Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar İtalyan Mutfağı

Emily’s Garden Cihangir

emily
Yazan: Bora Sarısu

Ünlü bir şahsiyetin mekan açması başarı anlamında genelde avantaj olarak görülse de, derininde bu durumun dezavantajlı bir konum olduğu gerceği vardır. Sırtı sağlam yere dayamanın verdiği rahatlık ile oyun planın gevşek yapılması, hızlı popülaritenin getirdiği çabuk yıpranma, ön yargıyla gelen misafirin daha kolay eleştirmesi bir çırpıda akla gelen zorluklardan bazılarıdır. 2019 yazında Eski White Mill’in olduğu yere Emily’s Garden, ünlü sahibi Oğulcan Engin tarafından açıldı. White Mill Cihangir’in cadde üzerinde ve göz önünde olan diğer Cihangir mekanlardan en büyük farkı izole bahçesinde dingin bir atmosfer sunmasıydı. Emily’s Garden Cihangir’de açıldığı günden itibaren ilk gözlemlenen durum, eski tarzı koruyup, yeme-içme anlamında üzerine koymak olarak karşımıza çıkıyor.

emily

Dingin ve yeşil bahçenin, rahat ve alternatifli oturma düzeni ile dekore edildiği mekan İtalyan ağırlıklı, Akdeniz mutfağı üzerine bir menü sunuyor. Bahçeye yakışan kapsamlı bir kahvaltısı servisi ile güne başlayan Emily’s, gün boyu ve akşam kahve, içki ve atıştırmalıklar ile buluşma mekanı olarak ziyaret edilebilir. Braserrie-bar düzenindeki iç bölüm ise, mekana özgün kokteylleri ve DJ performansları ile gece kulübü öncesi bar olarak hizmet verecek.

Adres: Cihangir, Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Susam Sk. no:13, 34427 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 244 81 45

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.