanıydı. Emily’s Garden ise, eski tarzı büyük ölçüde korurken, ilerleyen saatlerde iç bölümündeki barında hafiften bir kulüp ortamı (haftasonları) oluşturuyor. Mekanın ana oturma alanının bahçesinin üstü açık olmaması sebebi ile hava durumu Emily’s Garden’ın yoğunluğunu oldukça etkiliyor.

emily

Dingin ve yeşil bahçenin, rahat ve alternatifli oturma düzeni ile dekore edildiği mekan İtalyan ağırlıklı, Akdeniz mutfağı üzerine bir menü sunuyor. Bahçeye yakışan kapsamlı bir kahvaltısı servisi ile güne başlayan Emily’s, gün boyu ve akşam kahve, içki ve atıştırmalıklar ile buluşma mekanı olarak ziyaret edilebilir. Braserrie-bar düzenindeki iç bölüm ise, mekana özgün kokteylleri ve DJ performansları ile gece kulübü öncesi bar olarak hizmet verecek.

Adres: Cihangir, Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Susam Sk. no:13, 34427 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 244 81 45

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."